Kikkpoksija Hendrik Themas usub, et sport teeb teda tugevamaks ka muudes eluvaldkondades.
Kümnevõistleja taustaga Hendrik on kikkpoksiga tõsisemalt tegelenud alates 2013. aasta septembrist. Möödunud aasta oktoobrist tänaseni on ta pidanud kuus matši ja võitnud nendest neli. See on võitlussportlase jaoks päris tihe graafik. „Võistlemistega kaasnev vaimne ja füüsiline pinge eeldavad tohutut pühendumust ja armastust selle spordi vastu. Olen nautinud igat fight‘i, isegi viimast, kus võtsin vastu kaotuse,“ meenutab Hendrik kohtumist 15. aprillil Xplosion Fight Series üritusel. „Võitlesin Stas Makarenkoga Lätist. Kaotasin läbi tehnilise nokaudi, sain tugeva tabamuse järel kulmuhaava ning matš peatati tõsisemate vigastuste vältimiseks. Kuid sellest matšist õppisin ning edaspidi see motiveerib,“ räägib ta oma kogemustest.
Piire ületades
Kikkpoksi juures meeldib Hendrikule kõige rohkem saavutustunne, mis tekib pärast edukat matši. „See on eneseületus äärmises vormis. Ringi astumine eeldab mugavustsoonist väljumist, vastamisi minnakse ju võrdväärse vastasega ja toimub mees-mehe vastu võitlus, kus võita saab vaid üks. See sport nõuab tohutut distsipliini, keskendumist ning vaimset kindlust, mis teevad mind tugevamaks ka muudes elu valdkondades,“ kirjeldab Hendrik.
Oma parimateks omadusteks peab ta töövõimet ja tahtejõudu, sest suudab treeningutel panna end ületama piire, kus paljud ütleksid: stopp, rohkem ei jaksa. „See on andnud tulemusi ja seeläbi saab taluvuse piiri nihutada iga korraga kaugemale. Samuti ei pelga ma treeninguid varajastel hommiku- või hilistel õhtutundidel, kui need on vajalikud. Tean puhkamise väärtust, kuid praegu pean end väsimatuks, töötan eesmärkide nimel,“ avaldab sihikindel sportlane.
Eelmise hooaja tipphetked.
Mees-mehe vastu
Mees-mehe vastu võitluses meeldib Hendrikule kõige enam, et see on ürgne viis võitja selgitamiseks. „Tugevam võidab. See on primitiivne lähenemine, kuid samal põhjusel on see ka põnev. Paradoks,“ ütleb ta.
Kuigi võitlusspordis on oluline hea füüsiline ettevamistus, siis ainult sellest ei piisa. Määrav on ka vaime tugevus. Hendrik usub, et on matše, kus tulemus on selge juba enne ringi minekut. „Võistluseelsel kaalumisel, kus esmakordselt vastasele otsa vaadatakse, olen teinekord tundnud, kuidas vastane on juba murtud,“ räägib ta ja lisab, et tipptasemel on siiski kõik fighter’id enamasti vaimselt tugevad ja füüsise osakaalu tähtsus on sedavõrd olulisem.
Koos Under Armouriga
Võistlustules olles kannavad kikkpoksijad küll ainult šortse, aga see ei tähenda, et nende varustuse kott nii õhuke ongi. Tee poksiringi jõudmiseks on pikk ja sisaldab palju erinevaid treeninguid. „Poksitreeningutel kannan šortse ja särki, jõusaalis neile lisaks ka jalanõusid. Välitreeningutel, näiteks jooksmas käies, tuleb enamasti ka midagi soojemat selga panna,“ kirjeldab Hendrik, kes treeningvarustuse osas lõi selle aasta märtsis käed Under Armouriga. „Mõned aastad tagasi USA-s elades olin nende tooteid proovinud ja kvaliteedis veendunud. Hiljuti tõi Sportland Under Armouri Eesti turule ja näen brändil siin helget tulevikku,“ ütleb Hendrik, kelle sõnul on Under Armouri riided ja jalanõud äärmiselt mugavad, istuvad seljas hästi ning materjalid on keha vastas mõnusad. Lisaks praktilistele omadusetele hindab Hendrik ka toodete disaini. „Varustus näeb lahe välja. Riiete lõige komplimenteerib head füüsilist vormi. Treeningutel, ka raskematel, ei ole higist tunnet, midagi ei kleepu ega veni. Ka jahedamate ilmadega jooksmas käimiseks on Under Armouril ideaalsed Cold Gear tooted. Isegi vabal ajal eelistan kanda nende dresse, kuna need on mugavad,“ kiidab Hendrik.
Hendrik, trenn ja Under Armour
Võistlustules Eesti parimad
Oma järgmise matši peab Hendrik juba sel reedel 5. mail kodupubliku ees Tondiraba jäähallis. NR1 Fight Show võitlussarja 7. üritusel läheb Hendrik vastamisi Venemaa kikkpoksija Alex Dmitrieviga. „Ta on sportlane, kellel on ette näidata Venemaa meistrivõistluste 2017. aasta hõbemedal. Vastane on tugev ja omalt poolt teen praegu nii treeningutel kui ka reede õhtul kõik, mis võimalik, et võit koju jääks,“ lubab Hendrik.
NR1 Fight Show’d tasub vaatama minna, sest see toob publikuni kõrgel tasemel kikkpoksi ja taipoksi. „Võistlustules on Eesti parimad fighter‘id, kellele on kohale toodud väärilised vastased lähiriikidest. Üritus keskendub ülesehituselt pealtvaatajate meelelahutusele. Tasavägised fight‘id, nokaudid ja sellega kaasnev atmosfäär kutsub kaasa elama ka inimesi, kes pole varem võitlusspordi üritusi külastanud,“ usub Hendrik.
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: erakogu