Instagrami konto nimega cobra_roderik on kogunud populaarsust positiivsete sõnumite ning naerutavate videotega. Räägime lähemalt, milline on konto taga peituva noormehe Roderiku (17) nägemus edust, kriitikast ja haridusest.
Kuidas sa endale Instagramis Cobra Roderik nimeks said?
Cobra on võetud kui paroodia Andrew Tate’ist, kus tema nimi võitlejana oli Cobra ning see oli ka osa tema persoonast. Minu päris nimega sellel mingisugust seost ei ole.
Mis hetkest hakkas Instagram sinu jaoks olulist rolli mängima?
Kõik algas tegelikult kange suhkruvee joomise videost, mille mu klassikaaslane filmis ning TikToki postitas. See sai kiiresti populaarseks. Mõne aja pärast postitas klassikaaslane minu Instagrami pildi minust ja nii me alustasime. Viimase poole aastaga on see konto jõudnud pea kolme tuhande jälgijani. Too sama klassikaaslane on nüüd minu mänedžer. Esialgu olin üllatunud, kui palju inimesi minu videotele reageeris. See oli hetk, mil mõistsin Instagrami jõudu.
Mida arvad, miks just suhkruvee video sai nii populaarseks?
Arvan, et inimesed armastavad ehtsat ja ausat sisu. Video oli spontaanne, lõbus ja ehk said paljud noored sellega samastuda. See oli lihtsalt üks koolipäeva hetk, mis jäädvustati.

Kuidas sa kirjeldad oma sisu Instagramis ning mis on su peamised teemad?
Minu sisu on segu igapäevaelust, noorusest ja sõpradest. Tahan, et inimesed leiaksid minu klippidest naeru, inspiratsiooni ja võib-olla ka mõne elutarkuse. Paljudes videotes on lühikesed jutud, mille taga on tihti positiivne ning julgustav sõnum, näiteks ära karda, ära tarbi narkootilisi aineid ja muu sarnane, mis on noortele oluline. Samas püüan kõike alati huumoriga teha, sest keegi pole perfektne. Proovin küll ise ka enda soovitusi järgida, aga ka mina ebaõnnestun vahel. Vaatajad võiksid videoid võtta huumoriga, aga ka sõnum nende taga on mingil määral oluline.
Paljud noored mõtlevad, kuidas sotsiaalmeedias läbi lüüa. Kas sul on neile mõni nipp või soovitus?
Tegelikult on asi väga lihtne – kui sa pelgad, ei ole vaja teha. Internet võib olla väga ohtlik seetõttu, et kogu informatsioon sinu kohta säilib pea igavesti ning inimesed saavad seda sinu elu lõpuni sinu vastu kasutada. Kui sa siiski tahad seda teha, siis kõige olulisem on, et sulle endale päriselt meeldiks videoid luua ning et sa suudaksid pakkuda midagi unikaalset. Ole ehe. Inimesed tunnetavad, kui oled autentne. Ja muidugi, ole järjepidev. Edu ei tule üleöö, aga kirg ja pühendumine tasuvad end ära. Edu toovad huvitavad videod, eripärane persoona ning piisavalt õnne.
Tuleb arvestada, et kriitika on samuti sotsiaalmeedia osa, aga on vaja eristada päris kriitikat ja lihtsalt kiusamist. Mõned inimesed paraku on sellised, kes kiusavad internetis põhjuseta ning teevad seda sageli anonüümselt.
Kuidas sina kriitikaga toime tuled?
Digiajastu on täis üllatusi. Enamik negatiivseid kommentaare on õnneks pigem kerged ning mõned neist ajavad mind isegi naerma. Kuid jah, siin-seal kerkib mõni tõeline tume pilv, kui keegi on otsustanud oma halva päeva minu kaela valada. Sellistel hetkedel tuletan endale meelde, et kommentaar ütleb rohkem kommenteerija kui minu kohta. Kui tulevikus peaks tekkima rohkem sarnaseid olukordi, siis eelkõige tahaksin säilitada enda sisemise rahu ja meeles pidada, miks ma seda kõike teen.
Kohe algab uus kooliaasta. Sina alustad septembris EBS GĂĽmnaasiumis. Miks sa just selle kooli valisid?
EBS Gümnaasiumis nägin võimalust õppida äri ja ettevõtlust, mis mind väga huvitab. Ma arvan, et koolist saadud teadmised aitavad mul ka Instagramis paremini hakkama saada. EBS-is meeldivad mulle väga õpetajad, eriti head on minu klassijuhataja juhendatud tunnid.
Kool ja haridus on minu meelest vähemalt gümnaasiumi lõpuni väga oluline, sest ilma selle diplomita sa eriti kaugele ei jõua, kui sul just väga ei vea.
Videote loomisele aitab kool isegi kaasa, sest vabadel hetkedel saab sõpradega ideid välja mõelda ning tänu sellele ka rohkem klippe teha, sest kõik on juba ühes kohas koos olemas. Õnneks ei võta sotsiaalmeedia minult nii palju vaba aega, et see segaks õppimist.
Millised on su kired peale Instagrami? Kas on saladusi, mida sa oma kontol jagada ei soovi?Â
Kui ma ei sukeldu Instagrami maailma, siis avastan Eestimaa kauneid paiku, sukeldun sügavatesse vestlustesse ning naudin videomängude põnevust. Kuigi sotsiaalmeedias olen paljudele tuntud, jätan teatud osa endast seal tagaplaanile, et säilitada oma tõelist mina. Parimad sõbrad kirjeldaksid mind kui hüperaktiivset poissi, kes võib vahel üllatada nii heal kui ka halval moel.

Kas sul on sotsiaalmeedias mõni eeskuju või lihtsalt huvitav persoon kelle tegemisi jälgid?
Markus Sinivee! Kuigi ta sisu võib vahel tunduda natukene liiga lahja, austan teda selle eest, et ta kunagi ei müü ennast liiga palju ega levita liiga negatiivseid sõnumeid. Täitsa sobiv inimene noorte ekraanidele.
Millist rolli mängivad sinu elus sport ja liikumine?
Sporti ma väga palju tee, aga armastan looduses ringi käia, olgu siis jalgsi, ratta või autoga. Hiljuti käisin rattaga neli päeva kestnud matkal Saaremaad uurimas. See oli väga lõbus ja huvitav kogemus. Kõige mõnusam ongi sporti teha looduskaunites kohtades.
Sinu garderoobis on aukohal Converse. Mis sind selle brändi juures köidab ning mida sa riiete puhul esmatähtsaks pead?
Converse´iga on selline lugu, et nende jalatsid on minu jaoks lihtsalt perfektsed – olgu põhjuseks mugavus või nende vahetu stiil. Minu lemmikud on Converse’i Chuck Taylor All Star Classic ketsid, eelistatavalt valged. Aga ĂĽldiselt, olgu selleks kooliriietus või -kott, on minu põhimõte lihtne. Peamine on, et asjad oleksid praktilised ja et ma end nendes enesekindlalt tunneks. Ăślejäänud detailid jäävad teisejärguliseks.
Millised on sinu suurimad unistused, mida raatsid teistega jagada ning mida igapäevaselt teed, et nende poole püüelda?
Suurim unistus on tulevikus elada nii, et ma peaksin minimaalselt palgatööd tegema. Veel parem, kui sissetulek tuleks hästi tehtud investeeringutest. Igapäevaselt tegelengi sellega, et mul oleks tulevikus võimalikult lihtne.
Igaüks tahaks olla iseenda parim versioon. Millised on sinu soovitused, kuidas olla järjest parem versioon iseendast?
Tuleb õppida oma eilsetest vigadest! Ära karda muutust ning ära jää liiga pikalt laisklema, see rikub rutiini täiesti ära.
Tekst: Karmen Kaljula
Fotod: Keir Rämson