Mis on ühist pangaspetsialistil, geenitehnoloogil, tarneprojektijuhil, hotelli vastuvõtu administraatoril ja finantsjuhil? Nad kõik on ninjad. NTC ninjad.
NTC ehk Nike Training Club on kõigile avatud trenn MyFitnessi klubides üle Eesti, kus iga trenn on erinev, kogu keha saab treenitud ning eriliselt eriliseks teeb selle valitsev kambavaim. NTC ninjadeks kutsutakse neid, kes kõige tihedamini trenni jõuavad.

Armastus esimesest treeningust
Monika Kroon (39) töötab panganduses spetsialistina, NTC trenni sattus ta esimest korda neli aastat tagasi. „See oli „armastus esimesest treeningust“,” naerab Monika. „Midagi nii hullu ja samas ägedat polnud ma enne kogenud!“
Nüüd käib ta kohal 4-5 korda nädalas. „Mulle meeldib NTC just sellepärast, et see on nii vaheldusrikas – iga trenn on erinev ning kaasatud saab terve keha. Lisaks pööravad treenerid tähelepanu õigele tehnikale ja korrektsele harjutuse sooritamisele,“ ütleb ta.
Kuidas leida trenni jaoks aega? „Küsimus on prioriteetide seadmises. Mina käin trennis lõunapausi ajal, õhtu saan siis kodus perega veeta.“
Monikat motiveerib positiivne energia, mille trennist saab. „Lisaks on treenerid ja kaastreenijad justkui üks suur sõpruskond, kellega kohtumist alati väga ootan.“
Naise lemmikharjutused on sellised, kus saab ennast proovile panna ja oma arengut näha, näiteks kätekõverdused ja „kosmonaudid“.
Oled alati oodatud
Andra Moistus (23) on TTÜ magistrant geenitehnoloogias. Kui ta ei ole laboris või koolis, on ta trennis: tegeleb CrossFitiga, käib rühmatrennides, suusatab, jookseb ja sõidab ratast.
Andra tunnistab, et suhtus rĂĽhmatrennidesse suure eelarvamusega, aga sõber kutsus pidevalt NTC trenni. „Kui ma lõpuks läksin… see oli elumuutev trenn! Selline tunne oli, et mida ma varem teinud olen?! Ma olin trennidest nii vaimustuses, et kergejõustiku kõrvalt jõudsin nädalas viis korda ka NTC’sse.”

Andrale meeldib väga pingutada ja end viimse piirini suruda ning talle oli suureks üllatuseks, kui proovilepanevad võivad NTC trennid olla. Enduranceehk vastupidavustrennid on tund aega intensiivset pingutust, kus soovi korral saab selja ikka märjaks. „Väike väsimus ja tuimus kergejõustikust asendusid suure ootuse ja rõõmuga taas trenni minna,“ meenutab Andra. „Suur roll oli ka treeneritel ja trennikaaslastel, kes tekitasid mõnusa sooja tunde, et oled alati oodatud. Lisaks treenerite personaalsemale lähenemisele on NTC trennide eeliseks ka see, et kunagi ei tea, mis trennis ees ootab, ükski trenn ei toimu kivisse raiutud kava järgi.“
Kuidas leida trenni jaoks aega? “Kui tean juba ette, et päev tuleb väga tihe, ärkan varem ja käin hommikul või jõuan trenni väga hilja. Kui tahad trenni teha, siis tuleb teha valikuid, mingitest muudest asjadest loobuda ning kui trenn saab harjumuseks, kujuneb päevaplaan iseenesest ümber nii, et trenn on selle lahutamatu osa. Rühmatrennid on selleks head, sest lühikese ajaga saab teha väga intensiivse trenni,“ soovitab Andra. Tema lemmikud on ringtrennina üles ehitatud jõutrennid ning kere- ja kõhulihaste harjutused.

Trenniks tuleb aega võtta
Sigrid Saar (38) on Jungent Estonia tarneprojektijuht ja tootespetsialist. Kui Sigrid pärast pikka hoovõttu tagasi trenni läks, otsis ta jõulisemaid treeninguid. NTC trenni ta ei läinud, sest arvas, et seal käib kindel grupp inimesi, kes on seda juba varasemalt teinud. Uuesti jäi NTC silma, kui algas uus challenge: NTC väljakutse on aasta alguses ja sügisel toimuv motivatsioonikampaania, mille käigus Nike tublisid treenijaid premeerib. Täna on Sigridil käsil kolmas NTC challenge, ta proovib trennis käia 5-7 korda nädalas – mõnel päeval teeb ka kaks trenni.„Trennides olen leidnud väga palju sõpru. Need üli vägevad inimesed, kes NTC trennides käivad, ongi põhjus, miks ma ikka sinna tagasi kipun. Samuti on väga oluline roll toetavatel ja pühendunud treeneritel. NTC trennide harjutused on vahelduvad, ei teki rutiini ega tüdimust,” ütleb Sigrid.
Kuidas leida trenni jaoks aega? „Alati leiab põhjuseid, miks ei saa minna. Ka mina lükkasin oma treeningutega alustamist kogu aeg edasi. See aeg tuleb lihtsalt võtta – usu mind, see aeg on olemas. Avastasin enda jaoks hommikused treeningud, enne tööpäeva on trenn tehtud, enesetunne hea ja õhtud vabad kõige muu jaoks.“
Sigrid soovitab, et kui kuidagi klubisse ei jõua,  siis võiks laadida nutiseadmesse NTC äpi – sellega saab trenni ka kodus ära teha kas või 15 minutiga. „Mind motiveerib kohale minema seltskond, kes ees ootab: kuidas ma vean oma trennisõpru alt ega lähe? Kui üldse ei viitsi, siis mõtlen sellele, kui hea enesetunne on pärast trenni.” Sigridile meeldivad harjutused, mille sooritustulemusi annab alati parandada: kätekõverdused, plank erinevates variatsioonides, hüppenöör, jumping jacks, mägironija, burpee.

Elu muutev trenn
Martin Niglas (32) on Radisson Blu Hotel Olümpias vastuvõtu administraator. Martinil oli varasemalt rühmatrennide suhtes eelarvamus, et need on kindlasti lihtsamad kui üksi jõusaalis rassimine, kus ise raskusi valida. Esimeses NTC trennis sai selgeks, et ta oli kõvasti eksinud. „Mulle meeldis kohe see ühtsuse tunne. Kõigil on tuju hea, nägu naerul ja pärast paari korda ei ole keegi täitsa võõras, vaid ruttu oled osa väga kallist ninjade pundist! Kõik on valmis koos pingutama ja toetama, see on äge ja annab nii hea energialaengu. Need 50 minutit saalis motiveerivad kõik iseennast saama paremaks, tugevamaks – ning igaüks motiveerib kõrval olevat sõpra edasi pingutama ja endast parimat andma. Nalja saab ka! Lisaks energia, emotsioon, motivatsioon ja toetus, mis tuleb treeneritelt! See on nende siiras soov, et meie saaksime paremaks ja tugevamaks, osavamaks. See on nii kannustav!” Martin ütleb, et raske on sõnadesse panna, kuivõrd palju on NTC talle andnud. „Sellesse trenni sattumine muutis mu elu.“
Kui tihti ta trenni jõuab, sõltub töögraafikust: mõnel nädalal 3-4, mõnel aga 8-10 korda, harva 12. Kuidas leida trenni jaoks aega? „Sea kindel eesmärk, siis on lihtsam kasvatada harjumust, et nendel päevadel sel kellajal olen kindlasti spordiklubis või jooksurajal. Võta ka sihiks, et ärkad ja lähed magama pool tundi varem. Ühel hetkel tekib harjumus ja trenn saab vaieldamatuks osaks päevast. Alusta tasa ja targu!“ soovitab Martin.
Positiivselt salakaval treening
Maire Kurm (44) on finantsjuht, kellele meeldib proovida uusi trenne ja nii sattus ta ka NTC peale. „Mulle meeldib mitmekülgselt treenida ning NTC nime taga on väga erinevad treeningud. Nii saab vaheldusrikka treeningu kogu kehale sama seltskonnaga ja see annab spordile ka erilise sotsiaalse suhtluse mõõtme.“

Varem kartis Maire, et jõutreening muudab ta liiga lihaseliseks. „Näen nüüd, et jõud ei võrdu muskli välise suurusega. NTC treenib keha justkui salaja. Trenn hõlmab harva tavapäraseid kõhulihaseharjutusi, kuid kõhulihased saab kindla peale treenitud. Vastupidavustreeningutel saab teha mitmetest spordialadest inspireeritud harjutusi ja liikuvusharjutusete tulemusel võin üllatuseks taas spagaati teha. NTC on lihtsalt positiivselt salakaval!“ NTC trennid võtavad vähe aega, kuid on tõhusad, Maire treenib iga päev. „Isegi puhkuse ajal teeme kogu perega koos NTC äpi abiga trenni!“
Kuidas leida trenni jaoks aega? „Lihtsalt otsusta, et teed. Olen kolme lapse ema ning ka siis kui lapsed olid väikesed, tegin trenni – hommikul enne tööd kuuest jooksma või ujuma või õhtul üheksast squashi mängima. Jagasime lihtsalt abikaasaga hommikud ja õhtud ära. Praegu on rühmatreeningud läinud lühikeseks ja tõhusaks. 45- või isegi 30-minutilise treeningu jaoks leiab ikka aega. Isegi lõunapausi ajal jõuab trenni tehtud,“ teab Maire.
Ta ei küsi endalt, kas ta täna läheb, ta lihtsalt läheb. „Kui varem oli motivatsiooniks „kiiremaks, saledamaks, tugevamaks“, siis juba mitu aastat on suurimaks motivaatoriks toredad trennikaaslased ja treenerid. Treenitus tuleb boonusena!“ kinnitab Maire.
Talle meeldib, kui treener võtab sportijatest maksimumi. „Ma olen väga tänulik, et NTC treenerid lähenevad inimestele personaalselt. Kui ise endasse ei usu, siis treener teab, millal ja kellele anda raskemad hantlid, nõuda sügavamaid kükke või kiiremat jooksu. Suur nauding on ennast üllatada, et ma suudangi!”
Kui tahad tutvust teha NTC treeningute või teiste huvitavate trennidega, siis tule Nike Training Day ‘le. Nike Training Day leiab aset juba 17. märtsil Saku Suurhallis! Tule veeda ĂĽks aktiivne, sportlik ja emotsioonide rohke päev koos parima seltskonnaga. Registreeri siin! Piletihind MyFitnessi liikmetele 15 eurot ja mitte-liikmetele 19 eurot.
Tekst: Sportland Magazine
Fotod: erakogu