Kuidas hoida golfikeppi? | Sportland Magazine

Jaga „Kuidas hoida golfikeppi?“

Kuidas hoida golfikeppi?

Pesapalli grip? Interlock või Harry Vardoni järgi nime saanud ülekaetud hoie? Milline on sinu eelistus?

Olgu algatuseks öeldud, et kõik nimetatud viisid golfikepi hoidmiseks on õiged. Ăśkski kolmest ei ole parem ega halvem ning endale sobiva saab igaĂĽks ise katsetades või treeneri abiga leida. Samas on grip ĂĽks keerulisemaid elemente, mida muuta, kui ĂĽks viis on juba mugavaks saanud, sest lisaks sõrmede sidumisele tuleb jälgida ka käte asetust – tugev, nõrk või neutraalne hoie ning sõrmede survet – pigistamine.

golf

Mida tähele panna?

Gripist sõltub nii golfiliigutus ehk swing kui pallilend, mistõttu ei ole kunagi liiast üle kontrollida kuidas golfikepp peos paikneb. Kõigi kolme gripi puhul tuleb jälgida, et käed teineteisest löögiliigutuse tegemise ajal ei eralduks. Heale hoidele aitavad kindlasti kaasa uus golfikinnas ja uued või korralikult puhtaks pestud gripid. Ka parem ja vasak käsi peavad töötama ühtse tiimina. Elukutselised golfimängijad jälgivad oma hoiet pidevalt, sest väiksemgi nihe, asetus või surve mõjutab löögisooritust.

Ăślekaetud ehk Vardon grip

Ülekaetud ehk Vardon grip on nime saanud professionaalse golfimängija, Harry Vardon’i (1870-1937) järgi. See hoie on eelistatuim elukutseliste golfimängijate seas ning näeb välja nii, et parema käe väike sõrm asetseb vasaku käe nimetis- ja keskmise sõrme vahele tekkivas lohukeses. Vardon hoide puhul on käed omavahel hästi ühenduses, ilma et see kuidagi randmete liikuvust piiraks. Sobib hästi suurte kätega golfaritele. Mängijad, kellel on pisemad käed (sageli just naised ja juuniorid), võivad tunda, et hoie ei ole piisvalt kindel ja kontroll golfikepi liikumise üle on puudulik.

Seotud ehk interlock grip

Seotud ehk interlock gripi puhul asub parema käe väike sõrm vasaku käe nimetissõrme ja keskmise sõrme vahel ning otsekui lukustab käed teineteise külge. Seotud hoie on soovitatav mänguga alustajatele ning väiksemate käte (sh naised ja noored) puhul, kuid mitte ainult.

Võrreldes Vardon gripiga on interlock alguses sõrmedele ebamugavam. Mõned mängijad võivad ka tunda, et ei saa nii vabalt randmeid liigutata kui teise kahe hoide puhul. Neil, kellel on nõrgemad randmed või käsivarred, aitab see hoie aga golfikeppi kindlamalt käes hoida.

10-sõrme ehk pesapalli grip

10-sõrme ehk pesapalli grip on sageli kõige mugavam viis, kuidas esialgu golfikepist kinni hoida – parema käe väike sõrm on tihedalt vasaku käe nimetissõrme vastas. Pesapalli hoie on ĂĽldiselt vähem levinud, kuna golfikepp võib selle puhul lihtsamini käest lahti tulla. 10-sõrme hoie sobib hästi lastele, aga ka vanemas eas golfimängijatele, kes tunnevad, et ei ole võimelised kepilabasse piisavalt kiirust tekitama. Mängijad, kellel on randmetega probleeme võivad samuti sellest hoidest kasu saada, sest see on kolmest kõige randmesõbralikum.

Tekst: Mari Rauna, professionaalne golfar ja treener

Fotod: Alina Birjuk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: Nike Training Day

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus