100 päeva PyeongChangi taliolümpiani | Sportland Magazine

Jaga „100 päeva PyeongChangi taliolümpiani“

100 päeva PyeongChangi taliolümpiani

Aasta 2018 on olümpia-aasta. 6. juulil 2011 valis Rahvusvaheline Olümpiakomitee 2018. aasta taliolümpiamängude korraldajaks PyeongChangi ning täna, 1. novembril jääb mängudeni täpselt sada päeva.

Olümpiatõrvik süüdati juba 24. oktoobril, mil algas selle 107 päeva pikkune teekond Olümpiast PyeongChangi. 2018 kilomeetri vältel kannavad Kreekas ja Koreas olümpiatuld 7500 inimest ning 9. veebruaril süüdatakse Lõuna-Koreas PyeongChangis olümpiatuli. Tuli kustub 25. veebruaril olümpiamängude lõputseremoonial.

Foto Comité International Olympique (CIO) / CHUNG, Jean
Foto: Comité International Olympique (CIO) / CHUNG, Jean

Koondis läheb lukku jaanuaris

Mõistagi on PyeongChangi taliolümpiamängudel esindatud ka Eesti. Kes aga on need sportlased, kes võistlema lähevad, ning kui palju neid on, pole sada päeva enne olümpiat veel kindlalt teada. Praegu on eestlastel võimalus olümpiale pääseda murdmaasuusatamises, laskesuusatamises, suusahüpetes, kahevõistluses, mäesuusatamises ja kiiruisutamises.

Suure tõenäosusega paneb Eesti PyeongChangi taliolümpiale välja umbes 20 sportlast, kuid hooaeg on alles ees ja tulekul on hulk võistlusi, kus tuleb väga hästi võistelda, et olümpiale jõuda. Olümpiale pääsenute nimekiri kinnitatakse jaanuari lõpus.

100 päeva PyeongChangi taliolümpiani
Olümpiamängude maskotid Soohorang ja Bandabi. Foto: Comité International Olympique (CIO) / CHUNG, Sung-Jun

Tipptasemel suusakombe

Kindel on aga see, et Eesti suusatajad, kahevõistlejad ja laskesuusatajad, kes olümpiamängudel stardivad, teevad seda eritellimusena valminud Salomoni tipptasemel varustuses. Uuendusliku tehnoloogiaga täiendatud kombinesoon on sportliku vormi realiseerimisel täiuslik kaaslane, sest Salomoni disainerid on koondise võistlusriietust välja töötades arvestanud talispordiala eripära ehk muutliku ilmaga. Uuenduslik ceramic-tehnoloogia parandab suusakombinesooni hingavust ja peegeldab samal ajal soojust kehale tagasi. Samas on kombe valmistatud ülikergest venivast kangast ja tundub seljas sama mugav nagu teine nahk, andes sportlasele ülimalt hea liikumisvabaduse.

Kahevõistleja Kristjan Ilves
Kahevõistleja Kristjan Ilves

Kirg talispordi vastu

Salomoni impeerium loodi 1947. aastal Prantsusmaal, millele panid aluse François Salomon, tema naine, ja poeg Georges. Perekonna alpikülas paiknenud töökojas valmistati esialgu tollele ajale kohast suusavarustust. Üsna pea leiti aga uuenduslikke ideid ja nii legendaarne bränd sündiski. Salomoni pühendumus ja suur kirg talispordi vastu on toonud palju uusi tuuli nii alpi- kui ka murdmaasuusavarustusse. Salomoni teeb eriliseks see, et ta leiab uudsetele ideedele ka praktilise lahenduse ja nihutab piire, et pakkuda oma varustuse kasutajale parimaid elamusi nii suusa- kui ka matkarajal. Kirg välispordialade, uue tehnoloogia ja meisterlikkuse vastu kannustabki Salomoni tegutsema.

Oleme väga uhked, et saame Eesti olümpiakoondisele pakkuda Salomoni kõrgkvaliteetseid riideid ja jalatseid. On vaid üks riik, kellele Salomon veel nõnda vastu tuli – nende koduriik Prantsusmaa. Oleme rahul, et saame talisportlased saata olümpiale maailma parima varustusega!

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas golfar talve üle elab?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus