Millised on parimad kodused treeningvahendid? VOL2 | Sportland Magazine

Jaga „Millised on parimad kodused treeningvahendid? VOL2“

Millised on parimad kodused treeningvahendid? VOL2

Kui armastad kodus treenida, saad abiks võtta mitmeid erinevaid vahendeid. Kui eelmises artiklis kirjutasime enim levinud treeningvahenditest, siis sel korral vaatame üle, millega saaksid oma harjutusi veelgi mitmekülgsemaks ja vaheldusrikkamaks muuta.

JALA- JA KÄERASKUSED

Kui enda keharaskusega harjutuste tegemine on muutunud liiga lihtsaks, siis saad koormust lisada jala- ja käeraskustega. Raskused toimivad sarnaselt hantlitele, kuid on jala ja käe küljes kinni. Lisaks jõuharjutustele saab neid kasutada lisakoormuse andmiseks ka jooksu- või käimistreeningutel.

Sportlandis on raskused saadaval eri kaaluga – 0,5 kg kuni 5 kg, kaalu antakse raskustele liiva ja teiste sarnaste segudega. Raskused on kaetud tugeva tekstiiliga, mis on naha vastas mugav ega põhjusta hõõrumist.

Kodused treeningvahendid

KÕHURULL

Kõhurull ehk käepidemetaga ratas sobib ideaalselt kõhulihaste, käte, õlgade ja tuharalihaste treenimiseks. Näiteks ühe rattaga kõhurull Casalli AB Roller on viimaste aastate vaieldamatu bestseller, sest on kerelihaste mitmekülgseks arendamiseks väga hea vahend.

Kodused treeningvahendid kõhurullKlassikaline harjutus, mida kõhurulliga teha, on põlvitades (edasijõudnute puhul põlvi maha panemata) ja käepidemetest kinni hoides rulliga mööda põrandat edasi liikumine. Liikuda tuleb punkti, kust suudad ennast tagasi algasendisse tuua – mida kaugemale liigud, seda rohkem koormust saad! Kui pealtnäha võib rullimine tunduda lihtne, siis tegelikult on tegemist head vastupidavust, jõudu ja tasakaalu nõudva harjutusega.

TOPISPALL

Topispalliga saad oma üldfüüsilise treeningu mitmekülgsemaks muuta kasutades seda lisaraskusena erinevate harjutuste tegemisel (nt kükid, istesse tõus) või sooritada viskeid ja püüdmisi. Topispalliga saad teha harjutusi, mis arendavad nii jõudu kui ka vastupidavust, aga ka koordinatsiooni ja plahvatuslikkust. Topispalli harjutused sobivad ideaalselt ka üheks osaks ringtreeningust.

VõimlemispallVÕIMLEMISPALL

Võimlemispall on tõhus treeningvahend, millega teha harjutusi, mis tugevdavad selja-, kõhu- ja tuharalihaseid, arendavad tasakaalu, ennetavad seljaprobleeme ja parandavad rühti.

Võimlemispallil võid istuda päeva jooksul ka arvutiga töötades või telekat vaadates, eriti juhul, kui ei ole olnud aega liikumiseks ega treeninguks. Pallil istumine on kasulik, sest:

·      kerelihased on aktiveeritud
·      hoiad õiget rühti ja treenid samal ajal selja- ja kõhulihaseid
·      paraneb vereringe
·      kontsentratsioonivõime, tähelepanu ja õppimisvõime paranevad.

Sobiva suurusega võimlemispall istumiseks on selline, millel istudes on puusad samal tasemel või veidi kõrgemal kui põlved.

Võimlemispallid on Sportlandis saadaval 60 cm, 70 cm ja 80 cm diameetriga.

NB!

Kui sul puudub eelnev treeningvahendite kasutamise kogemus, siis sobivaid harjutusi eri treeningvahenditega leiad kindlasti YouTube’ist. Näiteks siit.

Samuti tasub tulla nõu küsima Sportlandi kauplustesse, kust leiad klienditeenindaja abiga parimad trennivahendid enda igapäevaseks vormis hoidmiseks.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Casall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Nike Training Day powered by MyFitness - päev täis trenne, motivatsiooni ning võimast energiat

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus