Chris Patrick Tilk leidis elu suurimad kired tänu Simple Sessionile | Sportland Magazine

Jaga „Chris Patrick Tilk leidis elu suurimad kired tänu Simple Sessionile“

Chris Patrick Tilk leidis elu suurimad kired tänu Simple Sessionile

Euroopa suurima ekstreemspordifestivaliga Simple Session üles kasvanud Chris Patrick Tilk on Tallinnas toimuva spordisündmusega täpselt sama vana ja tema trikirattasõidu armastuse tagamaid ei peagi kaugemalt otsima. 18-aastane Pärnu Koidula gümnaasiumi lõpuklassi õpilane unistab pääsemisest X-Gamesile.

Lisaks sportlikele püüdlustele on Simple Sessionist mõjutatud nii Chris Patricku sõpruskond kui soov edasi õppida ja end lõpuks audiovisuaalses maailmas teostada. Trikiässade seas on ju sõidu ja uute oskuste digitaalsel kujul jäädvustamine üsna tavaline. Ikka on telefon või kaamera kaasas, sest iseenda kõrvalt nägemine aitab areneda. Chris Patrick on selles juba väga osav. „Teadlikumalt olen kaamerat käes hoidnud ja videotöötlusega tegelenud tänaseks viis aastat. Pärast keskhariduse omandamist on väike unistus Barcelona filmikoolis edasi õppida. Kui kohe ei õnnestu, siis ehk saan Tallinna Ülikooli Balti filmi- ja meediakooli ja läbi selle semestriks või paariks Barcelonasse vahetusüliõpilaseks.

Maailm on huvitav

Chris Patrick on uudishimulik ja tunneb maailma avastamise vastu suurt huvi, gümnaasiumissegi läks ta loodussuunaga klassi, et omandada põhjalikud teadmised nii bioloogias, geograafias kui keemias. BMX-i armastava Chris Patricku klassis õpib kokku 30 õpilast, nendest 27 on tüdrukud ja kolmest poisist üks jagab noormehe ekstreemspordi kirge, nimelt tegeleb klassivend rulatamisega. „Meil on tore klass, kõik on õppimisele väga pühendud ning mingeid konflikte pole. Väljaspool kooli me omavahel väga palju ei suhtle,“ ütleb Chris Patrick ja iseloomustab oma kooli: „Klassiruumid ja tegelikult kogu kool on kenasti renoveeritud, moodne ja äge. Puudust ei tule meil küll millestki tunda. Meil on isegi laborid, kus saame praktilisi asju teha, oleme bioloogia ja keemia õpetajate eestvedamisel ka ülikoolide laborites käinud.“

Kool innustas alustama ettevõtlusega

Pärnu Koidula gümnaasiumi haridusega on noormees väga rahul. „Meil oli 11. klassis valikkursus, mille raames pidime tegema õpilasfirma. Omandasime teadmisi brändi loomisest, turundusest, raamatupidamisest ja majandusest üldisemalt. Mina lõin videoproduktsiooniga tegeleva ettevõtte ja jätkan selle arendamisega. Olen saanud juba kliente aidata ning vaikselt arendan edasi trikirattasõiduga seotud materjali,“ räägib Chris Patrik.

Oma eeskujuna nimetab ta Henri Hollandit, sest just temalt on tulnud peamised näpunäited ja tagasiside videote paremaks teostamiseks. „Henri on mulle heaks nõuandjaks ja inspiratsiooniks,” kiidab ta.

Unistuste nimel tuleb pingutada

Püsivust Chris Patrickul on ja igapäevaselt lähtub ta mõttest, mis tihti just rasketel hetkedel aitab. „Ole järjekindel, kannatlik ja näe vaeva, sest ainult nii saavutad perfektsuse. Kui ma millegi kallal töötan, siis teen endale graafiku, nii ei muutu laisaks. Tasapisi tuleb harjumus ning see viib edasi. Koolis on seda samuti hea rakendada,“ annab ta soovituse.

Kes on kunagi BMX-rattaga sõita proovinud või seda kasvõi kaugelt näinud, siis võib arvata, et liiga lihtne sellel erinevaid manöövreid sooritada pole. Lisaks julgusele läheb vaja üksjagu visadust. „See pole jalkatrenn, kus treener ütleb suurele pundile inimestele kõik ette. Ratas annab vabaduse ennast väljendada täpselt nii nagu ise soovin. Praktiseerin tänavasõitu, mis on pargisõidust artistlikum. Viimane on oma iseloomult pigem võistluslik.”

Sihikindlus jäi silma Vansile

Chris Patrick sõidab Eesti Vansi tiimis, kuhu ta sattus tänu OnWheels rattapoe vedaja Rasmus Paimre soovitusele. „Pärnus valmis Raba5 siseskatepark, kus ma harjutan ning kuna Vans on sellega veidi seotud, siis oli see justkui loogiline asjade käik,” jääb trikirattur tagasihoidlikuks.

Tegelikult tuleb tiimi pääsemiseks end enne siiski tõestada ja seda trikiäss tegi. Tänaseks on tal ette näidata osalemine talvisel Simple Sessionil Tallinnas ning mullusel Simple Summer Sessionil, kuhu võistlema pole üldse lihtne saada.

Vans toetab noormeest varustusega, millest olulisimaks on head tossud „Sõidan Vans Old School Prodega, mis on jalanõude nii-öelda lagi. Need on väga hea pehme sisuga, mis kaitseb jalgu põrutuse eest. Tegelikult on nii mu sokid, pusad, särgid ja püksid kõik sama brändi omad. Lisaks heale kvaliteedile on Vans mulle südamelähedane tänu tõsiasjale, et ettevõte toetab mu lemmikala ja näeb lihtsalt lahe välja,” kiidab Chris Patrick.

Noormees jätkab oma unistuste poole püüdlemisega, soovib välja jõuda X-Gamesile ning teostada end erialaselt. Tema loominguga saab tutvuda näiteks Facebookis teemevideo (https://www.facebook.com/teemevideo/) lehel või Instagramis (https://www.instagram.com/teemevideo/)

Tekst: Marta Vasarik
Pildid: erakogu / Andres Kõljalg /  Mart Vares

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Motokrossineiu Teele Raja tahab olla oma ala parim

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus