Casalli saadik Gina Bergmann: treeningutega alustades on kaks võtmesõna eesmärk ja tasakaal | Sportland Magazine

Jaga „Casalli saadik Gina Bergmann: treeningutega alustades on kaks võtmesõna eesmärk ja tasakaal“

Casalli saadik Gina Bergmann: treeningutega alustades on kaks võtmesõna eesmärk ja tasakaal

Joogaõpetaja ja Casalli saadik Gina Bergmann teab, et võti kõikide eesmärkide saavutamiseks on igaühe enda käes. See puudutab nii treeningutega alustamist kui ka järjepidevust.

Gina on rohkem kui kümme aastat töötanud spordiklubides rühmatreenerina. Tema süda kuulub keha ja meele treeningutele ning eelkõige joogale, mida ta on praktiseerinud sama kaua. „Julgus, oskused ja teadmised, mida oli vaja, et joogat ka teistega jagada, tulid hiljem – siis, kui saabus teadmine, et minu kogetust on teistele abi. Joogaõpetajana olen tegutsenud viis aastat,“ räägib ta oma teekonnast.

Häälestudes iseendale

Jooga on Ginale õpetanud nii mõndagi ja arendanud teda mitmest küljest. „Jooga on teinud minust parema inimese, naise, ema ja sõbra. See on toetanud minu isiklikku arengut ning aidanud leida kerguse ja jõu, mille olemasolust ma isegi teadlik ei olnud,“ sõnab ta.

Jooga suur pluss on see, et see ei hoia vormis ainult keha, vaid turgutab tugevalt ka vaimu. „Kõik me otsime kiires argipäevas tasakaalu. Jooga on üks võimalus hetkeks aeg maha võtta, vaadata endasse ja enda ümber ning teha valikuid, mis teevad õnnelikuks. Mõnikord jääb puudu eneseusust või teadmistest või oleme lihtsalt igapäevaeluga nii hõivatud, et ei märkagi enam, mida mõtleme või tunneme. Jooga on suurepärane võimalus häälestuda iseendale ja lõigata ennast lahti kõigest muust, et argitoimetused ja töö meid enda alla ei mataks,“ sõnab ta.

DSC05467Mitmekesisus loob tasakaalu

Joogal on suur roll Gina elus, aga vaimse ja füüsilise tervise vahel tasakaalu saavutamiseks on tema sõnul vaja siiski mitmekesisust. „Kui ma ei juhenda parajasti trenne, võib mind leida metsas jooksurajalt või õppimas – arendan ennast treeneri ja joogaõpetajana. Töötan õena ja näen ka selle eriala tugevat mõju inimeste eneseväärtustamisele ja tervislike eluviiside kujundamisele,“ toob ta näited enda elustiilist.

„Nii nagu esmaspäevade kõrvale laupäevi vajame, on meil tarvis ka mitmekülgsust treeningutes. Leia treening, mis sulle tõesti meeldib, sest ei ole jätkusuutlik, kui sunnid end tegema midagi, mis on sulle täiesti vastumeelne. Kui kohustus on asendunud rõõmuga, siis oled kohal: oled leidnud selle treeningu, mis sind õnnelikuks teeb,“ soovitab naine nendele, kes veel omale sobivat liikumisviisi otsivad.

Võimalus keskenduda iseendale

Väga hea enesetunde saavutamisel mängivad tegelikult rolli väikesed detailid. Sealhulgas see, mida seljas ja jalas kanda. Gina on eelistanud Casalli. „Casall on dünaamiline, uuenduslik ja funktsionaalne ning toetab mu elustiili treeningutes ja mujal. Minu aktiivsesse päeva kuulub nii jõutreening, jooga kui ka jooksuring. Saan ühte brändi kandes tunda end kõikides trennides mugavalt ja toetatult. Sageli avastan end aga ka vabal ajal joogariideid kandmas,“ avaldab ta. „Sügisilmade saabudes on minu lemmikuks saanud Casall wide leg wknd jumpsuit ja hoodie’d, mida on nii mõnus trennist trenni ja koju minnes joogariietele peale tõmmata.“

Gina jaoks ei ole Casalli joogariided ja -vahendid lihtsalt üks paljude seast, vaid peegeldavad tema isiklikke väärtusi, suhtumist endasse ja tervislikku eluviisi. „Lihtne, tagasihoidlik, vähem on rohkem. Oluline ei ole pealkirja suurus ja värvide kirevus, vaid toodete kvaliteet, mis toetab mind ja lubab mul joogat tehes keskenduda tähtsaimale: iseendale,“ iseloomustab ta.

DSC05581Casall aitab kodus trenni teha

Paari viimase aasta jooksul on hakatud kodus treenima rohkem kui kunagi varem. Casall tuleb siingi appi ja aitab kodused treeningud mitmekülgsemaks teha. Eelkõige on nende treeningvahendid mõeldud joogaharrastajatele, aga sobivad sama hästi üldfüüsiliseks treeninguks.

„Minu kodust leiab kõikvõimalikke joogapraktikat toetavaid vahendeid: joogamatid, plokid, joogarattad, polstrid ja erinevas suuruses massaažrullid. Kui spordiklubid suleti, hakkasin muutustega kohanedes treenitavatel kodus abiks käima ja kasutama Casalli flex band’e. Need väikesed kummilindid mahuvad vajadusel taskusse ja annavad võimaluse treenida kodustes tingimustes kõiki lihasgruppe,“ selgitab joogaõpetaja. Tema uued lemmikud on väikesed massaažipallid, mis on peale intensiivsemaid treeningpäevi headeks abilisteks trigerpunktide ning lihas- ja sidekoe venitustel. „Tähelepanu, kõik lapsevanemad! Minu kodused joogavahendid on nii populaarsed, et nii mõnigi kord leian need oma poja toast – ta kasutab neid mängides autoradades ja pilvelõhkujates. Hea näide funktsionaalsusest,“ muigab Gina.

DSC05578Kvaliteetne joogamatt on investeering

Kui soovid kodus joogatreeningutega tegelema hakata, võiksid kõigepealt teha tutvust joogastiilide ja -õpetajatega, et leida endale sobiv. Varustusest võiks esmalt soetada joogamati. „Heasse ja kvaliteetsesse joogamatti tasub investeerida, sest see kestab kaua. Joogamatt on minu jaoks midagi väga isiklikku. Matile astudes loon oma võluruumi, ühendan lahti end muudest segajatest ja olen täielikult iseendas kohal. Joogamatt on nagu hambahari, mida me ei soovi igaühega jagada,“ võrdleb ta.

Gina kogemusel on hea ja sobiv joogamatt parajalt haarduv ja mittelibisev, pakub piisavat toestust ja põrutuskindlust, et hoida liigeseid. „Joogamatt peaks olema lihtsalt puhastatav ning paksus peaks jääma 3-6 mm vahele. Mulle meeldib, et Casalli joogamatid pakuvad parimaid omadusi ja mitmekülgset valikut. Kliendid küsivad tihti soovitust ja kõik joogatajad, kes on ostnud Casall PSTN 4 mm joogamati on alati rahule jäänud,“ toob ta välja ning lisab: „Väike toode, mis mul samuti alati kotis on: Yoga Mat FRSH spray. See on hea vahend kohe peale tundi mati puhastamiseks ja värskendamiseks.“

Sa saad ise ennast paremaks muuta

Gina sõnul võib trenni tegemise häid külgi loetlema jäädagi. Iga inimese puhul võivad need olla pisut erinevad, aga võluvits, mis aitab aktiivne olla ja järjepidevalt enda keha eest hoolitseda, asub meie enda peas. „Mulle näib, et lugematul arvul soovitusi – hankige uued trenniriided, proovige personaaltreeningule vahelduseks rühmatrenni, minge sõbraga koos sportima – kaugemas perspektiivis ei toimi. Lihtsaid asju ei ole vaja teha keeruliseks. Kui endal pealehakkamist ja soovi pole, siis ei aita ka moodsad rakendused ega sõber käekõrval,“ leiab joogaõpetaja.

Ta on veendunud, et kõik saab alguse mõtlemisest. Mõtted saavad vormi tegutsedes ja tegutsemine muudab mõtlemist. „Kaks võtmesõna, mida treeningutega alustades silmas pidada, võiksid olla eesmärk ja tasakaal. Mis on sinu eesmärk? Kas olla profisportlane, võtta kaalus alla või tunda end oma kehas hästi? Kui soov on inimlik ega kaldu väljapoole reaalsust, siis ei kao tahe selle nimel tegutseda. Seni, kuni on tahtmine, on alati võimalus uuesti alustada. Maailmas on vaid üks asi, mida oled täiesti kindlalt võimeline paremaks muutma ja see oled sina ise.“

Lõpetuseks annab Gina soovituse ilusaks päevaks: „Tõuse enne päikest, liiguta end, mediteeri, hinga, ole tähelepanelik, täna oma sõpru, ütle lähedastele, et armastad neid, kallista palju, mängi, naera, joo vett ja suhtu oma kehasse heatahtlikult. Märka, et elu on rohkem elu täis.“

Screenshot 2021-09-29 at 09.41.42

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Iti-Pätrik Järve

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Karin Larven jagab algajale jõusaalitreenijale häid nippe

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus