Karl Herodes (19) veedab suve Laulasmaal, kus käib ise surfamas ja õpetab surfikoolis teisi. Surfarina on ta õppinud leidma igast olukorrast midagi head ning hindama elus ka väikeseid asju.
Millal hakkasid tegelema surfiga?
Erinevate surfistiilidega olen kokku puutunud juba väiksest peale, kuid aktiivsemalt hakkasin surfamisega tegelema umbes neli aastat tagasi. Praegu tegelen peamiselt purjelauaga (windsurf). Hetkel sõidan oma lõbuks ning enesearenduseks, kuid tulevikus tahan end ka võistlustel proovile panna.
Mis sulle surfi juures kõige rohkem meeldib?
Kõige rohkem meeldib näha enese arengut, sest alaga pidevalt tegeledes toimub edasiliikumine kiirelt.
Töötad Laulasmaal surfikoolis. Millised on seal sinu ülesanded?
Töötan Laulasmaal neljandat suve. Laulasmaa surfikoolis on põhirõhk purjelaual, kuid rentida saab ka SUP laudu. Mina tegelen varustuse rentimisega, aitan läbi viia lastelaagreid ja annan koos teiste treeneritega huvilistele koolitusi. Meie juurde on oodatud surfarid igal tasemel, põhiline ongi tahe õppida ja areneda.
Mis on surfi koolituste andmisel Sinu jaoks kõige toredam ja mis on suurimaks väljakutseks?
Kõige toredam on hea emotsioon peale õnnestunud trenni, olgu see pärast esimesi pöördeid, trikke või korralikku kihutamist. Suurimaks väljakutseks on õpilastele öelda, et täna surfata ei saa, sest tuult pole – see teeb kurvaks nii meid kui ka õppijaid.
Juunikuu oli ootamatult kuum, juuli aga vihmasem ja tuulisem. Kas sellised ilmad olid surfama õppimise jaoks pigem head või halvad?
Juuni ilmad olid ideaalsed – päikselised päevad, soe vesi ja nõrk tuul on algajatele väga hea kombo. Ainus negatiivne külg heade ilmade puhul on suur surfi nõudlus, võib juhtuda, et klubis on järjekord ja kohe vette ei saagi.
Juulis on seni olnud varieeruv ilm – on olnud nii ranna- kui ka surfiilma. Ette on tulnud ka ekstreemsemaid ilmaolusid, mis on endaga kaasa toonud tugeva tuule ja vihma. Üldjuhul vihmased olud surfareid minema ei peleta, sest lõppude lõpuks saab märjaks niikuinii, kurb oleks tormised tuuled niisama mööda lasta.
Surf ei ole ju pelgalt spordiala, vaid ka elustiil. Mis seda elustiili iseloomustab ja mida selle juures naudid?
Naudin kõike – kui sa väikeseid äpardusi ei karda (ikka juhtub), siis ei takista sind miski. Surfarid on üldiselt väga positiivse ellusuhtumisega ning sellest tulenevalt olen ise õppinud igast olukorrast midagi head leidma. Näiteks võib tugev maatuul tappa kõrged lained, kuid see loob võimaluse minna sileda vee peale kihutama. Surfarid oskavad hinnata väikseid asju elus – terve suve rannas veetes saad teada, et vahel on õnneks vaja ainult head tuult ja piisavalt suurt purje.
Osalesid sel suvel Sportlandi kampaanias suviste outfit’ide pildistamisel. Mida ise suvegarderoobi valides silmas pead ning milliste bändide tooteid eelistad?
Eestis on suvegarderoobi koostamisel oluline kihiline riietus. Teame ju kõik, et kuigi ühel hetkel sajab padukat, on täiesti võimalik, et poole tunni pärast särab päike. Hindan mugavust ja ilmastikukindlat riietust, minu seljakotist leiab pea alati ka kilejope.
Brändidest kuuluvad mu lemmikute hulka O’Neill, Nike ja Volcom, sest nende riided on mugavad, sportlikud ja praktilised. Välimuse puhul on oluline, et garderoobist saaks kokku panna mitmeid erinevaid outfit’e ehk riided peavad omavahel sobima.
Millega suvel surfamise kõrval veel tegeled?
Lisaks surfamisele tegelen kaljuronimisega. Vastavalt ilmale teen mõlemat spordiala paralleelselt – kui tuul puhub, lähen merele, tuulevaiksetel päevadel käin ronimas.
Kuidas plaanid sel suvel puhata või käivad sul terve suve töö ja puhkus käsikäes?
Igal teisel suvel ütleks ma, et töö ja puhkus käivad käsikäes. Sel aastal puhkan aga juuli keskpaigani Laulasmaal surfates ning seejärel lähen aega teenima.
KARLI LEMMIKUD:
Parim koht Eestis puhkamiseks: Laulasmaa
Selle suve lemmikmuusika: indie
Parim jahutus kuumal suvepäeval: Red Bull ja Limpa jäätis
Parim tegevus vihmaseks suvepäevaks: Surfamine 🙂
Kolm asja, mida ideaalne suvepäev peaks sisaldama: Hea seltskond, grill ja mõnus muusika.
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Keir Rämson / erakogu