Converse » Sportland

sportlandmagazine.com

1908 aasta – ameerikalne Markus M. Coneverse, avas ettevõtte Maldeni linnas, mis tootis kummist jalanõusid Converse Rubber Shoe. Markus oli esimene, kes märkas, kui kiiresti sport haarab kaasa noori poisse ja tüdrukuid, kes tahavad, et neid märgataks. Samuti nägi ta enne teisi, et sport oli ideaalne „ameerika unistuse“ kehastus. Sport andis inimesele, vaatamata tema sotsiaalsele staatusele, võimaluse realiseerida ennast ning saada „staariks“. Selleks oli vaja – natuke annet, vaimu paindlikkust ning kindlasti õiget varustust.

1921 aasta
– alustab Converse brandiga tööd tuntud korvpallur Chuck Taylor, kes vaimustus uute All-Star ketside disainist ning allkirjastas lepingu Converse´ga. Ta osales aktiivselt jalatsi arendamises kui ka reklaamikampaaniates. 1923 aastal muudeti All-Star ketside nimi Chuck Taylor All-Stars`iks, ning küljel oleval ümarmärgil ilutses nüüdsest korvpalluri allkiri. Mida enam täiustati ketse, seda rohkem ja rohkem võite tõid nad korvapalluritele. Tänu Chuck Teylorile, keda kutsuti „ härra korvpalluriks“, tema väsimatule energiale ning võistkondlikule vaimule sai korvpallist kõige populaarsem spordiala USA-s, mis oli mõeldamatu ilma All-Star`ta.

Chuck_II_Group_-_hi_SMALL

Converse rokib muusikamaailas
– trendi loovad punkarid, mustad nahkjoped, erinevad teksapüksid ja Converse All-Star ketsid . Punk-rocki iidolid Ramones ja Sex Pistols eelistasid musti või punaseid kõrgeid Chuck Teylor All-Star ketse! Tänu neile sai ketsidest mitteametliku muusikasuuna esindajadajate seas alatine aksessuaar. Rock-muusika, alati noor ning eksperimenteeriv, täiustus uue suunaga! Selle esindajad ja fännid, olles kõige alternatiivse austajad ning samal ajal klassikalise rocki atribuutika tulised kaitsjad, Just nemad valisid Chuck Taylor All-Stars`i.