Oled ostnud endale uued ketsid või saapad, aga ei raatsi neid iga ilmaga jalga panna. Nüüd pole tarvis enam niiskuse, pori või muude plekkide pärast muretseda, sest Spotlandi uus teenus imboximine annab jalatsitele täiusliku kaitse.
IMBOX on masin, kuhu saab panna uued ketsid või saapad ja masin pihustab jalatsitele kaitsekihi peale. Numbrid ütlevad, et IMBOX on kasutusel juba 25-s riigis, 6000-s poes ning kokku on kasutuskordi üle 24 miljoni. Käesoleval sügisel jõudsid IMBOX masinad ka suurematesse Sportlandi kauplustesse. Teenust saab kasutada Ülemiste, Viru, Kristiine, Rocca al Mare, Mustakivi, Viimsi, Lõunakeskuse, Tartu Kaubamaja, Kaubamajaka ja Rakvere poodides.
Kas sinu tossud on imboxitud?
Just niimoodi võib sinult varsti küsida mõni sõber, sest meie kliimavööndis on jalatsite eest hoolitsemine olulise tähtsusega. IMBOX masin muudab selle ülesande senisega võrreldes kordades lihtsamaks. „Lisaks niiskuse ja mustuse eest kaitsmisele annab uus seadeldis jalanõudele kaitse ka päikesest tuleneva kuivamise ja tuhmumise ning isegi toidu, joogi, soola ja muude plekkide eest,“ ütleb Sportlandi brändijuht Nauris Didrihsons.
Ketside ja matkasaabaste puhul on imboximine igati mõistlik. Me kõik teame, kui tüütu on puhastada ketse, eriti kui need on valget värvi. Heledad ketsid määrduvad kergesti, kuid plekieemalduskaitset kasutades tekivad jalanõudele tihtipeale veel suuremad plekid. Hea kaitse tekitab mustuse ja jalatsi vahele barjääri, mis takistab mustuse settimist ja hõlbustab selle eemaldamist. Ja kuigi matkasaabastele on tootja poolt on kaitsekiht niiskuse eest juba peale pandud, ei tee ekstra kihi lisamine liiga.
Uue masina tehnoloogia ei ole mõeldud aga ainult ketsidele ja matkasaabastele. See aitab kaitsta ka suviseid sandaale, peokingi ja isegi koduseid susse.
Kuidas IMBOX töötab?
Lühidalt selgitades tekib jalatsitele kvaliteetne kaitse tänu masina vaakumkambris loodud udule, mis pihustatakse läbi kuue erineva otsiku jalatsi peale. IMBOX kaitse kestab 4-6 nädalat, sest kemikaalide asemel kasutatakse loodussõbralikke aineid ning need ei püsi igavesti. „Loomulikult on jätkuvalt võimalik oma jalatseid kaitsta spetsiaalsetes tuubides või purkides leiduva vahendiga. Kuid IMBOX on kindlasti tõhusam, kuna korraga lastakse kuuest otsikust jalanõudele udusarnast kaitsekihti. Tuubides olevad vedelikud on tihtipeale ka liiga suure kontsentratsiooniga ega kata jalanõusid ühtlaselt, IMBOX kaitse katab aga nähtamatult kogu jalanõu,“ toob Nauris välja erinevuse koduse tegutsemise ja IMBOXi vahel.
Keskkonnasõbralik masin
„IMBOX on ohutu nii kasutajatele kui ka keskkonnale,“ kinnitab brändijuht. Selles kasutatav vedelik ei sisalda kantserogeene (vähitekitajad), nanotehnoloogiat ega muid kahjulikke aineid. Masin ja vedelik on toodetud ja heaks kiidetud Taanis, kus standardid keskkonna vallas on ühed põhjalikumad maailmas. Samuti ei tekita masina kasutamine allergilisi reaktsioone. Aparaadi töötlusprotsessil on mitteallergeensuse sertifikaat AllergyCertified.
Lisaks on masina põhifunktsiooni ehk võimet hüljata erinevaid aineid, põhjalikult katsetatud. IMBOX vedelikule on antud kõige parem tõhusus-, tervise- ja ohutushinnang. Katsed viidi läbi Saksamaal, kõrgelt tunnustatud PFI Pirmasens katseinstituudis.
Jalanõusid tuleb kaitsta igal aastaajal
„Kõik teavad, et meie kliimas kasutatakse talvel libeduse vältimiseks teedel soola, mis on selleks kõige odavam võimalus, aga rikub ka kõige rohkem jalatseid. IMBOX hoiab ära teesoola tekitatud kahjustused, sest muudab jalatsid vett, lund ja lörtsi hülgavaks. Nii jäävad jalad kuivaks ja veetundlik materjal, nagu nahk ja seemisnahk, on kaitstud. Samuti iseloomustab IMBOXi võime nii vett hüljata kui ka samal ajal lasta niiskusel eralduda. See tähendab, et jalatsid on endiselt hingavad,” seletab Nauris.
Kuid jalatsite eest tuleks hoolt kanda igal aastaajal, sest ka soe ilm võib omal moel „üllatada“. IMBOX hoiab ära päikesekahjustused, näiteks materjali kuivamise. Kaitse kasutamata jätmise korral muudab päikesekiirgus jalatsite välisilme tuhmiks ja kulunuks. Nii nagu päike kahjustab meie nahka, teeb ta täpselt samamoodi liiga jalanõudele. Lisaks on suvejalatsid ja sandaalid niiskuse suhtes väga tundlikud, mistõttu tuleb neid kaitsta vihma eest või ootamatult veesõja keskele sattumise puhul. Meie kliimas on lisaks temperatuuride kõikumisele sagedased vihmahood, mis toovad kaasa muda ja pori. IMBOX kaitse aitab ka selle mure vastu.
Jalanõusid ei pesta pesumasinas
Nauris paneb muuhulgas südamele, et inimesed hoolitseksid jalanõude eest sama hoolikalt kui riiete eest. „Jalatseid ei tohi pesta pesumasinas, sest selles toimuvad mehhaanilised protsessid kulutavad jalanõusid ja n-ö õhendvad nende koostisosi ja pealispindu. Samuti kahjustavad jalatseid pesuvahendites leiduvad keemilised ained. Jalatseid tuleb vajadusel pesta käsitsi ja võimalikult kuivalt ning lasta neil korralikult ka ära kuivada. Niiskeid ja vettinud jalanõusid kasutades tõmbavad need igasugu sodi ja mustust ligi ega saagi kunagi puhtaks. Samuti ei tohi jalanõusid suurel kuumusel kuivatada, nad peavad kuivama loomulikul teel,” õpetab ta.
Tekst: Kärt Radik
Fotod: Sportland