MyFitnessi personaaltreenerit Kaspar Kaldoja inspireerivad toredad kliendid ja inimeste aitamine | Sportland Magazine

Jaga „MyFitnessi personaaltreenerit Kaspar Kaldoja inspireerivad toredad kliendid ja inimeste aitamine“

MyFitnessi personaaltreenerit Kaspar Kaldoja inspireerivad toredad kliendid ja inimeste aitamine

Uue aasta esimestel päevadel teeme ikka kokkuvõtteid möödunud aastast ning anname uusaastalubadusi – muuhulgas ka lubadusi käia rohkem trennis ning elada tervislikumalt.

2023. aasta on liikumisaasta, millega väärtustatakse liikumist, sporti ning tervislikke eluviise. Eestis on paraku ikka veel palju inimesi, kel puudub regulaarne liikumisharjumus. Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud uuringu kohaselt tegeleb spordiga piisavalt vaid 40% täiskasvanutest. Seega on eestlastel arenguruumi!

Täna räägime sportimisest, motivatsioonist ning eesmärkide seadmisest MyFitnessi kogenud personaaltreeneri Kaspar Kaldojaga. Ta on spordiga seotud lapseeast ning tal on kasulikke näpunäited kõigile trennihuvilistele.

Kaspar

Kaspar, räägi palun natuke sellest, kuidas üldse spordi juurde jõudsid?

Käisin esimeses klassis, kui poisse jalgpallitrenni kutsuti ja otsustasin selle ära proovida. Sealt ma spordipisiku külge saingi ning jalgpallist kujunes mu peamine spordiala. Alguses tegelesin vuti kõrvalt veel kergejõustiku ja pesapalliga, aga pühendasin üha rohkem aega jalgpallile ning lõpuks sai sellest minu elukutse. (Kaspar on olnud FC Flora noortetreener, mänginud Eesti kõrgeimal tasemel pea 100 mängu ning  esindanud Eesti noortekoondiseid üle 50 korra – toim.)

Jalgpall

Mis on hetkel sinu lemmikspordiala ning mida pead enda suurimaks spordialaseks saavutuseks?

LangevariHetkel pean oma lemmikspordialaks langevarjuga lennukist alla hüppamist.  Eelmisel aastal avastasin enda jaoks mägironimise ja kavatsen ka sellel alal oma piire otsida. Muidugi olen ju väga pikalt tegelenud jalgpalliga ja arvatavasti jääb kõige südamelähedasemaks siiski see.

Suurimaks sportlikuks saavutuseks on ilmselt Levadiaga Eesti meistriks tulemine ja Eesti koondise esindamine.

Sa töötad 2014. aastast MyFitnessis personaaltreenerina. Mis sind selle ameti juures võlub?

Eelkõige köidavad mind mu kliendid ja võimalus inimesi aidata. Personaaltreenerina töötatud aastate jooksul on mul olnud väga palju erineva taustaga kliente ning pakub suurt rahulolu, kui mõni klient püstitatud eesmärgi täidab või oma igapäevast elukvaliteeti parandab.

Kuna inimeste aitamine on mulle südamelähedane, läksin neli aastat tagasi füsioteraapiat õppima ja plaan on sel kevadel kool lõpetada. Samuti olen lõpetanud massaažikooli ja saan neid kolme eriala omavahel siduda, et veel tõhusamalt inimesi abistada.

Miks just MyFitness? 

MyFitnessi sattusin tänu oma kursusekaaslasele, kes seal personaaltreenerite koordinaatorina töötas ja mind tööle kutsus. Hetkel ei kujuta ettegi, et kuskil mujal klubis töötaksin. See on saanud minu teiseks koduks, kus ilmselt veedan isegi rohkem aega, kui päris kodus.

Millised on personaaltreeneriga treenimise suurimad plussid? 

Kindlasti pole personaaltreener ainult treener, vaid vajadusel ka „psühholoog“ ja hea kuulaja. Treeneriga koostöös saab targemaid eesmärke seada ning neid ka paremini saavutada.

TrennTähelepanelik treener märkab, kui kliendil on trennis liiga kerge või raske ja saab treeningkavasse vajalikke muudatusi teha. Personaaltreeneriga treenib klient individuaalprogrammi alusel, mis arvestab just konkreetse inimese soovide ja võimalustega.

Personaaltreeneriga töötades on motivatsioon kõrgem ning ollakse järjepidevamad. Kui aeg on kokku lepitud, tullakse trenni kohale, isegi kui vahel minna ei viitsiks ning ei otsita vabandusi.

Treener oskab anda kliendile ka toitumisalaseid nõuandeid. Tervisliku toitumise tähtsust sporditegemisel ei tohiks kindlasti alahinnata.

Mis on sinu arvates kolm olulisemat asja, mida iga inimene peaks arvesse võtma, et alanud aasta oleks sportlik ja tervislik? 

Järjepidevus –  selleta eesmärke ei saavuta!

Hea uni – äärmiselt oluline komponent tervislikus elus, millest paljud  tihti mööda vaatavad.

Mitmekülgne toitumine – väga tähtis, kui soovime elada sportlikku ja täisväärtuslikku elu.

Kas sulle meenub mõni lustlik või põnev seik oma igapäevasest tööst personaaltreenerina?

Oi, trennides saab tihti palju nalja! Mõni püsiklient tuleb vahel trenni ja ütleb, et teeme täna raske trenni, mida mina ei lase endale kaks korda öelda. On ette tulnud, et peale trenni on klient pidanud riietusruumis abi paluma, et oma treeningsärk seljast saada.

Palju räägitakse töö ja pere tasakaalust. Millist nõu annaksid lugejale selle saavutamiseks? 

LangevariEt elus oleks tasakaal, tuleb seada kindlad prioriteedid. Tänapäeval on paljudel võimalik töötada kodukontoris ning jääb rohkem aega pere jaoks. Kui tööpäev on läbi, siis keskenduge perele ja jätke tööasjad tahaplaanile.

Kord nädalas tehke perega midagi koos – see ei pea olema midagi suurt ega organiseerimist nõudvat: näiteks ka ühiselt lauamänge mängida on väga lõbus.

Millest ammutad inspiratsiooni pimedal ja lörtsisel talvepäeval? 

Selleks on mul koer, kes tahab ka pimedal ja lörtsisel ajal metsas joosta. Talle pole oluline, kas väljas paistab päike või sajab –  see paneb ka mind liikuma ja inspiratsioon tuleb iseenesest.

Milline on sinu sportlik uusaastalubadus 2023. aastaks? 

Selle aasta eesmärgiks on vallutada Mont Blanci mägi (4,809 meetrit merepinnast – toim), mis eelmisel aastal kahjuks saavutamata jäi. Lisaks tahan jõuda 500 langevarjuhüppeni ja sooritada kõrgeima litsentsi eksami. Hetkel on mul kirjas umbes 400 hüpet.

Mägedes

Anna palun lõpetuseks mõned näpunäited, et jaanuaris antud sportlikud uusaastalubadused veebruari esimesteks päevadeks unustatud poleks.

Lisa trenn oma kalendrisse, nagu teed seda koosolekutega. Siis on trenniaeg sulle endale broneeritud ja peaksid selle prioriteediks seadma!

PĂĽstita endale realistlikud, saavutatavad ja mõõdetavad eesmärgid, et näeksid tulemusi – see hoiab sind rajal.

Mine trenni ka siis, kui tunned, et ei ole sinu päev. Peale trenni tänad end!

Kui miski muu ei aita, siis mine osta uued treeningriided ja -jalatsid. Neid pead ikka ju teistele jõusaali näitama minema!

Tekst: Ingrid Eomois
Fotod: Erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Millised spordisündmused liikumisaastal enda kalendrisse märkida?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus