Laval Metsakutsu, igapäevaelus Rainer | Sportland Magazine

Jaga „Laval Metsakutsu, igapäevaelus Rainer“

Laval Metsakutsu, igapäevaelus Rainer

Üle 15 aasta lavalaudadel esinenud Rainer Olbri artistinimi Metsakutsu ei ole võõras ühelegi eestlasele, kes muusikamaailmaga natukenegi kokku puutunud on. Kuidas ta aga ennast vormis hoiab ja miks on temast saanud ketsifänn? Uurisime järele.

Kuigi fännid teavad Rainerit pigem Metsakutsuna, eelistab ta igapäevaelus siiski oma pärisnime. „Õnneks ei ole mu nägu nii tuntud, et artistielu tavaellu väga sisse tungiks. Vahel on mõni kliendikohtumine, mis algab töö asemel ootamatult Metsakutsu teemal, ja vahel tuleb trammis mõni selfie kinkida, aga 98% ajast olen ikka mitteräppar,” tunnistab juba 13-aastaselt räppmuusikaga tõsisemalt tegelema hakanud mees. Artisti juures peab ta oluliseks kogu komplekti: „Tekstid, helipilt, fotod, video, kommunikatsioon – hea muusik ei ole minu jaoks hea laulja, vaid komplekt, ja seda üritan ka Metsakutsu juures taga ajada.”

Hobideks aega leiab

Raineri argipäevad on tegusad nagu igal teisel tööinimesel. Peale ärkamist viib ta oma kaks koera õue jalutama ning päeva veedab reklaamiagentuuris töötades. Õhtul aga tegeleb hobidega, näiteks planeerib mõnda pildistamist, joonistab või disainib mõnda projekti, kirjutab Hooligan Hamletisse artikleid või tegeleb muusikaga. Kõige selle kõrvalt jätkub aega ka pereelule ja spordile.

Selleks, et meelistegevustele pühenduda saaks, on mitmekülgsete huvidega mees oma nädala harrastuste vahel võrdselt ära jaotanud. „Hobidele on mul olenevalt päevast broneeritud kaks kuni viis tundi. Täpselt nii palju, kui magamise arvelt olen nõus ohverdama,” räägib ta.

Meelisalaks on jooksmine

Ka treeningutega on Rainer sina peal. „Halvemal ajal jõuan trenni üks kord, paremal ajal kolm-neli korda nädalas,” lausub ta. Silmagi pilgutamata saab meie loo peategelane öelda, et tema sport on jooksmine – see sobib tema elustiiliga kõige paremini, kuna jooksmises peitub vabadus. „See ei olene millestki muust kui minust endast, pealegi on jooksurada avatud iga ilmaga ja igal ajal,” tõdeb sportlik muusik, keda ei takista vihm, tuul ega külm. Viimasel ajal ongi Rainer jooksma sattunud pigem halva ilmaga, aga pärast on tunne mitu korda parem. „Olen hakanud seda isegi natuke nautima, kui saan ennast ületada 11-kraadises külmas või sügistormis vastutuult joostes,” tunnistab mees.

Jooksmas eelistab mees käia pigem üksi, sest kambaga joostes kaob jooksmise mõte tema jaoks ära. „Kambavaim toimib Nike NTC trennis, kus olen viimased kuu aega suutnud vahelduva eduga käia. Seal on ikka gängi vaja, kellega nalja teha, kes tuletavad meelde, et õhtul on trenn, ja kes sind tögavad, kui plaanid trenni vahele jätta,” ütleb ta.

Nike ja ketsifänn

Nii sportides kui ka vabal ajal eelistab Rainer kanda Nike riideid ja jalatseid. See armastus saadab teda juba lapsepõlvest saadik. „Kindlasti mängis rolli Eminem, kes üleni Nikes ringi käis ja mulle suureks eeskujuks oli,” meenutab ta, miks ta Niket hindama hakkas. Üks asi on armastada brändi selle laia leviku ja populaarsuse pärast, kuid Raineri sümpaatia Nike vastu on nüüd palju ratsionaalsem. „Nike muudab inimeste seisukohti, arusaamu, trende. See on spordibränd, kes räägib kaasa poliitilistes küsimustes ja raputab ühiskonna iganenud alustalasid,” tunnustab mees oma lemmikut.

Lisaks on Rainer väga suur ketsifänn, neid on tema jalatsiriiulis palju. Ketside juures peab ta kõige olulisemaks lugu. „Jalatsit, millel ei ole minu jaoks mitte mingit karakterit, ma jalga ei pane. Kui maailmas pauk ära käib, siis kasutan neid tosse joogivee vedamiseks ja tule tegemiseks, aga seni kuni kõik on korras, saan endale sellist asja lubada,” räägib ta naljaga pooleks oma kiindumusest ketside vastu.

Ketsimaailmas sünnib asju

“Mulle meeldib olla kursis kõigega, mis selles valdkonnas toimub. Jälgin mustreid, analüüsin, kuidas inimeste käitumine muutub, mismoodi asju turundatakse, kuidas tulevad uued ja lahkuvad vanad. See kõik on põnev,” tõdeb Rainer ja lisab, et põnev on juba seepärast, et sneaker culture on tihtipeale ruum, kus sünnivad asjad, mis aastate jooksul jõuavad popkultuuri ja moodi laiemalt.

“Huvitav on jälgida, kuidas maailm võtab üle asju, mis ketsimaailmas on juba aastaid tuttav nähtus. Sellist “haridust” omades olen tihtipeale ajast ees, oskan ennustada, ja miks mitte kunagi ka ise midagi ägedat välja mõelda,” avaldab ta. Oma täpset ketsipaaride arvu mees ei tea, aga tema sõnul ongi palju olulisem see, millised tossud sinna kuuluvad. Raineri ketsiriiulist leiab kõige suuremaks haibitud tossudest näiteks Nike x Off-White VaporMax, Nike X Supreme Air Max 98, Air Jordan 4 “Fear Pack”, adidas Originals Yeezy Boost 750 “Triple Black” jne. “Minu isiklik lemmik on vist Air Jordan 4, mida peaks olema mu kollektsioonis umbes kümme erinevat paari,” ütleb ta.

Tekst: Taisi Kõiv
Pildid: Marleen Muhuste ja Karel Kaljuste

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

TESTIME: KEVADJOPE

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus