Laupäeval valiti Saku Suurhallis toimunud kontserdil Eesti Laul 2018. Ülekaalukalt võitis juba enne kontserti suurfavoriidiks nimetatud Elina Nechayeva lauluga “La Forza”.
26-aastane Elina on sündinud Tallinnas, laulnud 15 aastat kooris “Raduga” ja lõpetanud 2011. aastal Tallinna Prantsuse Lütseumi. Pärast seda õppis ta kolm aastat Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudis laulmist Eda Zahharova lauluklassis ning aastal 2016 lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klassikalise laulu erialal.
Soov ooperilauljaks saada tekkis tal umbes 14-aastaselt ning oli täiesti teadlik valik. “Olin neljane, kui hakkasin lastekooris laulma. Meie repertuaaris oli palju rahvalaule ja klassikalist muusikat. Sealt tekkiski suur armastus muusika vastu ning hiljem ka ooperi ja klassikalise muusika vastu,” meenutab Elina.
Inspiratsioon tunnetest
Võimsalt kõlanud ja suurepäraselt esitatud võidulaulu muusika on kirjutanud Mihkel Mattisen ja Timo Vendt ning sõnade autoriteks on Ksenia Kuchukova ja Elina Nechayeva ise. Laul eristus teistest juba sellega, et kõlas itaalia keeles. Just itaalia keel on klassikalise muusika keel ning kuna “La Forza” on sümbioos klassikalisest muusikast ning elektroonilisest muusikast, sobivad itaaliakeelsed sõnad sinna suurepäraselt. “Olen õppinud itaalia keelt kaks aastat Tallinna Ülikooli keeltekoolis ning kuna klassikalises muusikas on väga palju repertuaarist itaalia keeles, siis tänu sellele on saanud ka keel väga hästi selgeks. Samuti olen korduvalt Itaalias käinud, kus keel jääb ka väga lihtsalt külge,” räägib Elina itaalia keele omandamise kohta. Ta tunnistab, et laulusõnu ta varem kirjutanud ei olnud. “Tegime sõnad koos Kseniaga, kes on grammatikas tugevam. Sõnad said inspiratsiooni minus valitsevatest tunnetest,” ütleb Elina, et teda inspireeris looma konkreetne kallis inimene. “La Forza tähendab saatuse jõudu – seda, mis meie ellu armastuse toob,” täpsustab ta.
Naudib võistlusmomenti
Elina on varasemalt küll mitmel laulukonkursil osalenud, kuid nii suurel laval nagu laupäeval Saku Suurhallis, seisis ta esimest korda ning see jättis kustumatu emotsiooni. “See oli väga võimas tunne,” lausub ta.
Kuigi Eesti Laul on võistlus, siis Elina otseselt võistluspinget ei tajunudki. “Ma ei tundud võistlusmomenti, kuna kogu Eesti Laulu pere oli nii toetav ja armas. Laval oli hea ja kodune perekondlik tunne,” ütleb ta, kuid lisab, et üldiselt võistelda talle meeldib. “Olen korduvalt varem osalenud erinevatel lauluvõistlustel, aga siis klassikalise lauluga seoses. Mulle meeldib võistlusmoment, see on väga hea motivatsioon veel rohkem teha, olla palju parem ja minna eesmärkidega edasi,” räägib ta.
Sportlik laulja
Lauljana peab Elina väga oluliseks head füüsilist vormi ja see paistab välja ka tema välimusest. “Füüsiline vorm on laulja jaoks väga oluline. Näiteks häälepaelad on samamoodi lihased, mis peavad olema heas vormis ja toonuses ning nende toonust mõjutab üleüldine vormisolek ja füüsiline seis,” ütleb ta. Selleks, et olla heas toonuses teeb Elina lapsest saati sporti. Tõsisemalt tegeles ta kooliajal ujumisega, aga kui pidi valima ujumise ja laulmise vahel, siis otsustas laulmisele pühenduda. Laulmise kõrval aga armastab Elina tegeleda tervisespordiga. Ta käib joogas, jooksmas ning jõusaalis, lisaks alustab ta iga päeva hommikuvõimlemisega. Üldiselt meeldivad talle kõik alad, aga praegusel pingelisel eluperioodil on lemmikuks jooga.
Kui laulmise ja trenni kõrvalt vaba aega üle jääb, siis meeldib Elinale lugeda, filme vaadata ning joonistada.
Täiuslik etteaste
Elina esitatud “La Forza” leidis väga kiiresti tee nii žürii kui rahva südamesse ning võitis Eesti Laulu suure ülekaaluga, kogudes lausa 70% häältest. Kogu esitus oli suurepärane tervik, milles on oma roll kaunil lauljataril, itaaliakeelsetel sõnadel, veatul esitusel ning efektsel lavashow’l. Tulemuseks täiuslik etteaste.
“La Forza” järel saavutas Eesti Laulul teise koha Stig Rästa lauluga “Home” ning kolmandaks jäi Vajé lauluga “Laura (Walk With Me)”.
Portugalis toimuval Eurovisionil astub Eesti üles esimeses poolfinaalis 8. mail. Teine poolfinaal toimub 11. mail ning kokku on poolfinaalides võistlustules 37 riiki.
Hoiame pöialt!