Alex Aus – ekstreemne liikumiskunstnik | Sportland Magazine

Jaga „Alex Aus – ekstreemne liikumiskunstnik“

Alex Aus – ekstreemne liikumiskunstnik

Sportlandi uue kampaania “Täiega peale” fotodelt jääb silma üks eriti kelmikas ja rõõmsa pilguga noormees – see on freerunner ja slackliner Alex Aus.

 

Rõõmsaks muudab teda aga see, et ta saab tegeleda sellega, mida tõeliselt armastab. Just freerun ja slackline ongi need sõnad, mis Alexit kõige paremini iseloomustavad ja alad, millega ta kõige rohkem tegeleb, kuigi vabal ajal armastab Alex ka ujuda, jalkat ning kossu mängida, rattaga sõita ja kala püüda.

Slackline ja freerun – mis need on?

Slackline on 5 cm laiune nailonist pael, mis sarnaneb koormarihmale ning mis tõmmatakse tavaliselt kahe puu või posti vahele pingesse – nii on sellel võimalik sooritada erinevaid akrobaatilisi trikke. Seega võime Alexit kutsuda slackliner’iks ehk vetruval lindil trikitajaks. Freerun’i definitsoon on aga palju laialivalguvam, sest igal freefrunner’il on selle täpse tähenduse kohta oma arvamus. “Minu jaoks on freerun liikumiskunst, mille eesmärk on kasutada ära oma ümbrust võimalikult mitmekülgselt ja loovalt,” tutvustab oma meelisala Alex. “Freerun’is on tähtis ilu ja sujuvus ning sellepärast lisataksegi liikumisele juurde saltosid, keerutusi, hüppeid ja erinevaid teisi akrobaatilisi elemente. Freerunner’il on enamasti ka teistsugune maailmavaade, sest ta näeb enda ümber palju rohkem liikumist. Isegi pargipingil istudes suudab ta välja mõelda palju erinevaid trikke, mida seal teha saaks ja võiks.”

Alex
Foto: Jakob Kiisk

Rutiin tapaks

Alex ei talu rutiinset elu ning seepärast meeldib talle oma vaba aega sisustada väga mitmekülgselt. “Enamasti olen ma vabadel hetkedel õues koos sõpradega, sest meil on sarnased huvid. Toas istumisel ja arvutis mängimisel ei näe ma mõtet,” tunnistab Alex. “Sõpradega käime tihti koos ujumas, jalkat ja kossu mängimas, ratastega ringi rändamas ja viimasel ajal naudime ka kalapüüki. Ning kuna me tegeleme kõik ka freeruniga, siis treenime samuti koos.”

Street workout

Tänu aktiivsele eluviisile ja hobidele on sport Alexi elus igapäevaselt väga tähtsal kohal. Treeningutele kulub tal olenevalt päevast suisa 1-4 tundi. Varasemalt on noormees tegelenud ujumise, kergejõustiku, akrobaatika ja poksiga, kusjuures kergejõustik on jäänud Alexile nii südamelähedaseks, et ta elab siiani kõikidele kergejõustiklastele kaasa televisiooni vahendusel. Täna meeldib Alexile lisaks freerun’ile ja slackline‘le tegeleda ka street workout’iga ehk värskes õhus jõutrenni tegemisega. “Selle spordiala jaoks on rajatud Eestis palju välijõusaali parke,” teab Alex. “Sisejõusaali ees on väljas treenimise eeliseks treenimine oma keha raskustega, mis aitab vältida lihaste aeglaseks jäämist. Harjutusteks võivad olla näiteks kätekõverdused, lõuatõmbed ja kõverdused rööbaspuudel. Suureks plussiks on ka värske õhk.”

Alex
Foto: Kristjan Kullamaa

O’Neill ja Nike – kaks lemmikut

Alexile meeldib ekstreemsete hobide harrastamisel kasutada kõige enam Nike ja O’Neilli tooteid. “Nike tossuvalik on väga mugav slackline’il hüppamiseks ja jooksutrenniks ning O’Neilli tooted on väga kvaliteetsed ja värvilised, mis aitavad tänavapildis hästi silma jääda,” kirjeldab Alex oma maitset. “Lisaks eelnevatele brändidele on noorte seas väga populaarsed ka adidas ja Vans,” lisab ta.


Tulevikus näeb Alex end spordiga seotult, ent kindlaid plaane pole ta veel teinud. “Mõned unistused ja sihid mõlguvad tegelikult meeles küll, aga jätaksin need hetkel veel enda teada,” jääb Alex salapäraseks.

Tehke seda, mis meeldib!

Kui suvevaheaeg lõppeb, siis Alexi elustiil oluliselt ei muutu, sest kooli kõrvalt leiab ta piisavalt palju vaba aega teiste asjadega tegelemiseks. Küll aga tunnistab ta: “Puhkust on tõesti vähem, sest üritan koolile võimalikult palju keskenduda.”

Kooli läheb Alex alati hea tujuga, sest on leidnud sealt palju häid sõpru. “Ärge võtke kooli kohana, kuhu te peate minema, vaid mõelge sellest, kui kohast, kuhu te tahate minna! Tegelege sellega, mis teile meeldib ning mis annab teile energiat. Niiviisi tegutsetes tunnete elust palju rohkem rõõmu!” soovitab Alex.

Tekst: Liisi Rist

Pildid: Joonas Sild, erakogu

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kas kõik spordijoogid on ühesugused?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus