Kes on 2018 aasta parimad sportlased? | Sportland Magazine

Jaga „Kes on 2018 aasta parimad sportlased?“

Kes on 2018 aasta parimad sportlased?

Lõppev spordiaasta võeti kokku 27. detsembril Saku Suurhallis toimunud “EV100 Spordiaasta tähed 2018” galaõhtul, kus kuulutati välja aasta parimad.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 62 660 unikaalset hääletajat, rekordiliselt 67 spordiorganisatsiooni ning 49 spordiajakirjanikku. Kes on siis seekord parimatest parimad?

Aasta meessportlane Magnus Kirt

Aasta meessportlaseks valiti odaviskaja Magnus Kirt, kelle säravaimaks tulemuseks jäi sel aastal pronksmedal Berliini EM-ilt. Lisaks sellele uuendas Magnus tänavu kolm korda Eesti rekordit. Kehtiv rekord, mille odaviskaja vormistas Teemantliiga etapil Marokos Rabatis, kirjutatakse praegu numbritega 89.75. Ühtlasi on see vasakukäeliste odaviskajate maailmarekord.

Medalit peab sportlane aga rekorditest olulisemaks saavutuseks. „Medalid on mingil määral tähtsamad. Rekordeid on võimalik teiste poolt ületada, aga medalit ei saa keegi ära võtta. Esimene tiitlivõistluste medal on minu jaoks väga suure tähtsusega,“ ütleb Magnus.

Eestlastele soovib odaviskaja uueks aastaks seda, et hoiaksime rohkem kokku. „Soovin, et oleks rohkem sallivust ja omavahel läbisaamist.“

Magnus Kirt Foto: Marek Metslaid
Magnus Kirt Foto: Marek Metslaid

Aasta naissportlane Saskia Alusalu

Parima naissportlase tiitliga pärjati kiiruisutaja Saskia Alusalu. Täpselt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval, 24. veebruaril 2018, saavutas Saskia PyeongChangi taliolümpial kiiruisutamise ühisstardiga sõidus 4. koha. Saskia ütleb, et on väga tänulik kõikidele, kes on talle häid soove saatnud ja teda ilusa sõidu eest tänanud. „Mul on selle sõidu üle väga hea meel, aga otseselt see minu elu ei muutnud. Kõik läks ikka samamoodi edasi. Praegune hooaeg on poole peal ja on läinud väga stabiilselt. Muidugi tahaks alati veel paremini, aga kui aastat kokku võtta, siis ma pean väga rahule jääma,“ leiab meie parim kiiruisutaja.

Saskia graafik on hetkel väga tihe, juba täna istub ta lennukisse, et naasta oma igapäevasesse trenni- ja võistlusrutiini. „Eestisse jõudsin 21. detsembril ning pühade ajal on tõesti tore kodus olla, aga pidin igasse päeva mahutama ka kaks trenni. Tihe kava oli,“ tõdeb ta.

Saskia loodab, et kiiruisutajatele on järelkasv sirgumas ja järgmise saja aasta jooksul näeb Eesti rahvas ka uut eestlasest kiiruisutamise olümpiavõitjat. „Väga raske on eeldada, et miski muutuks üle öö, aga nii Tallinnas kui ka Adaveres on treeninggrupid ja treenerid olemas ning ma väga loodan, et järelkasv on tulemas,“ lausub Saskia.

Saskia Alusalu Foto: Marek Metslaid
Saskia Alusalu Foto: Marek Metslaid

Aasta treener Gheorghe Creţu

Aasta treeneriks valiti teist aastat järjest võrkpalli rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Creţu. Tema juhtimisel võitis Eesti võrkpallikoondis 2018. aasta Kuldliiga ning kindlustas pääsu 2019. aasta EM-ile.

Oma koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia juures viibiv treener eile Eestis olla ei saanud, aga saatis tänusõnad teele video vahendusel. „Olen väga liigutatud, sest on suur au saada valituks teist aastat järjest. Ma ei oodanud seda. See on autasu nii võrkpallile, meeskonnale kui ka fännidele. Fännid toetavad meid nii rasketel kui headel aegadel. Te olete imelised. Kõik üle maailma teavad, kuidas te meie poisse toetate. Te annate meile unustamatuid emotsioone. Loodan kogu südamest, et uuel aastal oleme Euroopa meistrivõistlustel võimelised saavutama veelgi enamat,“ ütles peatreener.

Aasta võistkond Ott Tänak – Martin Järveoja

Tänak-Järveoja
Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Kui teistes kategooriates oli parimate selgitamisel rebimist rohkem, siis võistkondade arvestuses ei olnud vastast rallipaarile Ott Tänak – Martin Järveoja, kes hääletati ülekaalukalt parimaiks. Autoralli maailmameistrivõistlustel kolmanda koha saavutanud rallipaari saab taas kihutamas näha juba 24.-27. jaanuarini peetaval Monte Carlo etapil. Kokku sõidetakse algaval hooajal WRC-sarjas 14 rallit.

Tunnustatud said paljud

Lisaks märgiti galal ära mitmeid sportlasi ja sporditegelasi. Parimaks noorsportlaseks valiti taas freestyle– suusataja Kelly Sildaru. Aasta parasportlasteks said Marja-Liisa Landar ja Matz Topkin. Eestimaa Spordihinge tiitliga tunnustati Rapla korvpalli eestvedaja Jaak Karpi. Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinnaga „Olympism in Action“ premeeriti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit.

Sporditähed
Foto: Marek Metslaid

Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali aastapreemiate laureaatideks said: Jaan Ahi – Eesti jäähoki pikaaegne edendaja; Ain-Alar Juhanson – triatloni populariseerija ja võistluste korraldaja, silmapaistvate liikuma kutsuvate eeskujuprojektide algataja; Ülle Lass – Läänemaa spordielu edendaja; Harry Lemberg – spordijuht ja õppejõud, kauaegne ja edukas kestvusalade juhendaja, mitmete olümpiasportlaste treener; Ellen Liik – Eesti võrkpalli pikaajaline edendaja koondise mängijana, võrkpallitreenerina,  õppejõuna ja koolitajana ning õppematerjalide looja; Urmo Raiend – pikaaegne spordi ja liikumisharrastuse edendaja, eriilmeliste spordi- ja liikumisharrastuse sündmuste ja sarjade läbiviijaning Anne Rei – UEFA superkarika 2018. a finaalmängu korraldamise eest Tallinnas.

Palju õnne kõikidele laureaatidele ning jääme ootama uut põnevat spordiaastat!

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Võrkpallikoondised ootavad 6. jaanuaril fänne Tartusse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus