Elvas toimusid Eestimaa IV Jõumängud ning Under Armour PowerTracki Eesti meistrivõistlused | Sportland Magazine

Jaga „Elvas toimusid Eestimaa IV Jõumängud ning Under Armour PowerTracki Eesti meistrivõistlused“

Elvas toimusid Eestimaa IV Jõumängud ning Under Armour PowerTracki Eesti meistrivõistlused

Juuli alguses Elvas toimunud Jõumängudel selgusid 2021. aasta Eesti Rammumees ja Rammunaine. Lisaks võisteldi klassikalises jõutõmbes ning köie- ja vägikaikaveos. Alade mitmekesisust arvestades oli tegu tõelise raskejõustikufestivaliga.

Kõige uudsem ala oli kiiresti populaarsust koguv PowerTrack, mis meelitas kohale ligi 40 osalejat ja 11 võistkonda. Võistluste peakorraldaja oli MTÜ Jõusport, kelle peatreener Mihkel Ruut rääkis meile ürituse telgitagustest ja tutvustas alasid.

Under Armour PowerTrack

Under Armour PowerTracki Eesti meistrivõistlused

PowerTrack on SK Jõuspordi 2018. aastal ellu kutsutud atraktiivne jõurada, kus läheb vaja jõudu, kiirust ja vastupidavust. Peamised osalejad on crossfit’i-klubid, aga ka jõustruktuuride esindajad. Kuumal suvepäeval osales kokku umbes 40 individuaalvõistlejat ja 11 võistkonda. PowerTrack on kergem alternatiiv klassikalisele rammuvõistlusele. Kuna see on nii mitmekülgne, saavad seda harrastavad noored edaspidi valida just endale sobiva raskejõustikuala. „Tehniliselt on kõige raskem ala köielronimine. Samuti on tähtis osa strateegial, et mitte end alguses hingetuks tõmmata. Meeste võitja alustas pigem rahulikult ja keeras alles lõpus vindi peale,“ muljetab Mihkel.

Sel aastal toimub jõurada esimest korda võistlussarjana. PowerTrack koosneb jõuharjutustest ja elementidest, mis tuleb sooritada võimalikult kiiresti. See hõlmab erinevaid keha proovile panevaid elemente: jõudu, kiirust, vastupidavust. Eesti meistrivõistluste alad olid sõudeergomeetril 500 m tõmbamine, viis korda rehvi kantimine (naistel 130 kg, meestel 160 kg), 10 korda kangi maast pea kohale tõstmine (naised 35 kg, mehed 50 kg), liivakoti kandmine 15 m (naised 40 kg, mehed 60 kg), 4,5 m köiel üles-alla ronimine ning raja läbimine vastupidises järjekorras (v.a sõudeergomeetri tõmbamine). Kontrollaeg on 10 minutit.

Under Armour PowerTrack

Naised on sama tublid kui mehed ning neid oli erinevates vanuseklassides kohale tulnud 19.

Naiste esikolmik: I koht Simona Bartkova (Crossfit Kuubik), II koht Anni Kurik (SK Jõusport), III koht Lille Välja (CrossFit Tartu).
Meeste esikolmik: I koht Miko Lilleorg (Miko’s Academy), II koht Mihkel Keldoja (CrossFit Tartu), III koht Madis Matvejev (Crossfit Kuubik).

Lisaks võisteldi ka kuni 18-aastaste neidude ja noormeeste ning üle 40-aastaste veteranide klassis.

Tule meeskonnaga

See, kes üksi natuke pelgas või eelistas sõpradega koos mägesid paigast nihutada, sai osaleda võistkondlikus arvestuses. Tingimusel, et vähemalt üks tiimiliige kolmest peab olema naine. Võistkondlikult olid alad järgmised: 1000 m sõudeergomeetril, 10 x 55 kg kangi rinnale võtmine, 10 x 40 kg kangi tõukamine, 12 kg sangpommi rebimine, kolm korda 130 kg rehvi kantimine, kolm korda 160 kg rehvi kantimine, kolm korda 300 kg rehvi kantimine, 40 kg liivakoti kandmine 15 m, 60 kg liivakoti kandmine 15 m, 90 kg liivakoti kandmine 15 m, kuus korda köiel ronimine ning tagurpidi raja läbimine (v.a sõudeergomeeter).

