Põhja-Tallinn
Küsimustele vastab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi
Millised on õues sportimise võimalused Põhja-Tallinnas?
Stroomi rannas on avalikus kasutuses välitreeninguväljakud. Üks väljak asub korvpalliplatsi ja teine laste mänguväljaku lähistel, kuhu tänavu paigaldasime uued vahendid, nagu oli linnaelanike soov.
Nimelt korraldas Põhja-Tallinna valitsus aasta alguses linnaruumikonkursi “9 linnaideed”. Võitis idee “Jõu ja ilu numbrid Stroomi rannas”, mis nägi ette uute välitrenažööride paigaldamise Stroomi randa.
Välitreeninguväljakud on veel Kalamaja Kalmistupargis ja Karjamaa pargis. Stroomi parkmetsas asuvad valgustatud jooksurajad, järgmisel aastal on plaanis uuendada jooksuradade katet ja viitasid. Talviti on võimalik käia tasuta uisutamas Stroomi rannas ja Kalamaja põhikooli territooriumil ning kui ilmataat lubab, siis saab teha ka suusarajad Stroomi randa.
Kuidas Põhja-Tallinnas utsitatakse inimesi õues rohkem liikuma?
Põhja-Tallinna sotsiaalkeskuses toimuvad pidevalt mitmesugused treeningud eakatele. Linnaosa valitsus viib juba neljandat aastat läbi tasuta kepikõnnitreeninguid Stroomi rannas. Iga aasta augustis toimub Põhja-Tallinna üks suuremaid üritusi “Pere- ja tervisepäev”, kus tutvustatakse erinevaid liikumisvõimalusi, toimuvad tasuta näidistreeningud ja saab osaleda tervisemõõtmistel.
[alert color=”gray” icon=””]Põhja-Tallinnas on välja antud voldik sportimise kohta
Üldine info Tallinna kohta[/alert]
Haapsalu
Küsimustele vastab Haapsalu linnapea Urmas Sukles
Millised on õues sportimise võimalused Haapsalus?
2012. aastal paigaldati Kastani linnaosa laste mänguväljakute juurde vabaõhutrenažöörid, jooksmas on võimalik käia Haapsalu staadionil.
Kepikõndijate ja tervisejooksjate meelispaigaks on aga kujunenud Paralepa mets, kus saab valgustatud jooksurajal värskes õhus treenida. Kui on lund, tehakse sinna talvel ka uisurajad. Talvel rajatakse linna eestvedamisel Väikesele viigile uisuväljak.
Kuidas Haapsalus utsitatakse inimesi õues rohkem liikuma?
Haapsalu linn, spordiliit Läänela ja spordiklubid korraldavad mitmesuguseid ürituste sarju. Näiteks toimuvad meil Haapsalu triatlon, jalgrattavõistlused, orienteerumine ja maraton, mängida saab tänavakorvpalli ja rannavõrkpalli.
[alert color=”gray” icon=””]Info Haapsalu kohta [/alert]
Jõhvi
Küsimustele vastab Jõhvi vallavalitsuse liige hariduse, kultuuri ja spordi alal Tiina Kullamä
Millised on õues sportimise võimalused Jõhvis?
Kõige populaarsem on meil nii igapäevaste treeningute kui ka võistluste läbiviimise paigana Jõhvi–Kohtla-Järve kergliiklustee, mida kasutatakse kõndimiseks keppidega ja keppideta, jooksmiseks, sõitmiseks jalgratta, rulluiskude ja suuskadega.
Jõhvi–Tammiku kergliiklusteid kasutatakse rohkem nii keppidega kui ka keppideta kõndimiseks ja jalgrattaga sõitmiseks.
Jõhvi pargis saab käia kõndimas, jooksmas ja suusatamas, Jõhvi spordihalli staadionil saab harrastada kergejõustikku, mängida jalgpalli ja võrkpalli. Jõhvi vene põhikooli staadionil ja palliväljakul saab mängida jalgpalli ja tennist, harrastada kergejõustikku. Narva maanteel on meil petangiväljak ja Edisel disc golf’i rada.
Kuidas Jõhvis utsitatakse inimesi õues rohkem liikuma?
Praegu toimuvad vallaelanikele tasuta kepikõnnitreeningud.
[alert color=”gray” icon=””]Infot Jõhvi spordielu kohta
Üldine info Jõhvi kohta[/alert]
Pärnu
Küsimustele vastab Pärnu linnapea Romek Kosenkranius
Millised on õues sportimise võimalused Pärnus?
Pärnus ja selle vahetus läheduses on mitu terviserada, kergliiklusteede võrgustik on umbes 50 kilomeetrit pikk.
Linna mitmekülgsed terviserajad muudavad vabas õhus liikumise mugavaks ning on kasutatavad aasta ringi: neil jalutatakse, harrastatakse kepikõndi, joostakse, sõidetakse ratta ja rulluiskudega, suusatatakse.
Jõe- ja merelinna seisusele kohaselt pakub Pärnu mitmel moel veespordi harrastamise võimalusi: paadisõidud, vesijalgrattad, kajakimatkad, veesuusatamine, purjetamine ja surfamine.
Pärnus on üha suuremat populaarsust kogunud disc golf, mille mängimiseks on meil kaks rada: üks Rääma ja teine Veteranide pargis. Aktiivselt kasutatavad on ka jalgpalli-, korvpalli- ja võrkpalliväljakud ning kesklinna tenniseväljakute põrkesein.
Õhtuti on huvilistele avatud koolide spordiväljakud. Tänavu suvel avasime uue pallimängude platsi Rohelise tänava piirkonnas. Eelmisel aastal uuendasime kunstmurukattega jalgpalliväljaku Mai elurajoonis. Välijõusaale on meil linnas kolm ning Pärnus on ka korralik elamuspark ekstreemspordihuvilistele.
Kuidas Pärnus utsitatakse inimesi õues rohkem liikuma?
Selleks et inimesi õhutada rohkem värskes õhus liikuma, tegeleme aktiivselt elukeskkonna sihipärase arendamisega: rajame terviseradu, täiendame kergliiklusteid, rajame mänguväljakuid. Mugavamaks liikumisteekonna planeerimiseks oleme koostanud terviseradade ja jalgrattateede kaardid. Rannapiirkonna terviserajad, mille kogudistants on 5,7 kilomeetrit, on koormuse hindamiseks tähistatud märkidega. Usun, et tähtis on ka kogu linna haljastus ja heakord, mis soodustab samuti inimeste liikumist.
[alert color=”gray” icon=””]Info Pärnu kohta
Operatiivne kultuuriürituste info[/alert]
Tartu Annelinn
Küsimustele vastab Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp
Millised on õues sportimise võimalused Annelinnas?
Annelinn on Tartus suurima elanike kontsentratsiooniga linnaosa ja seetõttu meile prioriteet. Annelinna ja kesklinna piiril asub Anne kanal, mille ümbruse oleme kujundanud tervisesportlastele mõeldes.
Sealt läheb mööda kallasrada kergliiklustee, kus saab rulluisutada, kõndida ja jalgrattaga sõita. Ümber kanali rajatud jooksurajal on jalasõbralik materjal.
Kõiki neid radu saab kasutada aasta ringi. Kui talvel on lumeolud head, lükkame kanali ääres sisse ka suusaraja, ning kui jääolud lubavad, on seal uisuväljak ja uisuring. Lisaks on kanali ääres vabaõhu jõusaal ning rannavõrkpalli väljak.
Anne kanali juurest algab poollooduslik matkarada, mis suundub mööda Emajõe kallast Uus-Ihaste sillani välja. Seegi on kasutatav aasta ringi. Annelinnas on viis mänguväljakut, kus on mõeldud ka täiskasvanuile, seal on korvpallirõngad ja trenažöörid. Renoveeritava Annemõisa jalgpalliväljaku kõrvale tulevad juba sel sügisel, küll ajutise lahendusena, aasta ringi kasutatavad terviserajad, kus saab joosta ja teha kepikõndi, suusatada, kelgutada ja lumelauaga sõita, samuti tulevad sinna rajad BMX-ratturitele. Kui kauaks need sinna jäävad, ei tea, sest ajutistel lahendustel on omadus muutuda püsivaks.
Staadioni kõrval saab vanal jäästaadionil talviti uisutada ja hokit mängida. Annelinna lõpus Annelinna ja Uus-Ihaste vahelise roheala parkmetsas on samuti terviserajad koos jõutrenažööridega. Korralikul talvel on seal ka lihtsamad suusarajad. Suusarajad on talviti veel Annelinna servas Tartu tammikus.
Kuidas Tartus utsitatakse inimesi õues rohkem liikuma?
Loomulikult toimub meil mitmesuguseid spordiürituste sarju koostöös linna spordiklubidega, kuid põhieesmärk on anda inimestele võimalus kodu lähedal sportida. Ühegi tartlase lähim sportimiseks sobiv paik ei tohiks jääda kaugemale kui veerand tunni jalutamise tee. Kui tingimused on loodud, on inimesed ka sportlikumad.
[alert color=”gray” icon=””]Info Tartus toimuva kohta[/alert]
Tekst Silja Paavle, fotod Ants Liigus, Scapix, erakogu