Millised spordisündmused liikumisaastal enda kalendrisse märkida? | Sportland Magazine

Jaga „Millised spordisündmused liikumisaastal enda kalendrisse märkida?“

Millised spordisündmused liikumisaastal enda kalendrisse märkida?

Käesolev aasta on Eestis kuulutatud liikumisaastaks. Selle eesmärk on eelkõige mitteaktiivseid eestimaalasi regulaarselt liikuma inspireerida, tutvustades iga kuu lihtsaid ja kõigile kättesaadavaid võimalusi füüsilise aktiivsuse hoidmiseks hea enesetunde ja tervise nimel.

Kes soovib end teistega koos liigutada või pisut rohkem proovile panna, see võiks lisaks trennidele kalendrisse planeerida ka mõnel võistlusel osalemise. Oleme välja valinud kõige populaarsemad spordiüritused, mille hulgast igaüks saab endale sobiva valida.

Sportland Kõrvemaa Suusamaraton 22. jaanuaril

Kõrvemaa uue hooaja võistlussari algab Sportland Kõrvemaa Suusamaratoniga, mis toimub 22. jaanuaril. Traditsiooniliselt sõidetakse kõik distantsid vabastiilis, aga ka klassikalise sõiduviisi harrastajatele on rada olemas. Pikkade distantside armastajad saavad minna 38 km rajale ning lühemate suusasõitude pooldajad võivad läbida 19 km. Muutunud on noorte distants, mis on nüüd 5 km pikkune. Lastesõidud on 400 m ja 1,5 km.

Suusamaraton
Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Tartu Maratoni Klassik algab Tartu Maratoniga 19. veebruaril

Legendaarsel suusamaratonil on selja taga üle 60 tegutsemisaasta ja kuigi ilmastikuolude tõttu on suur suusapidu aegade jooksul ka ära jäänud, on see jätkuvalt kõige tähtsam sündmus kõikide harrastussuusatajate jaoks. Lisaks traditsioonilistele 63 km ja 31 km klassikadistantsidele on igal aastal kavas Avatud Raja sõit, Teatemaraton ja suusasõidud lastele. Tartu Maraton kuulub ka Worldloppeti ja Estoloppeti kalendritesse.

Sportland Kõrvemaa Kevadjooks 7. mail

Traditsiooniline Sportland Kõrvemaa Kevadjooks toimub aprilli asemel tänavu mais. Seda põhjusel, et lumi oleks kindlasti metsa alt sulanud. Jooksusõbrad saavad valida 16 km ja 6 km distantsi vahel. Mesikäpa lastejooksul osalejad peavad läbima 400 m ning noortejooksul startijad 1 km.

Kevadjooks
Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

35. Maijooks toimub 20. mail

Traditsioon, mis algas juba nõukogude aja lõpus, tähistab tänavu järjekordset juubelit – 35 aastat. Maijooksu näol on tegu liikumissündmusega, mis on mõeldud vaid naistele ning kuhu julgevad tulla kõik õrnema soo esindajad sõltumata füüsilisest vormist. Maijooksule tulevad sõbrannad, kolleegid, emad tütardega, aga tullakse ka koos vanaemadega. Kellele joosta ei meeldi, see võib ka kõndida. Põhidistants on 7 km pikk ning tütarlapsed võivad valida ka 3 km distantsi.

Eesti Ööjooks alustab Rakveres 3. juunil

Ööjooksu meeskond ei väsi üllatamast. Nende liikumisaasta menüüst võib leida nii jooksusõprade lemmikuid kui ka uusi sündmusi. Rakveres toimub ööjooks traditsiooniliselt juuni alguses, kus lisaks kiirele rajale kostitatakse jooksjaid parima võimaliku meelelahutusega.

Kuid kalender on tihe ka järgnevatel kuudel.
16. juuli Südasuve Challenge – Tallinn 2023. Kavas lastejooksud, 4 km ja 10 km.
30. juuli Südasuve Challenge – Võsu 2023. Kavas lastejooksud, 4 km ja 10 km.
11. august Ülemiste Ööjooks– Tallinn 2023. Kavas lastejooksud, 5 km ja 10 km.
27. august Maardu City Run 2023. Kavas lastejooksud, 5 km ja 10 km.
16. september ELKE Tallinn Run (Noblessner-Kalaranna-Linnahall). Kavas lastejooksud, 5 km ja 10 km.

Ööjooks
Foto: Kaido Kabral

Sportland Kõrvemaa Triatlon 9. juulil

Sportland Kõrvemaa Triatloni põhidistantsi moodustavad 350 m ujumist, 20 km rattasõitu ja 4 km jooksu. Lastele ja noortele toimub duatlon. Noorte distants koosneb 4 km rattasõidust ning 1 km jooksuringist. Kõige pisemad väntavad 800 m ja jooksevad 400 m.

Eelmise aasta suvel toimus ujumine esimest korda Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Ujumisdistantsi toomine keskusesse muutis võistluse jälgimise ka kaasaelajatele nauditavamaks, sest võistlejad on otsekui peopesal, rääkimata sellest, et kogu korralduse logistika muutub mugavamaks.

Sportland Kõrvemaa Metsajooks 20. augustil

Väikene uuenduskuur ootab populaarset augustis toimuvat metsajooksu. Nimelt lisandub jooksusõprade palvel kavva poolmaraton ehk 21,1 km distants. Lisaks on jätkuvalt kavas 5 km ja 10 km distants, Mesikäpa lastejooks ja noortejooks.

Metsajooks
Foto: Aldis Toome

Tallinna Maraton 8.-10. septembril

Tuhandeid jooksusõpru ja liikumisharrastajaid kaasava Tallinna Maratoni programmi kuuluvad klassikaline maratonijooks (42,2 km), poolmaraton (21,1 km), RIMI Sügisjooks (10 km), Nike Noortejooks (5 km) ning Limpa Lastejooksud (300 m).

Maraton ja poolmaraton on esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics Elite label korraldustasemega jooksuvõistlusteks, tõstes Tallinna Maratoni viiekümne maailma mainekama maratonijooksu hulka.

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton 24. septembril

Sportland Kõrvemaa Rattamaratoni radade suureks eeliseks on imekaunis loodus ja sügiseselt kirjud vaated. Juba nende pärast tasub kindlasti sõitma tulla. Rajad ei ole ülemäära tehnilised ehk pole vaja singlitel juurikate otsas nikerdada või puuduvad ohtlikud kitsad sillad ja purded. Küll aga on sõidud füüsiliselt väljakutsuvad, sest pikad Kõrvemaa tõusud väsitavad korralikult. Põhidistantsideks on jätkuvalt 18 km ja 45 km. Eraldi toimuvad sõidud lastele ja noortele ning põhidistantse saab läbida ka elektriratastel.

Rattamaraton
Foto: Agentuur Jopp Creative

Stardis näeme!

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Karu jälgedes: eestlased vallutasid Tšiilis nädalaga 7 vulkaani

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus