Marti Medar: iga asi juhtub kindla põhjusega | Sportland Magazine

Jaga „Marti Medar: iga asi juhtub kindla põhjusega“

Marti Medar: iga asi juhtub kindla põhjusega

Edukas sportlane, muuhulgas ka Guinnessi rekordi omanik, Marti Medar, töötab Baltikumi suurimas Sportlandi kaupluses, Sportland Ülemistes. Lisaks spordimaailmas rekordite purustamisele on ta ka oma töös keskendunud parimale etteastele.

Otsus minna Sportlandi tööle sündis lihtsalt, nimelt oli Sportland Ülemiste just saamas suurimaks Baltikumis ning töökuulutus jäi silma Martile, kes tahtis enda teadmisi spordimaailmast laiendada. Noormehe arvates ongi parim viis uusi kogemusi saada ühe suure spordibrändi heaks töötades. „Tahtsin näha selle maailma köögipoolt,“ räägib ta.

Tema peamisteks tööülesanneteks on klienditeenindus ja aktiivne müügitöö. Lisaks sellele peab poes tegelema paljude muude asjadega, alustades kauba väljapanekust ning lõpetades kliendi murede lahendamisega – klienditeenindaja peab kliendi jaoks pidevalt olemas olema. Sportlandist käib iga päev läbi tuhandeid inimesi, mistõttu kohtutakse väga erinevate persoonidega ja see teeb töö vaheldusrikkaks. Kõige rohkem meeldib aga Martile, et ta on igapäevaselt ümbritsetud spordi temaatikaga, mis teda motiveerib.

Marti Medar
Foto: Risto Pirnpuu

Klienditeenindaja peab olema kui kümnevõistleja

Marti eesmärgiks on üldine areng oma töös ning kliendile positiivse kogemuse pakkumine. Väga oluline on tema sõnul aidata inimesel leida just see kõige parem ja õigem toode. „Inimeste aitamine teeb mulle isiklikult väga head meelt,“ ütleb Marti.

Suurimaks väljakutseks on klientide teenindamine „tipptunnil“, et jõuaks võimalikult paljudele abi pakkuda. Kuna Sportland Ülemiste on teiste kauplustega võrreldes kordades suurem, siis peab veelgi rohkem pingutama ning väljakutseteks valmis olema.

Oma töökaaslasi iseloomustab Marti kui ühte suurt vikerkaart, sest kõik on väga erinevad inimesed. Noormees arvab, et just seetõttu tulebki neil koostöö nii hästi välja, kuna igaüks täiendab meeskonda erinevate oskustega. „Peab olema multifunktsionaalne, nagu üks õige kümnevõistleja,“ sõnab Marti klienditeeninduse kohta.

Sport ümbritseb kõikjal

Vabal ajal tegeleb Marti mitmete hobidega. Peamiseks spordialaks on jooksmine, kuid lisaks sellele meeldivad talle mitmed pallimängud, eriti korvpall. Mõttemaailma hoiab noormees teravana malet mängides. „Olen ka pühendunud tugitoolisportlane,“ täiendab ta oma hobide listi. Suure tähelepanu ja aja võidab korvpalliliiga NBA, mida noormees on tihedalt jälginud juba 15 aastat.

Martil on spordis ette näidata mitmeid märkimisväärseid tulemusi. Ta on tulnud individuaalselt Eesti noortemeistriks nii jooksmises kui ka males. Lisaks on ta samadel aladel tulnud võistkondlikult Eesti meistriks täiskasvanute klassis. Samuti on spordimehe saavutuste hulgas mitmed esikohad rahvajooksudelt. Ta on Rakvere Ööjooksu kahekordne võitja (2016, 2017) ja on saanud esimese koha Rimi juunijooksul 2018. aastal.
Sportimise kõrvalt üritab noormees võtta aega puhkamiseks, kuid nendib, et tavaliselt on seda töö, treeningute ja võistluste vahel keeruline leida. Kui aega jääb, siis meeldib talle kinos käia ja sõpradega aega veeta.

Marti Medar
Foto: Martin Ahven

Pikamaajooks on südames

Kõige tõsisemalt tegeleb Marti pikamaajooksuga, mille osas on tal ka kõige kõrgemad ootused. Võistlusgraafik on väga tihe, igal aastal tuleb kokku 30-35 starti. Hetkel on ta keskendunud lühematele distantsidele, kuid jookseb ka aeg-ajalt maratone.

Oma võistluste seast toob Marti välja Tallinna Maratoni, mida nimetab jooksjate laulupeoks. Just seal sai temast esimest korda Guinnessi rekordi omanik, kui ta läbis maratoni ühte korvpalli põrgatades. Idee sündis tookord Sprite tänavakorvpalli peakorraldaja Reigo Kimmeli initsiatiivikast üleskutsest, minna Tallinna Maratonile jahtima Guinnessi rekordit. Kuigi esimestel kordadel üritus ebaõnnestus, ei andnud ta alla ning 2015. aastal saavutas noormees oma eesmärgi. Korvpalli ja jooksmise ühendamine tundus Marti jaoks väga loomulik. Seetõttu on ta jätkanud samal alal Guinnessi rekordite püüdmist ning kaks aastat tagasi läbis ta maratoni kahte korvpalli põrgatades ajaga 3:54.16.

Ka sel aastal kavatseb noormees Tallinna Maratonil osaleda, kuid esimest korda ei jookse ta maratoni, vaid on otsustanud poolmaratoni kasuks.

Marti Medar
Foto: Artur Sadovski

Unistusi jagub

Pikas perspektiivis tahaks Marti saada Eesti meistriks ning esindada oma riiki tiitlivõistlustel. Lisaks leiab noormees, et jooksmisega saab edukalt tegeleda ka hilisemas vanuses, seega aega arenguks on piisavalt. “Iga asi juhtub kindla põhjusega,” peab Marti enda elu motoks. Suurte unistuste kõrvalt peab palju vaeva nägema ning ka Marti nendib, et mõni kord on väga raske leida peale pikka päeva motivatsiooni, et minna jooksma. „Tasub endale meelde tuletada, et miks ma seda kõike teen. See aitab palju!“ jagab ta.

Samuti ütleb noormees, et pole lõpetanud Guinnessi rekordite jahtimist, eriti tahaks ta saada uuesti rekordiomanikuks ühe korvpalliga maratoni läbimises, mis paar aastat tagasi üle joosti. „Praegu elan ma hetkes, tegelen sellel tasemel nagu ma olen, aga siht ja unistus on alati silme ees,“ sõnab Marti kokkuvõtvalt oma tuleviku kohta.

Tekst: Kaisa Kiriland

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eestlased asuvad võistlustulle maailma parima purjetamisrahva tiitli nimel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus