10 hetke PyeongChangi taliolümpialt | Sportland Magazine

Jaga „10 hetke PyeongChangi taliolümpialt “

10 hetke PyeongChangi taliolümpialt 

PyeongChangi olümpiamängud pakkusid palju eredaid, põnevaid ja unustamatuid emotsioone. Valisime välja kümme hetke, mida meenutada.

1. Saskia kingitus

Eesti Vabariigi 100. aastapäeval tõi meile olümpialt parima koha kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes kavala sõiduga saavutas ühisstardis neljanda koha.

2. Norra imemees

Murdmaasuusataja Simen Hegstad Krügeri võimalused meeste 15 + 15 km suusavahetusega sõidus seati korduvalt kahtluse alla. Arutleti pigem, kas võita võiks Johannes Hösflot Klæbo, Martin Johnsrud Sundby või Dario Cologna. Kui Krüger juba sõidu alguses kõhuli prantsatas ja kepi murdis, kandis mees end isegi maha. Sõidu lõppedes krooniti Norra imemees aga kaasmaalaste ees hoopis olümpiavõitjaks.

3. Orav võistlusrajal

Lumelauasõidu paralleelslaalomi võistlust külastas üks julge orav, kes pääses lumelaua alla jäämisest õige napilt. Tänu austerlanna Daniela Ulbingu kiirele reaktsioonile jäi loom siiski terveks ja sai jätkata oma teekonda PyeongChangis.

4. Fourcade vs. Schempp

Meeste laskesuusatamise 15 km ühisstardist sõit pakkus väga põneva lõpplahenduse, kui millimeetrite mängus riputati kuldmedal kaela prantslasele Fourcade’ile. Sakslane Schempp möödus konkurendist kohe peale finišijoont ja kui see vaid oleks olnud paar sentimeetrit kaugemal, siis … aga “oleksid” spordis ei loe.

5. Vale pööre

Naiste 30 km klassikamaratonil mängis austerlanna Teresa Stadlober maha oma medalivõimalused ühe saatusliku pöördega. Stadlober eksis rajalt 20. kilomeetril ning langes oma eksirännakutega teiselt kohalt üheksandaks.

6. Shaun White ja kolm olümpiakulda

Meeste lumelaua rennisõidus tegi ameeriklane Shaun White ajalugu, sest kolmanda võidetud kuldmedaliga on ta ainus sportlane, kes on lumelauasõidus ühel alal kolm kulda võitnud. 31-aastane White tuli rennisõidu olümpiavõitjaks ka 2006. aastal Torinos ja neli aastat hiljem Vancouveris.

7. Kolm venda

Vennad Mattid on võitnud kolmedelt erinevatelt olümpiamängudelt Austriale kolm eri värvi medalit. Keskmine vend Andreas võitis hõbeda 2010. aasta Vancouveri mängudelt freestyle suusatamises. Neli aastat hiljem Šotsis tuli vanim vend Mario mäesuusatamises olümpiavõitjaks. PyeongChangi olümpialt võitis noorim vend Michael pronksmedali meeste slaalomis.

8. Üllataja Ester Ledecka

Kui tšehhitar Ester Ledecka lumelaua paralleelsuurslaalomi võitu pigem oodati, siis tema mäesuusatamise ülisuurslaalomi kuldmedal oli üllatav kõigi jaoks, ka tema enda jaoks. Ledecka on kahe erineva ala olümpiavõitjana esimene naine talimängude ajaloos, kes sellega hakkama on saanud. Lisaks temale on seda teinud neli meest.

9. Holland ja kaheksa kiiruisutamise kulda

Hollandi jaoks avas medaliarve 3000 m kiiruisutamises kuldmedali võitnud Carlijn Achtereekte. Medalisadu jätkus meeste 5000 m kullaga, mille võitis Sven Kramer, naiste 1500 m tõstis käed taeva poole Ireen Wust, meeste 1500 m Kjed Nuis, naiste 1000 m Jorien Ter Mors, naiste 5000 m Esmee Visser, naiste lühiraja 1000 m Suzanne Schulting ja meeste 1000 m taaskord Nuis.

10. Marit Björgen ja 15 olümpiamedalit

37-aastane Marit Björgen võitis naiste 30 km ühisstardiga klassikasõidus kuldmedali. See oli talle kaheksas olümpiavõit. Sama palju kuldasid on tema kaasmaalastel Björn Dæhlie’l ja Ole Einar Björndalenil, kuid Björgenil on kokku 15 olümpiamedalit, millega ta on läbi aegade edukaim.

Kokkuvõtteks
23. taliolümpiamängud PyeongChangis olid läbi aegade suurimaks talispordiürituseks maailmas, kus jagati välja 102 medalikomplekti 2920 sportlase vahel 92 riigist. Edukaimaks medaliriigiks kerkis Norra 14 kulla, 14 hõbeda ja 11 pronksiga. Koos Saksamaaga kordasid nad olümpiaajalugu, sest varem on ühtedelt mängudelt 14 kulda võitnud vaid 2010. aastal Vancouveris Kanada. Sakslased võitsid lisaks 14-le kullale tänavu veel kümme hõbe- ja seitse pronksmedalit. Kolmandaks jäeti 29 medaliga Kanada (11-8-10).

Lisaks Saskia Alusalule jõudsid 20 parema hulka mitmed Eesti sportlased. Kristjan Ilves saavutas 16. koha kahevõistluses, kus hüpati normaalmäel ja suusatati 10 km. Algo Kärp sõitis end meeste murdmaasuusatamise 50 km ühisstardiga klassikasõidus 17. kohale, Marten Liiv lõpetas meeste 1000 m kiiruisutamise 18. kohal. Sama tulemuse sai kirja Marko Kilp meeste klassikasprindis.

Tekst: Liisi Rist
Pildid: erakogu / Karl Altraja

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Saskia Alusalu kingitus Eestile – olümpiamängude neljas koht!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus