Sportlandi tennisepoodide uus juht Piia Paidra: iga päev on võimalik paremaks saada | Sportland Magazine

Jaga „Sportlandi tennisepoodide uus juht Piia Paidra: iga päev on võimalik paremaks saada“

Sportlandi tennisepoodide uus juht Piia Paidra: iga päev on võimalik paremaks saada

Sportland Eesti Forus Spordikeskus Tondi ja Sportland Eesti Rocca al Mare Tennisekeskus kauplused on saanud endale uue juhi Piia Paidra, kes on selles ametis on olnud veidi üle kuu. Rääkisime pisut lähemalt, kuidas on läinud sisse elamine ning mida tennisepoodidest leida võib.

„Sportlandi sattusin täiesti juhuslikult. Otseselt tööd ei otsinudki, aga mõtlesin proovida midagi uut ja huvitavat ning nii ma intervjuule tulin. Nüüd töötangi siin,” alustab Piia.

Täna on ta poole kohaga kaupluse juhataja ning ka klienditeenindaja. “Müüme erinevaid tennisetooteid. Reketid, riided, jalanõud ning lisaks kõikvõimalikud aksessuaarid. Töötame kolleegidega kõik vaheldumisi mõlemas poes,” kirjeldab hakkaja neiu tööprotsessi.

Piia
Piia on uues ametis tegutsenud napp kuu aega

Kokku on Sportlandi kahes tennisepoes kuus töötajat, kõik õrnema soo esindajad. “Tööd on palju, aga motivatsiooni ja tööindu lisavad erinevad müügivõistlused, mis panevad ikka rohkem naeratama ja pingutama,” ütleb Piia.

Talle meeldib, et Sportlandis on väga ühtne kollektiiv, kus kõikide ideid, arvamusi ja pakkumisi võetakse omaks ja arvesse. „Kõik on omavahel sõbrad ja tegutsevad ühise eesmärgi nimel. Meil on väga head sportimisvõimalused. Iga kahe kuu tagant toimuvad strateegiapäevad, kus arutatakse ettevõte edukuse üle ning saab osa võtta erinevatest kehalistest aktiviteetidest. Sportlandis on võimalus karjääri teha, sest kui vähegi tahta ja initsiatiivi võtta, siis näevad ka teised, et oled millekski suuremaks võimeline,“ on ta oma tööandjaga väga rahul.

Kiire õppija

Värskel poejuhatajal on kauplustes töötamise staaži kokku kaks aastat, kuid tennisekaupadega tal varasemat kokkupuudet ei olnud. Samuti ei olnud ta väga kursis tennise kui spordialaga. Seda huvitavamalt on kulgenud töösse sisse elamine, sest ta on saanud lähemat tutvust teha ka selle põneva reketialaga. „Mul ei olnud enne siia tööleasumist näiteks kindlaid lemmikmängijaid,” lausub Piia. „Tulles Sportlandi, läbisin baaskoolituse, mis puudutas nii reketeid, riideid-jalanõusid kui ka keelestamist. Just viimane ehk reketite keelestamine tundub esmapilgul päris raske ülesanne. Kõige väljakutsuvam on olnud reketite funktsioonide selgeks saamine,” avaldab neiu.

Tuge pakuvad ka kolleegid. Sportland Eesti tennisekategooria juht Tanel Vaikma on üdini tennisefänn ning just temalt saavad kõik teenindajad pidevalt nõuandeid ja näpunäiteid. “Tänu Tanelile oleme palju targemad ja saame oma asjad korrektselt tehtud. Väga oluline on panna kõrva taha ka seda, mida räägivad treenerid ja teised kliendid, kes poodi külastavad. Niimoodi õpib palju,” sõnab Piia.

Sportland

Väljakutsed arendavad

“Kuigi mul tennise praktilise poole pealt kogemused puuduvad, siis teoreetilised nüansid on minu jaoks väga huvitavad ning ma näen siin lõputut arenemisvõimalust. Iga päev on võimalik paremaks saada,” räägib ta vaimustunult.

Kõik algajad tennisemängijad, kes täna poodi satuvad, saavad Piialt ja tema kolleegidelt head nõu nii riiete kui jalatsite osas, aga ka näiteks selle kohta, millise pingestusega reketeid keelestada. „Kõiki tennisejalatsid, mis poodi müügile tulevad, proovin endale ka jalga. Nii oskan jagada soovitusi liistude osas, kas need on sobilikud kitsale või laiale jalale, mis tunde jalas tekitavad. Reketite osas on samuti algajatele omad stereotüübid, proffidele omad,” julgustab Piia kõiki tennisesõpru poodi tulema.

Meie oma iCOURT

SportlandLisaks maailmas tuntud tennisebrändidele nagu Nike ja adidas, müüakse eelmise aasta lõpust Tondil ka iCOURT brändi riideid. Kes veel ei tea, siis  iCOURT on Eesti ettevõte, mille lõid hakkajad tennist armastavad naised, et toota maailmatasemel riideid. Tennisele lisaks sobivad nende tooted golfi, padeli, rannatennise ja sulgpalli väljakul kandmiseks.

Mahtude poolest ei soovi iCOURT maailmanimedega konkureerida, küll aga kvaliteedi osas. Tootmine on professionaalsetes kätes ehk sellega tegelevad inimesed, kes tunnevad spordiriiete valmistamise spetsiifikat väga hästi.

“Paljud polegi veel kuulnud, et meil on oma Eesti firma, kes peaasjalikult toodab just naistele mõeldud tenniseriideid. Need on tõesti kvaliteetsed ja disainilt väga ilusad, ka Kaia Kanepi mängib nendes. Aga poes lähtume ikka kliendi konkreetsest huvist ja soovist ning anname vastavalt sellele soovitusi,” räägib Piia.

Lojaalsed püsikliendid

“Meie kliendid on suures osas need, kes käivad samas kõrval tennist mängimas. Nad teavad reeglina väga täpselt, mida tahavad. Väga harva, kui siia satub keegi täiesti juhuslikult. Klientide hulgas on nii algajaid, edasijõudnuid kui ka professionaale,” iseloomustab poe juhataja.

Reketi keelestamineEraldi teenusena pakutakse kauplustes reketite keelestamist, samuti vahetatakse tennisereketite grip’e. Mõeldud on ka squashi- ja sulgpallireketite keelestamise peale, aga see on tulevikuteema. “Reketite keelestamine tundus esimese hooga hirmutav, aga inimesed mõtlevad ikka peas asju suuremaks. Kõike on võimalik elus õppida. Esimese kahe reketi keelestamist jälgisin kõrvalt, kolmanda keelestasin juhendaja abil ning sealt edasi tegutsesin juba ise,” naerab Piia.

Maakeeli seletades tähendab keelestamine reketite keelte vahetamist, mida harrastajad teevad umbes kahe kuu tagant või keelte purunemisel. Edasijõudnud kas korra nädalas või ka harvem, sõltuvalt mängimise tihedusest.

“Kui Kaia Kanepi on Eestis, siis ka tema käib oma reketeid just siin keelestamas, mis on väga tore. Kaia on alati väga sõbralik. Tal pole vahet mitu reketit on keegi elus keelestanud, peamine et töö saab hästi tehtud,” on Piia hääles tunda elevust.

Kasvav huvi tennise vastu

Spordipoes töötades ei saa mõistagi olla päris spordivõõras ning ka Piia elus on treeningutel oma kindel koht. Kui kooli ajal tegeles ta rohkem sulgpalliga, siis praegu meeldib talle jõusaalis käia ja kardiotreeninguid teha. Mitmed tennisetreenerid on teda ka treeningutele kutsunud ning ta loodabki lähiajal väljakule jõuda. “Ükskord on ikka esimene kord,” leiab neiu.

Tema arvates on tennis mitmes mõttes hea spordiala. „Tennis toob alati kokku head sõbrad ja toreda seltskonna. Mis saaks olla parem, kui sõpradega üks tore tenniseõhtu korraldada. Kogu keha saab piisavalt koormust ja pea püsib värske,“ kiidab Piia.

Tööst vabal ajal on ta ise hakanud rohkem tenniseturniire jälgima. “Mulle meeldib vaadata just seda, mis mängijal seljas või jalas on, millise reketiga ta mängib. Kõik tähtsamad Kaia ja Anetti mängud saavad samuti vaadatud,” ütleb ta.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Juss Haasma: eesmärgid aitavad jõuda parema minani

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus