Maarja Gawley: ka viie minutiga jõuab väga palju ära teha | Sportland Magazine

Jaga „Maarja Gawley: ka viie minutiga jõuab väga palju ära teha“

Maarja Gawley: ka viie minutiga jõuab väga palju ära teha

Oktoobris läks käima Nike Training Club (NTC) Challenge, mille käigus saavad kõik osalejad koguda preemiapunkte: iga trenni eest saab ühe templi. Esimene, kes vähem kui pooleteise kuu jooksul kogus kokku 50 templit, on Maarja Gawley.

Maarja on äärmiselt tegus ja sportlik naine ning jõuab palju. Ta töötab inglise keele õpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumis, samuti on tal käsil eripedagoogika õpingud Tallinna Ülikoolis. Ta on abielus USA-st pärit Jeffiga ning nende perre kuuluvad poeg ja tütar – Devon Nathaniel on üliõpilane ning Maiya õpib gümnaasiumi viimases klassis.

Perega
Perega

Sporti on Maarja samuti teinud lapsepõlvest alates ning proovinud väga erinevaid alasid, alustades ujumise ja akrobaatikaga ning lõpetades jõusaali ja orienteerumisega. „Ma olin väga liikuv ja uudishimulik laps. Spordist peeti meie peres lugu, kõikidel lastel olid oma trennid ja hobid, aga midagi peale ei surutud, tegime oma valikud ise,“ meenutab ta.

Mitmekülgne ja väljakutsuv NTC

NTC trennides käib Maarja teist sügist järjest. Teda köidab, et NTC on mitmekülgne, põhjalik ja analüüsile suunav. „Olen teadlik treenija ja soovin saavutada väga head füüsilist treeningtaset ilma end lõhkumata. Eesmärk on olla parimas hetkevormis, kuid pidevalt endale uusi väljakutseid esitada ja sihte seada,“ avaldab Maarja. Talle meeldib, et MyFitnessi tunniplaanist leiab erineva suunitlusega NTC treeningud: ENDURANCE, STRENGTH, MOBILITY, NTC jooga ja NRC (Nike Running Club). Samuti see, et NTC treenerid on säravad ja motiveerivad. „Väga palju pööratakse tähelepanu harjutuste õigele tehnikale ja treenerid läbivad pidevalt täiendkoolitusi, et oma sportlastele* parimat pakkuda. Mainimata ei saa jätta NTC sotsiaalset fenomeni. Ma armastan ja pean väga lugu meie imelisest pundist. Sellist sõbralikku ja toetavat õhkkonda tühjale kohale ei loo,“ usub Maarja. Tema sõnul toob NTC nii hommikul, lõunal ja õhtul treeningsaali kokku saalitäie inimesi, kel naeratus näol ja kes valmis koos pingutama. „Seda peab ise kogema. Olen leidnud NTC trennidest mitte ainult vägevad trennikaaslased, vaid ka sõbrad.“

Maarja
NTC ENDURANCE trennikaaslased, keskel Maarja

Trenn kolm korda päevas

NTC Challenge’is otsustas Maarja osaleda seetõttu, et armastab väljakutseid. „Üks tee enesekindluseni on teha igapäevaselt keerulisi asju, mis nõuavad pingutust. NTC Challenge on kindlasti eraldi väljakutse, sest tähelepanu all on ka treenimise tasakaalustamine erinevate NTC treeningutega. Siin tulid taas appi innustavad trennikaaslased, sest kui oled lubanud, et homme kell 7 trennis näeme, siis nii ka on,“ ütleb Maarja.

Alates oktoobrist on ta trennis käinud kolm korda päevas – hommikul, pärastlõunal ja õhtul. „See võib tunduda hullumeelsusena, aga NTC trennid kestavad 50 minutit ja mulle sobib selline rütm väga hästi. Taastuda aitab trennijärgne lihaste rullimine, venitamine, massaaž ja saun. Samuti lõõgastab spaa külastamine, mis on võimalik MyFitnessi Rävala ja Viimsi klubides,“ räägib sportlik naine.
 
Järeleandmisi ei tee

Aga kuidas ikkagi pere ja töö kõrvalt on selline trennigraafik võimalik? „Ajaplaneerimine, kiire pealehakkamine ja valikute tegemine on võtmesõnad,“ tõdeb Maarja. „Asjade edasilükkamine on kõigile tuttav ja tunnistan, et seda tuleb mul samuti ette, aga trenni koha pealt ma järeleandmisi ei tee. Ma näen kui palju trenn aitab ja toetab mind ka vaimselt ja ma ei murra kergekäeliselt endale antud lubadusi. Olen avastanud, et ka viie minutiga jõuab väga palju ära teha, üks tund on juba luksus. Niimoodi leiangi aega kõikideks tegevusteks, mida tegema pean ja mida teha soovin.“

Maarja koos tütrega
Maarja koos tütrega

Trennid peavad pakkuma vaheldust

Trenn ei ole Maarja jaoks lihtsalt sport, vaid elustiil. „Sport on minu ja mu pere elu lahutamatu osa. Vajan ellu igapäevast liikumist, et end nii vaimselt kui ka füüsiliselt hästi tunda. Treenin põhiliselt MyFitnessi spordiklubides ja mu lemmikud on rühmatreeningud. Üle-eelmisel suvel saime tütrega kingituseks MyFitness+ täispaketid ning kuna õpetajal ja õpilasel on suvel graafik vabam, otsustasime kõik klubid ja treeningud läbi proovida. Tütrel on praeguseks vist kõik rühmatrennid proovitud, minul on puudu veel Zumba. Selle intensiivse trennisuve käigus, sai mulle selgeks, et treenides on vaheldus väga vajalik,“ selgitab Maarja.

Proovitud trennidest on naisel välja kujunenud mitmed lemmikud. „NTC, Studio X, TRX, FitnessRope, Fitbox, BodyCombat, Bosu,“ loetleb ta. „Nendest intensiivsetest trennidest saan põhikoormuse. Eelmisel suvel käisin palju ka erinevates Mind & Body trennides, samuti MyFit Abs trennides, mis on veidi rahulikumad, kuid õige tehnikaga treenides väga tõhusad ja vajalikud, et oma treeninguid tasakaalustada. Vähemalt kord nädalas leian tee ka joogatrenni,“ avaldab naine.

Häid treenereid on palju

Hea trenni oluline komponent on hea treener ja suurepäraseid treenereid on Maarja kinnitusel palju. „Katrena Tenno temperament sobib mulle nagu rusikas silmaauku. Miko Lilleorg paneb tegema imeasju, tõstma raskusi, mida ise kätte võtta veel ei söandaks – ta lihtsalt ootab seda sinult, ja oh üllatust, saadki hakkama. Siret Sulaoja on üdini nii positiivne, et see lausa nakkab. Tatjana Jakovleva ei lase läbi ühtegi tehniliselt kahtlast sooritust. Keisy Põldsam paneb terve saali oma pilli järgi tantsima ja naeratama. Tänu Mihkel Vabritile leidsin üles oma süvalihased ja tema õpetas, et kogu aeg ei pea meeletult rapsima, vaid saab ka näiliselt rahulikult pingutades imelise koormuse. Kadi Kuslapi ja Hedi Haugi Body Combat’i tunnid on samuti mu lemmikud ning Gina Bergmanni pühapäevane jooga tasakaalustab intensiivset nädalat,“ kiidab Maarja ja lisab: „Selle challenge’i käigus olen värskelt tuttavaks saanud ka imeliste NTC treenerite Sandra Raju, Maarja Pütsepa ja Sigrid Laanega. Tartusse sattudes lähen rõõmuga Lene Vardja ja Britta Alepi trennidesse.“

MaarjaKokkulepped ise endaga

Maarja on otsustanud, et tihe trennigraafik sobib talle, aga vahel tuleb ka temal ette raskemaid hetki. „Pean end hommikuinimeseks, aga väga varased ärkamised on olnud kõige raskemad. Koolis algab õppetöö täpselt 8.15 ja tingimisruumi ei ole. Kuna ärkama pean igal juhul vara, siis jõudsin järeldusele, et väga suurt vahet ei ole, kui tõusen natukene veel varem. Loomu poolest olen kindlasti ka snooze-nupu austaja, aga tegin endaga kokkuleppe: kui kell heliseb ja plaan on trenni minna, siis ma ei hakka endaga unesegaselt kauplema. Lihtsalt tõusen ja tegutsen, esimesed viis minutit on tõeline piin, sealt edasi on kõik juba väga hästi. Loomulikult toimib see juhul, kui olen piisavalt puhata ja magada saanud,“ avaldab Maarja oma salanipi.

Inimesed inspireerivad

Sportlik õpetaja tõdeb, et leiab nii trenniks kui ka eluks üldisemalt inspiratsiooni erilistelt inimestelt. „Neilt, kes on kirglikud ja pühendunud, kes on saavutanud milleski ekspertaseme või keerulistest olukordadest välja tulnud. Kes julgevad tunnistada, et tihti on raske ja vahel lähevad asjad ka täitsa vussi, aga ei vingu, vaid teevad tööd, et paremini läheks. Kes on ausad, kuid mitte õelad. Kelle arengut olen kõrvalt jälginud ja kellele kaasa elanud. Õpilased koolitundides ja mu oma poeg ja tütar aitavad mul igapäevaselt olla parem mina ja panevad mind tegutsema,“ selgitab naine.

Kooli spordipäeval
Kooli spordipäeval

Järjepidevus on võti

NTC on sügisel olnud Maarjale eraldi väljakutseks, aga paar korda päevas käiks ta trennis ilma selletagi. „Suvel ja muul ajal ilusate ilmadega, veedan palju aega väljas joostes või kõndides. Ma ei kuula siis muusikat, vaid mõtlen omi mõtteid, teen plaane, võtan aja maha ja keskendun endale. Soovitan kõigile,“ annab Maarja hea vihje.

Ta tunnistab ka, et teda motiveerivad eelkõige pikaajalised eesmärgid ja väljakutsed. „Kui miski tundub võimatu, ebamugav või lausa vastik, siis ehk ikkagi ei pea see nii jääma? Ma ei lähe kohe närvi ega anna esimese ebaedu puhul alla. Järjepidevus on võti. Õpetajana soovin sellega eeskujuks olla ka oma õpilastele,“ ütleb Maarja, kelle mõtted liiguvad vaikselt juba uute sihtide suunas. „Ma ei ole veel ühelgi maratonil osalenud ja talisuplemine tundub miski, mis vajaks suurt eneseületust. Eesmärk omaette on soov olla sama aktiivne treenimisel ka edaspidi ning leida uusi väljakutseid, mida ületada koos inimestega, kes mu teele satuvad.“

*Kui sul on keha, siis oled sa sportlane

Leia endale sobiv treening MyFitnessi tunniplaanist.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Uisumatk Kõrvemaal viib talvisesse võlumaailma

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus