Hendrik Sal-Saller: padel on piisavalt põnev ja arendav | Sportland Magazine

Jaga „Hendrik Sal-Saller: padel on piisavalt põnev ja arendav“

Hendrik Sal-Saller: padel on piisavalt põnev ja arendav

Muusik ja laulukirjutaja Hendrik Sal-Saller on mõne aasta padelit harrastades leidnud enda jaoks hobi, mis annab peale füüsilise koormuse ja meele puhastamise võimaluse areneda ja pakub piisavalt sotsiaalsust.

Esimest korda puutus Hendrik padeliga kokku Hispaanias: sealsed eestlased kutsusid ta proovima mängu, mida mees polnud varem näinud ega teadnud, kuidas seda päriselt mängitaksegi. Hispaania tenniseklubis mängimas käies oli ta küll silmanud padeliväljakuid, mis on 10 × 20 m suured ning klaasist ja võrkaiast seintega. Reketimängudega on Hendrik varem tutvust sobitanud – nooruses mängis lauatennist ja sulgpalli, hiljem avastas tennise.

„Padeliga on nii, et kui hakkad mängima, siis selles saab kergesti areneda. Lisaks liikumisele on mäng ise põnev. Selge on see, et tennises ma enam maailmameistriks ei saa, aga padelis on ehk veel võimalik,“ muigab Hendrik.
Padelist on saanud Hendriku jaoks harrastus, mida ta käib võimaluse korral mängimas Tallinna Rocca al Mare padelikeskuses, kus on Eesti ainsad padeliväljakud. „Stabiilselt ma trennis ei käi ja püsivat trenniaega pole, aga kui aega on, siis lähen mängima.“

Kuna eluviis on muusikul pigem öine, siis hommikul esimese asjana Hendrik platsile ei jõua. „Paljud tuttavad mängivad samuti padelit, aga minu elu käib valet pidi. Kui teised puhkavad, siis mina olen tööl,“ räägib Hendrik.

Hendrik Sal-Saller

Sotsiaalne vaba aja veetmise viis

Padel on sotsiaalne ala, sest üksinda seda mängida ei saa. Kuna tegu on paarismänguga, on tarvis nelja huvilist. On olemas isegi rakendus, mis aitab mängukaaslasi leida. „Mängimas käies saab inimestega tuttavaks, tekivad grupid ja suheldakse. Alati leiab teistega sobiva aja ja võimaluse kellegagi liituda,“ kirjeldab Hendrik mängu sotsiaalset poolt. „Mulle meeldib, et on kamp, kellega lävid, ja paarismäng on tore. Pole nii, et tuimalt taote, üks ühes ja teine teises platsi otsas. Alati on väike jutt ja naljad ka juures.“

Lisaks heast seltskonnast saadud headele emotsioonidele annab mäng ajule puhkust.Hendriku muusikaloomingut pole padeliharrastus otseselt siiski mõjutanud. „Liikumisega seostuv meele ja keha puhastamine annab küll tõuke, aga nii ei ole, et mängu ajal mõtlen mõne riffi või huvitava lause välja. Liikumine üldiselt annab hea toonuse. Keskendud enda sooritusele ja see vabastab üleliigsetest mõtetest, mis muidu peas keerlevad. Mängu ajal saab need ära unustada. Lisaks füüsilisele väsimusele on hiljem meel rõõmsam,“ kiidab Hendrik. Tema meele hoiab rõõmsa ka see, et tal pole ränki kaotuseid ette tulnud.

Padeliväljakul kohtusid Jüri Muttika Hannes Hermaküla Sal- Armin Kõomägi ja Hendrik Sal-Saller
Padeliväljakul kohtusid Jüri Muttika Hannes Hermaküla Sal- Armin Kõomägi ja Hendrik Sal-Saller

Eestis ainult siseväljakud

Hispaanias padeli mängimise eelis on see, et seal on tänu kliimale väljakud ka õues. Eestis on ainult siseväljakud ja praegu saabki ala harrastada ainult Tallinnas. Hendrikule meeldib pigem vabas õhus padelit mängida. „Kui olen reisinud Hispaanias, siis vahel ongi nii, et esimesed viis päeva käin mängimas. Kui kaua pole mänginud, siis tahan rohkem.“ Tavaliselt mängib ta poolteist kuni kaks tundi järjest. Üle kahe tunni kestvat mängu peab ta juba rapsimiseks.

Padelimängust saadud füüsiline koormus sõltub palju ka sellest, millise tasemega on paariline ja vastased, kellega platsil ollakse. „Kui on võrdse või parema tasemega mängijad, siis saab ikka tugeva koormuse,“ räägib Hendrik. Oskajate meestega konkurentsis olemine tekitab temas suuremat entusiasmi.

Kui tekkis huvi

Kes tahaks padelit proovida, sellel soovitab Hendrik minna Rocca al Mare padelikeskusesse ja võtta esialgu treeneriga tund. „Alguses mängust ju rõõmu kätte ei saa ega tea, mis see on, kui ei proovi. Oluline on reketit käes hoida ja palli tabada. Sealt edasi on juba selge, kas mäng meeldib või mitte,“ kirjeldab Hendrik. Ta kinnitab, et karta pole midagi. Ta ei arva ka, et padeli puhul oleks reketimängukogemus kindlasti vajalik. Treeneriga alustamise eelis on see, et treener seletab lahti reeglid ja näitab ette esimesed lihtsamad löögid.

Ka varustust ei pea alguses endal olema, saab laenutada. Kuigi on olemas spetsiaalsed padelijalanõud, siis alustamiseks piisab parema pidamisega jalanõust, et see kunstmurukatte ja õhukese liivakihiga väljakul liialt ei libiseks. Hendrik ütleb, et kuna padeliharrastajad suhtlevad omavahel intensiivselt ja mõnusalt, siis mängima hakkamiseks ei pea kohe leidma kolme teist mängijat, vaid padeliseltskonnaga on lihtne liituda.

Tekst: Tiina Rekand

Fotod: ERR arhiiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

4 ägedat seiklusparki, mida suve jooksul veel külastada jõuad

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus