Saskia Alusalu kingitus Eestile – olümpiamängude neljas koht! | Sportland Magazine

Jaga „Saskia Alusalu kingitus Eestile – olümpiamängude neljas koht!“

Saskia Alusalu kingitus Eestile – olümpiamängude neljas koht!

See on sümboolne, et just Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval saavutas kiiruisutaja Saskia Alusalu olümpial eestlaste parima koha ning sõitis ennast taktikaliselt kavala sõiduga neljandaks.

Kiiruisutamises käis olümpiapiletite eest kõva rebimine. Saskial õnnestus starti saada ühel oma lemmikalal, ühisstardiga sõidus, milles olid tal ette näidata ka senised parimad tulemused. 2015. aastal MM-il saavutas meie neiu 10. koha ning eelmise aasta detsembris toimunud Calgary MK etapil 4. koha. Just viimane tagas talle tänu kavalale ja hästi realiseeritud plaanile olümpiakoha. Ühisstardiga sõidu lõpptulemuses lähevad nimelt arvesse nii lõppfiniši kui kolme vahefiniši tulemused. 16-ringilise võistluse kolmes vahefinišis jagatakse kolmele parimale vastavalt 5, 3 ja 1 punkti, lõppfinišis aga teenib esikolmik vastavalt 60, 40 ja 20 punkti. Calgarys läks Saskia täispangale ja sõitis juba teisel ringil konkurentidel eest ära ning suutis positsiooni hoida kahes vahefinišis, mis tagas talle 10 punkti ning kokkuvõttes neljanda koha. Nii liugleski meie uisuneiu olümpiale.

Perfektne plaan ja sooritus

Täpselt sama taktikat kasutas Saskia Alusalu ka olümpial, kus ühisstardiga sõit oli kavas esmakordselt ning starti lubati 24 naist. Poolfinaalist pääses Saskia edasi vahefinišis teenitud kolme punktiga ning sai finaalis joonele asuda. Nagu arvata võis, oli Saskia teinud finaaliks selge taktikalise plaani ja täitis selle perfektselt. Enne esimest vahefinišit sõitis Eesti kiiruisutaja enesekindlalt konkurentidel eest ära ning võttis võidu kõigis kolmes vahefinišis. Viimastel ringidel läksid medalinõudlejad Saskiast mööda, kuid neljas koht oli meie neiul kindlustatud. Finišis oli kõige kiirem jaapanlanna Nana Takagi, kodupubliku rõõmuks võitis hõbeda Kim Bo-Reum ning pronksi sai hollandlanna Irene Schouten.

Saskia Alusalu

Tippkiiruisutajad väikesest Adaverest

Saskia Alusalu, kes oli auga välja teeninud kanda Eesti lippu olümpiamängude avatseremoonial, tegi Eestile ja Eesti kiiruisutamisele täna suurepärase kingituse. Kui Eesti tähistab 100. sünnipäeva, siis tähtis aasta on ka Eesti kiiruisutamisel, nimelt võistles eestlasest kiiruisutaja viimati olümpial 50 aastat tagasi, kui 1968. aastal sõitis Grenoble’i olümpiajääl Ants Antson, kes teatavasti neli aastat varem oli Innsbruckis saanud kaela 1500 m kiiruisutamise distantsil kuldmedali.

PyeongChangis oli lisaks Saskiale stardis ka Marten Liiv, kes on saanud tuule tiibadesse Adaveres, treener Väino Treimani käe all, täpselt nagu Saskiagi. Marten pääses jääle 1000 m ja 1500 m distantsil ning näitas 1000 m distantsil 33. aega ja 1500 m sõidus 18. tulemust.

Tore, et Eesti kiiruisutajad on taas pildil ning suur tänu Saskiale võrratu kingituse eest!

Tekst: Merilin Piirsalu
Pildid: Vytautas Dranginis / Terje Atonen/ajakiri Sport

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kregor Zirk ei tee vastu tahtmist midagi!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus