Kes?
Liis Lemsalu (22), laulja
- Mitu korda oled SEB Maijooksul osalenud?
„SEB Maijooksust olen osa võtnud ühe korra.“ - Mis distantsil?
„7 km ajavõtuga.“ - Tulemus?
„Kahjuks ei mäleta.“ - SEB Maijooksu fenomen?
„Jooksu asukoht ning aastaaeg, mil see toimub.“ - Kas see on puhtalt spordiüritus või pakub midagi ka hingele?
„Oleneb muidugi inimesest, kuid kindlasti annab taoline jooks suure elamuse, seda nii spordi mõttes kui ka emotsionaalselt. Väga vahva on jagada sama jooksurada nii paljude inimestega, see annab jõudu ja ehk ka parandab lõplikku jooksutulemust.“ - Kas on vahet, kas osaleda nn tavajooksul või naistevõistlusel?
„Pole kunagi nn segajooksus osalenud, seega jään vastuse võlgu.“ - Kas jooksma minnes on taktika varem paika pandud?
„Ei ole, tuleb nii kuidas tuleb. Tähtis on lihtsalt see, et eelnevalt oleks ikka veidi trenni tehtud. Et keha oleks harjutatud taolise jooksmisega.“ - Mida soovitada naisele, kes sel aastal esimest korda osaleb?
„Panna ennast pigem õhemalt riidesse, enne ametlikku jooksu iseseisvalt trenni teha ning kindlasti võtta kaasa hea tuju.“ - Kõige-kõige emotsioon?
„Mulle väga meeldis ühine soojendus enne starti.“
[tw-parallax image=”http://sportlandmagazine.com/est/wp-content/uploads/2015/04/EvelinTalts.jpg” target=”self” lightbox=”no” ]
[/tw-parallax]
Kes?
Evelin Talts (37), aeroobikatreener
- Mitu korda oled SEB Maijooksul osalenud?
„Täpselt ei mäleta, aga umbes kuus või seitse korda.“ - Mis distantsil?
„Alati ajavõtuga 7 km.“ - Tulemused?
„2009. a ja 2010. a esimene koht, 2014. a kolmas koht.“ - SEB Maijooksu fenomen?
„See on jooks ainult naistele. Teistel rahvaspordiüritustel stardid koos meestega ja enamik tähelepanu läheb ka neile. Samuti ei saa ühisstardis naine kunagi esimesena lõpetada, aga Maijooksul on see võimalik.“ - Kas see on puhtalt spordiüritus või pakub midagi ka hingele?
„Hoopis teine emotsioon on seista stardijoonel koos sookaaslastega, mitte olla üksik naine meeste vahel.“ - Kas profisportlase jaoks on vahet, kas osaleda nn tavajooksul või naistevõistlusel?
„Ikka on vahe. Profisport on rutiin ja iga tavapärasest erinev ja huvitav võistlus on teretulnud.“ - Kas jooksma minnes on taktika varem paika pandud?
„Jah, üldiselt küll. Kuigi konkurentide plaane ma ei tea, siis enda jaoks mõtlen alati läbi, mis tempoga alustan, keda distantsil silmas tuleb pidada, millal alustada lõpuspurti jne.“ - Mida soovitada naisele, kes sel aastal esimest korda osaleb?
„Soovitus võtta kaasa hea tuju, tundub ehk klišeena, aga rõõmus meel on juba pool võitu. Jalga võiks panna mugavad juba järele proovitud jalanõud, riietuda vastavalt ilmale. Hea oleks ka ennast eelnevalt natuke treenida, eriti neil, kes aja peale jooksma lähevad.“ - Kõige-kõige emotsioon?
„2009. aastal, kui esimest korda Maijooksu võitjaks tulin, olin alles jooksmisega uuesti alustanud ning polnud andnud ühtegi intervjuud, kartsin mikrofoni nagu tuld. Poole distantsi peal olin pikalt juhtimas ja sain aru, et ilmselt võidan seekord. Äkki mõistsin, et ilmselt tuleb mul võitjana ka intervjuu anda… See mõte korraks halvas mind ja samm läks kohe poole aeglasemaks. Aga sundisin ennast rahulikuks, meelega teisi järele ootama ei hakanud ja lõppkokkuvõttes see esimene intervjuu polnudki väga hull.“
[tw-parallax image=”http://sportlandmagazine.com/est/wp-content/uploads/2015/04/Liina.jpg” target=”self” lightbox=”no” ]
[/tw-parallax]
Kes?
Liina Tšernov (27), treener triatloniklubis 21cc ja SK Jooksupartneris, lisaks juhendab lasteaias treeninguid ja annab liikumistunde
- Mitu korda oled SEB Maijooksul osalenud?
„Kui nüüd ei eksi, siis viis korda“. - Mis distantsil?
„Ajavõtuga 7 km.“ - Tulemused?
„Olen kaks korda võitnud, kaks korda teiseks jäänud ning korra sain kuuenda koha.“ - SEB Maijooksu fenomen?
„Ikka see, et üritus on mõeldud ainult naistele. Tavaliselt on rahvaspordiüritustel meeste ülekaal ja ka finišisse jõuab meesterahvas esimesena.“ - Kas see on puhtalt spordiüritus või pakub midagi ka hingele?
„See on mõnus sõbrannadega sportlikult veedetud päev, kust leiab head meelelahutust ning ägedaid pakkumisi. Maijooksul näen alati väga palju tuttavaid.“ - Kas profisportlase jaoks on vahet, kas osaleda nn tavajooksul või naistevõistlusel?
„Meestega joostes on võimalus end kellegi sappa vōtta ja head tempot hoida. Maijooksul jooksevad naised aga omavahel võidu. Kuna ma olen staadionijooksja, siis minu jaoks on Maijooks väga sobival ajal: staadionihooaeg pole veel alanud ja pikem pingutus kulub ära.“ - Kas jooksma minnes on taktika varem paika pandud?
„Taktikat vist pole, aga võistlusele minnes ma tean, kui palju olen saanud treenida, kas olen olnud terve, tean, mis seisus on minu organism ehk siis see tulemus, mille jooksed, on kokkuvõte sinu keha seisundist. Nagu öeldakse summer bodys are made in winter.“ - Mida soovitada naisele, kes sel aastal esimest korda osaleb?
„Esimest korda Maijooksule minnes on hea võimalus n-ö märk maha panna, et järgmisel aastal saaks end võrrelda. Nädal enne jooksu pole vaja harjutama hakata, siis on juba liiga hilja, pigem võib seisund kehvemaks minna. Selga tuleks panna ilmale vastav riietus ning oleks hea, kui keegi on kaasas, kellele saaks enne starti soojendusriided hoiule anda.“ - Kõige-kõige emotsioon?
„ Minu kõige suurem ja ilusam karikas on saadud just Maijooksult.”
Koostanud Monika Kelle, fotod Sportland, Scanpix, Mallor Malmre