Karin Larven jagab algajale jõusaalitreenijale häid nippe | Sportland Magazine

Jaga „Karin Larven jagab algajale jõusaalitreenijale häid nippe“

Karin Larven jagab algajale jõusaalitreenijale häid nippe

Hobisportlane, youtuber ja infotehnoloogia ettevõtte personalispetsialist Karin Larven kannab oma emotsionaalse, vaimse ja füüsilise tervise eest pidevat hoolt. Sportima motiveerib teda energiasüst, mille noor naine pärast füüsilist pingutust oma tööpäeva kaasa võtab.

Kui Karin kümme aastat tagasi jõusaali uksest sisse astus, oli kaalu kaotamine tema peamiseks treeningu eesmärgiks. „Tundsin end oma kehas ebamugavalt, unistasin peenemast pihast ja arvasin, et see teeb mind enesekindlamaks,“ tunnistab ta avameelselt. „Täna mind kaalunumbrid ei kõiguta, treening annab nii hea enesetunde, elurõõmu kui ka olulise lisaenergia. Mõõdetavad tervisenäitajad on samuti korras. Need ongi põhjused, mis mind keerulisematel päevadel jõusaali minema innustavad.“

Kindel treeningrutiin

Sparta spordiklubi jõusaalis käib ta neljal kuni viiel hommikul nädalas. Trennikava on Karinil alati kaasas. „Minu jaoks on ettevalmistus väga oluline, sest saali jõudes võivad mõtted juba mujal olla ning sel moel ei pruugi treeningust n-ö head nahka tulla.“

Jõutreeningule lisaks liigub ta palju õues ning seda peamiselt tänu oma neljajalgsele parimale sõbrale. „Inglise Staffordshire bullterjer Nala on minu heaks kaaslaseks olnud juba üle kuue aasta. Kuna loom peab liikuda saama, siis käime korra päevas ühel pikemal jalutuskäigul, mis kestab vahel lausa kaks tundi. Nädalavahetustel teeme väljasõite, et Nala saaks võimaluse kuskil looduskaunis kohas vabalt ringi joosta.”

P1045181 heledamAlustamiseks on mitmeid võimalusi

Liikumisega alustamist ei tohi Karini arvates enda jaoks keeruliseks mõelda. „Leia ala, mis sulle meeldib. Kui mõtled, et võiks jõusaali proovida, aga ei oska kuskilt alustada, siis liitu näiteks kuuks ajaks bodypump treeninguga, mis annab kindlust edaspidi jõusaalis üksinda toimetamiseks. Kui eelarve võimaldab, siis tegelikult tasub esimesed sammud teha personaaltreeneri juhendamisel. Kui mitte, siis ehk leidub tutvusringkonnas mõni hea inimene, kes on nõus juhendama,“ soovitab ta.

„Kui sul pole sõpra, kes aitaks, siis otsi üles minu YouTube’i kanal ning trennikava  märksõnaga leiad sealt ideid ja videosid, mida saad oma programmi koostamisel aluseks võtta. Analoogseid õpetusi on internetis palju, mina sain omal ajal inspiratsiooni näiteks www.bodybuilding.com/ lehelt,“ soovitab ta.

P1045517.JPGJulge abi küsida!

Küsimustega võib julgelt pöörduda ka kaastreenijate poole. „Jõusaalis on igasuguseid lahedaid masinaid, mille kasutamine võib esmapilgul tunduda keeruline. Kui sa ei julge neile isepäi läheneda ja parasjagu ei viibi saalis mitte ühtegi treenerit, siis pöördu lähima treenija poole. Ma pole viimase kümne aasta jooksul kohanud veel mitte kedagi, kes minu abipalve peale eitavalt vastaks. Inimesed on sõbralikud ja aitavad üldjuhul rõõmuga ehk leiad sealt sel viisil mõne uue treeningkaaslasegi,“ arvab ta.

Kvaliteetne varustus Under Armouri valikust

Motivatsiooni jõusaalis pingutamiseks saab Karin nii heast muusikast kui trenni toetavast riietusest. Sobivaid tooteid valides on tema jaoks tähtis nii kvaliteet, mugavus kui hea välimus. „Retuusid peavad hästi istuma, kaua kestma ning olema heast tugevast läbipaistmatust kangast. Materjalide hingavus on samuti oluline. Under Armour on kindlasti bränd, mis kõik need nõudmised täidab. Mulle väga meeldib, et nende valikust saab endale kombineerida multifunktsionaalseid komplekte, mis sobivad nii jõusaali, metsarajale kui mugavaks vaba aja veetmiseks,“ kiidab ta.

Naudib videokunsti

Karini valikute, eelistuste ja spordikirega saab tutvuda tema YouTube’i kanalil, mida jälgib üle 12 700 inimese. „Videosisu loomine on tegevus, mida ma väga naudin, eriti paeluvad erinevad tehnilised nüansid, mis on seotud nii kaameratöö kui videotöötluseks mõeldud programmidega,“ avaldab ta. „Olen perfektsionist, tahan õppida ja areneda. Võin sellesse maailma sukeldudes end sinna unustadagi. Kui töötunnid kokku lüüa, siis ühes nädalas kulub mul oma YouTube’i kanalile terve tööpäev.“

Sügav huvi videomaailma vastu on ta mõtted viinud ka õpingute radadele. Tallinna Ülikoolis inglise filoloogia erialal bakalaureuseõppe lõpetanud Karin ei välista, et võib end mingil hetkel uuesti koolipingist leida. „Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi kava on ilmselt see, kust endale midagi põnevat leida,“ mõtiskleb ta.

Lisaks naudib ta oma kanali jälgijaskonnaga suhtlemist. „Enamus regulaarsetest külastajatest on minuvanused naised. Minu jaoks on tegemist omamoodi väikese turvalise kogukonnaga, mis on mulle tihtipeale suureks abiks ja toeks.“

Prioriteedid on paigas

Nutimaailmaga on lihtne üle piiri minna ning seda teab Karin väga hästi. „Eemaldun ekraanidest teadlikult ning ammutan energiat hommikustest jalutuskäikudest, mida saadavad erinevatel teemadel taskuhäälingud. Aeg-ajalt loen raamatuid ja teen telefoni- ning sotsiaalmeediavabu päevi. Kõige tähendusrikkam vaba aeg möödub mul enamasti nii abikaasa kui vanemate seltskonda nautides. Head lähedased peresuhted annavad minu elule mõtte ja teevad õnnelikuks.“

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Rauno Sappinen: mind motiveerib suur kirg mängu vastu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus