Keskuses on 13 500 m² suurune ala, millest 4000 m² katab sisehall – adrenaliinisõltlastele justkui loodud. Seal võib harrastada enamikku tänapäeva ekstreemspordialasid, nagu rula- ja lumelauasõit, trikisuusatamine ja BMX.
Kokku suudab keskus teenindada umbes 600 spordifanaatikut päevas ja korraga mahub sinna 100 inimest. Keskuses saab treenida eelregistreerimisel, olenevalt külastuse ajast ja treenitavast alast maksab pilet 8–15 eurot. Seejuures toimub kõik kogenud instruktori valvsa pilgu all.
“Mul on hea meel, et keskus on väga hästi vastu võetud,” märgib keskuse eestvedaja Mario Kalmre. “Oleme kõike teinud südamega ja panustanud sellesse maksimumi. Meie eesmärk pole olla oma kvaliteedi poolest tuntud mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas. Meie keskuse suurim võlu on suur kooslus. Siin on kõik kokku pandud ning sportlane saab teha kõike ühes kohas.”
Lisaks nimetatud aladele on oodatud parkuuri, tänavatantsu, akrobaatika, batuudihüpete, slackline’i ja teiste lahedate harrastustega tegelejad. Keskuse territoorium võimaldab ka näiteks kaskadööride väljaõpet ja trikiuisutamist.
Maailma tipptase
Tallinna kesklinnast vaid 6 km kaugusel Peetri külas asuva kompleksi siseosa atraktsioonid disainis legendaarne Nate Wessel, kelle loomingu hulka kuuluvad ekstreempargid näiteks X-Gamesile, Harley Davisonile, Red Bull Skylinesile. Wesseli ampluaa ulatub ratta- ja rulamaailmast tükk maad kaugemale. Näiteks disainis ja ehitas ta kuulsa parkuuri- ja vabajooksuakadeemia Tempest Freerunning Academy, kus harjutavad ka James Bondi filmides trikke tegevad kaskadöörid. Samuti on ta teinud rämpe motokrossile ja muudele spordialadele.
Wesseli looming on ka Woodwardi multikompleksid Woodward Copper ja Woodward Tahoe. Need on spordikeskused, kus lisaks action sports’i harrastajatele harjutavad akrobaatikavõimlejad – seega on tegemist kontseptsioonilt samasuguste keskustega nagu Spot of Tallinn.
Uus keskus loob esimest korda võimaluse rahvusvaheliste uute spordialade võistluste toimumiseks Eestis. Juba tänavu mais toimub UCI C1 kategooria rahvusvaheline BMX krossivõistlus ja läbirääkimised käivad mitme teise rahvusvahelise võistluse korraldamiseks.
“Paljud elamusspordialad, mida meie keskuses harrastada saab, arenevad väga kiiresti,” räägib Mario Kalmre. “Isegi Kelly Sildaru on öelnud, et neid trikke, mida mehed tegid viis aastat tagasi oma parimatel võistlustel, teevad nüüd naised. Seega on meie keskus valmis ajaga kaasas käima ja vajadusel muutuma.”
[alert color=”violet”]
Spot of Tallinn pakub
AKROBAATIKA
Sportakrobaatika, TeamGym, batuudihüpped, tumbling, cheerleading, tricking, slackline, parkuur ja freerunning.
500 m2 akrobaatikaosas on rahvusvahelise voimlemisföderatsiooni sertifikaadiga täismootmetes (14 x 14 m) akrobaatikaporand, neli olümpiasuuruses batuuti ning üks ekstra suur batuut, mis sobib eriti hästi lumelaua, free-ski ja teiste samalaadsete alade harrastajatele akrobaatilisteks treeninguteks. Lisaks ohkrada, rööbaspuu, köied, nöörid, mitmesugused matid jne.
BMX-KROSS
BMX-raja disainis ja ehitas Pekingi, Londoni ja Rio de Janeiro radade autor Tom Ritzenthaler. Väline BMX krossirada on disainitud vastavalt UCI (rahvusvaheline jalgrattaliit) nouetele, mis tähendab, et rajal on voimalik korraldada näiteks EM-i ja teisi rahvusvahelisi voistlusi.
BMX-kross on olümpiaala ja moeldud nii proffidele kui ka harrastajatele. BMX-krossi soitjad saavad talvel harjutada siseosas umbes 600 m2 pumptrack’il. Seal on väga lobus soita teistelgi ratturitel ja lauduritel ning see sobib hästi ka algajatele. BMX krossirajal harjutavad rattakontrolli mitme teise rattaspordialaga tegelejad.
BMX PARGI- JA TÄNAVASÕIT, RULASÕIT
Keskuses on 900 m2 bowl-stiilis park, mis moeldud nii BMX ja MTB freestyle’i ratastele, scooter’itele kui ka rulasoidule. Rulasoit, BMXrattad ja scooter’id on kogu maailmas tousuteel. Samuti on keskuses 550 m2 suurune tänavasoidupark. 2020. aasta Tokyo olümpiamängude korralduskomitee on teinud ROK-ile ettepaneku lisada rula-, tänava- ja pargisoit mängude kavasse.
LUMELAUD, FREESTYLE SKI
Nii lumelaud kui ka free-ski on olümpiaalad ning Eestis on neil aladel lootustandvaid sportlasi, näiteks X-mängude voitja Kelly Sildaru. Uues keskuses saavad laudurid ja suusatajad harjutada aasta läbi, soltumata lumeoludest voi puuduvatest suurtest mägedest.
[/alert]
Tekst: Oliver Lomp, Fotod: Scanpix