Norra laskesuusatamise legend, kuuekordne olümpiavõitja ning 19-kordne maailmameister Ole Einar Bjørndalen sõidab Madshusiga ning ta mantlipärijaks peetav Emil Hegle Svendsen samuti. Madshusi suuskadel võistlevad ka Eesti tulevikulootused Grete Gaim, Darja Jurlova, Tuuli Tomingas, Jan Treier, Kalev Ermits ja Meril Beilmann. Murdmaasuusatajatest usaldavad Madshusi naeratav võitleja Kristin Strømer Steira, noor tulevikutäht Heidi Weng, kogenud maratonimehed Jörgen Brink ja Stanislav Rezac ning tugevad venelased Aleksandr Bessmertnykh ja Nikolai Morilov. Ka meie Timo Simonlatser ning noor ja andekas Toomas Kollo sõidavad kuulsate Norra suuskadega. Madshus on paljude staaride valik. Loomulikult on Madshus Norras turuliider. Vaevalt leidub maailmas norrakatest paremaid suusaeksperte. On ütlematagi selge, et nemad kehvi suuski ei osta ja viletsate suuskadega ei sõida.
Madshus on vanim tänini tegutsev suusatootja maailmas. Firma asutas 1906. aastal suusameister Roland Madshus. Toona oli Norras pea igas külas oma suusameister, firmasid, mis puust suuski tegid, oli sadu. Järsk muutus toimus 1974. aastal, mil puusuusad läksid moest ning suusatajate eelistuse võitsid plastikpõhjaga suusad ehk n-ö poolplastikud. Tänapäeval on Madshus ainus Norra suur suusatootja, maailmaturul hoiab teist positsiooni ülivõimsa liidri Fischeri järel.
Mis on aga menu põhjuseks? Miks eelistavad paljud maailma tipud, tublid harrastajad ja pühapäevasõitjad Madshusi?
Tuleb välja, et vanim suusafirma on eesrindlik moodsate tehnoloogiate avastaja ja rakendaja. Sportlandi välispordivahendite kategooriajuht Dmitri Smirnov ütleb, et kui kõik teised tootjad valmistavad puitsisuga ehk täpsemalt puitkonstruktsiooniga suuski, siis Madshusi tippsuusad on tehtud erilisest akrüülipõhisest vahust, mistõttu suusad on ülikerged.
„Konstruktsioon on samas väga vastupidav ning vajalikes kohtades jäik,“ räägib asjatundja Smirnov. „Nad on ainsad, kes suuski selle tehnoloogiaga teevad. Teevad juba aastaid ning väga hästi.“
See tähendab Smirnovi sõnul seda, et Madshusi suusad on stabiilselt head, kvaliteedi osas järeleandmisi ei esine. Viimaste hooaegade suusad on olnud nii võimsad, et ena- mik sportlasi paneb kohe uued mudelid alla ja vahetab vanad paarid välja. Veel juhib Smirnov tähelepanu sellele, et Madshus on üks vähestest suusafirmadest, kes toodab kogu suusatarvete paketti – suuski, keppe ja saapaid. Pakuvad läbi ja lõhki Nor- ra kvaliteeti peaaegu iga hinnaklassi toodetele, nii tõsistele sportlastele, rahvasportlastele kui ka lastele. Kes ostab, see alt ei lähe.
Tipptasemel suusatajate ja tõsiste harrastajate meeli peaks algaval hooajal köitma kindlasti Madshusi REDLINE’i sari, kus on parimal moel ühendatud norrakate sajandite jooksul ladestunud suusaalane oskusteave ning tipptasemel insenerimõtlemine. Ülihea libisemisega suusad ning saapad on tehnoloogiliselt täiesti uudsed.
„Ma olen veendunud, et see sari rõõmustab väga tõsist suusahuvilist. Toode on lihtsalt ülihea ja samas, kui rääkida tehnoloogiast, totaalselt uus,“ märgib Smirnov.
Madshus turul esindatud ka „nutisuuskadega“. EmPower’i nimeline tehnoloogia tähendab seda, et võistlussuuskade sisse on pandud väike mikrokiip, mille peal on kogu vajalik suusainfo – jäikus, kulbipikkus ja määrdepesa kõrgus. Selle info saab kätte nii spetsiaalse poes oleva lugejaga kui ka tavalise nutitelefoni Madshus EmPower’i nimelise äpiga.
Kõikides suuremates Sportlandi poodides on olemas ka suusakaal, millega saab suhteliselt täpselt valida igale sõitjale sobiva suusapaari.