Võistkondade esikolmik: I koht kaitsevägi, II koht vanglateenistus, III koht Miko’s Academy.

Mihkel Ruut tunnistab, et tiimide arvestuses võidavad esialgu raudse distsipliiniga kooslused. „Jõustruktuuride võistkondade domineerimine iseloomustab hästi seda, kui olulised on võistkondlikul PowerTrackil koostöö ja ülesannete jagamise oskus,“ ütleb ta.

Under Armour PowerTrack

Peeglike, peeglike seina peal – kes on kõige tugevam Eestimaal?

Raskejõustik, mis on Eestile toonud kuulsust juba julgelt üle saja aasta, võidab ka naiste hulgas üha populaarsust.

Eestimaa Rammumees ja Rammunaine selgitati 2021. aastal välja kuue ala arvestuses:
istudes bussi ja reka tõmbamine, rehvi kantimine, palgi tõstmine, kohvrite ja meremeheraami kandmine, Hercules hold, atlaskivide tõstmine.

Eestimaa Rammumehe tiitli pälvis Elvast pärit Gunnar Gimbutas ning Rammunaise tiitel läks teist aastat järjest Võrumaa sportlasele Maarika Silmale.

Esimest korda Eestimaa Rammumehe ja Rammunaise ajaloos oli võistlustules kõigest 14-aastane SK Jõuspordi sportlane Marelin Jüriado, kes tuli kogenud rammunaiste seas 4. kohale. Bussi tõmbamises ja Hercules hold’is saavutas ta alavõidud. „Tegu on väga andeka ja tahtejõulise tüdrukuga,“ iseloomustab Mihkel Pukast pärit neiut.

Klassikalised alad on au sees

Kui köieveoga on ilmselt kõik elus kokku puutunud ja ka jõutõstmine on meediast läbi käinud, siis vägikaikavedu tuleb spordialana pigem üllatusena. Eks eestlastena oleme ülekantud tähenduses sellega ikka kokku puutunud.

Under Armour PowerTrack

Eesti karikavõistlused klassikalises jõutõmbes

Esimest korda korraldati jõutõmbevõistlus koostöös Eesti Jõutõsteliiduga välitingimustes. Võistlustel polnud kaalukategooriaid; võisteldi absoluutarvestuses. Naiste seas võidutses
Helena Veelmaa (SK Jõusport) ja meestest Roland Desjatski (Võru).

Köieveo võidukasse tiimi kuulus ka Baruto

Sel aastal tuli taas võitjaks Vinni valla meeskond, kuhu kuulus ka Kaido Höövelson ehk Baruto. Vägikaikaveos tuli sel aastal meistriks Bret Ziukson.

Eestimaa jõuspordi lipulaev SK Jõusport

Elva on teada-tuntud sportliku vaimuga väikelinn, kust on kerkinud lugematul hulgal spordisangareid.

2018. aastal asutatud spordiklubi Jõuspordi eesmärk on liikumise, tervislike eluviiside ja spordi edendamine, Eesti väiksemate piirkondade noorte kaasamine treeningutele ning seeläbi raskejõustikualade edendamine. Klubi juht Peeter Aan oli ka viimase Elvas toimunud võistluse peakorraldaja.

SK Jõusport on Eestis ainulaadne raskejõustikuklubi, kus tegeldakse väga eriilmeliste raskejõustikualadega: klassikaline tõstmine, jõutõstmine, sangpommisport, rammusport, kulturism ja fitness ning PowerTrack. SK Jõuspordi sportlased on saavutanud Eesti meistritiitleid, püstitanud Eesti rekordeid kõigis vanusekategooriates ning tulnud rahvusvahelistel võistlustel poodiumile. Liikmete arvult oli Jõusport 2020. aastal Eesti suurim jõutõstmisklubi – selle saavutas ta kõigest kolme tegevusaastaga. Jõuspordi treeningud toimuvad Tartus, Elvas, Rõngus ja Puhjas.

Rohkem infot treeningute ja võistluste kohta leiab www.jousport.ee.

Under Armour PowerTrack

TULE OSALEMA: 22. augustil toimub Under Armour PowerTracki finaaletapp Nõos, kuhu on oodatud igas vanuses huvilised. Kohtumiseni!

 

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Märten Osijärv, SK Jõusport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Eesti veebitiimi juht Ingrid Simmer: tulin, et jääda!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus