Professionaalne golfar ja golfitreener Mari Suursalu räägib oma kogemuse põhjal, miks mängida golfi.
Golfimängu puhul on tegemist ühe parima investeeringuga tervisesse. Tundide kaupa helendavate ekraanide ette naelutatuna ja sealt infot hankides kaugeneb inimene üha enam reaalsest maailmast. Efektiivseim võimalus keha ja meelt turgutada on seltskond kokku ajada ja golfiring mängida.
Tervisesõbralik harrastus
Golf on kahtlemata üks tervislik ja südamesõbralik harrastus, kuid lähemalt uurides on sellel kaasahaaraval spordialal veel teisigi tervist ja heaolu parandavaid külgi. Golfi suurim kasutegur seisneb selles, et tegemist on hea madala intensiivsusega treeninguga. Ühe golfiringi (18 raja) jooksul kõnnitakse tempokalt 6-8 kilomeetrit värskes õhus ja kolm kuni viis korda nädalas mängides on see täiesti piisav südamesõbralik treening.
Koordinatsioon ja nägemine
Koordinatsioon on üks olulisemaid komponente golfimängu õppimise ja harrastamise juures. Mitte ainult käe-silma koordinatsioon ei ole määrav, vaid ka tasakaal ja oma keha kontrollimine, mille tulemusena on võimalik korrata sarnast liigutust. Golf on täpsuse mäng ja selleks et golfi nautida, tuleb palli täpselt tabada, mille eelduseks jällegi on hea nägemine. Maas liikumatult seisvale pallile pihta saamine peaks teoreetiliselt olema lihtsam kui mõnel teisel spordialal, kus pall liigub väga kiiresti (tennis, jäähoki või pesapall). Kuid kehva koordinatsiooni ja silmanägemise korral võib see ka golfis olla õudusunenägu. Õnneks aitab golf mõlema paranemisele ise kaasa – tunnetus ja motoorika paranevad harjutades ning golfimängimine parandab tähelepanuvõimet ja treenib silmi.
Ajutreening
Golfi mängides on inimese aju pidevalt ja mitmekülgselt töös. Niikuinii on aju verevarustus golfi mängides suurenenud tänu füüsilisele koormusele, aga sellele lisanduvad veel kaasmängijatega suhtlemine, sisekõne iseendaga, oma löögi visualiseerimine, mängustrateegia ja muud individuaalsed mänguelemendid.
Kõik golfiga seotud tegevused rajal on heaks treeninguks vaimule, sest ühesugune olukord ei kordu kunagi, tingimused on pidevas muutumises ja väljakutseid jagub nii endast sõltuvatel kui ka mittesõltuvatel põhjustel. Golf mõjub hästi kõige üldisemas mõttes ka enesehinnangule. Oma igapäevast tööd tehes ei pruugi tegevuse kasulikkus nähtav või tunnetatav olla. Aga pärast iga golfiringi, hoolimata tulemusest, saadav rahuldus asja lõpuni viimisest ehk 18 rada on läbitud, on see pai, mida mõistus vajab.
Golf ja lapsed
Distsipliin ja kannatlikkus on omadused millega väikesed lapsed silma ei paista. Tihtipeale on ka täiskasvanutel raskusi nende iseloomuomaduste rakendamisega. Tuleviku, töö ja eraelu laabumise eelduseks on aga nimetatud omadused endas leida ning mida varem, seda parem. Golfi kaudu on lastel võimalik neid kogeda ja mängu käigus omandada. Et golfis edu saavutada, on vaja järjepidevalt harjutada. Nii kujuneb harjumus.
Golfi harrastamisest on lühike samm elustiilini, mis koosneb heast tervisest, teravast mõistusest, headest kommetest ja viisakast käitumisest, suurest tutvusringkonnast ning õnnest kõige laiemas tähenduses.
Pikemat lugu loe Mari blogist
Saare Golf pakub võimalust golfiga tutvust teha nii suurtel kui väikestel!
Koolituste ajakava 2017. aasta kevadel leiad siit!
Tekst: Mari Suursalu