Nike Training Club (NTC) ühendab mitmekülgsed treeningud ja suurepärase seltskonna. Kui sina ei ole veel NTC-d proovinud, siis nüüd on õige aeg alustada.
Nike Training Club on ÜKE (üldkehalise ettevalmistuse) stiilis rühmatreening, mis on inspireeritud spordist ja paljude tippsportlaste harjutuste kombinatsioonidest. Süsteem, mille on välja töötanud Nike parimad treenerid, julgustab sportlasi* teadlikumalt treenima ning väärtustama puhkuse ja lihashoolduse olulisust. Nike treenerid armastavad rõhutada, et tehnika tuleb enne tempot ja see on väga oluline põhimõte ka NTC treeningute puhul.
Mitmekülgsus ennekõike
Iga NTC treening keskendub ühele kolmest aspektist: ENDURANCE (vastupidavus), STRENGTH (jõud) või MOBILITY (liikuvust parandav treening), mis ühtse NTC Challenge’i programmina annavad sportlasele nädalate jooksul tasakaalustatud füüsilise koormuse. Sel aastal on valitud MyFitnessi klubides tunniplaanis ka CIRCUIT-treening ehk ringtreeningu vormis NTC tund.
NTC treeningute käigus kasutatakse hantleid, sangpomme, vahurulle, matte, kummilinte, kettaid, kange jms, aga palju tehakse ka harjutusi enda keharaskusega. Kõikide harjutuste puhul saab valida kergema ja raskema variandi vahel.
NTC paneb proovile
NTC treeningutega saab liituda aasta läbi, aga just nüüd on selleks parim aeg, sest 1. oktoobril algas taas Nike Training Club Challenge, mis kannab sel aastal nime Unstoppable Power. „Sel hooajal jätkame suures pildis samas rütmis, sest miks muuta midagi, mis väga hästi toimib. Küll aga anname osalejatele natuke rohkem valikuvabadust ja võimalust ise oma treeningplaan kokku panna,“ tutvustab Nike Master Trainer Sandra Raju. „Eelmistel aastatel muutus tunniplaan pidevalt ja keskendusime igal nädalal kindlate suundadega treeningutele. Nüüd on graafik fikseeritud terveks perioodiks ja treeningud nädalast nädalasse ei muutu. Sportlastel* endil on suurem vastutus valida õige koormus ja anda kehale puhkust. Muutunud on see, et kõik osalejad peavad kokku koguma vähemalt 20 ENDURANCE’i, 20 STRENGTH’i ja 10 MOBILITY templit, et propageerida mitmekülgset treenimist. Loodame, et nii mõnigi vastupidavustreeningu fänn avastab ka liikuvust arendavad treeningud,“ ütleb Sandra.
Trennis peabki raske olema
Kui sa pole kindel, kas NTC sinule sobib, siis ainus võimalus teada saada on minna ja proovida. „Kui tunned, et tahaksid treenida koos suurema seltskonnaga, aga teha seda omas tempos, siis võiks NTC sulle sobida küll. Paneme treeneritega väga suurt rõhku tehnika korrigeerimisele ja puhkuse olulisusele kogu treeningprotsessis. Lisaks käib meie treeningutes väga palju mehi ehk – mehed rühmatrennidesse!“ kutsub Sandra kõiki NTC-ga tutvust tegema.
Eeskuju võib võtta näitlejast ja Kinoteatri vedajast Henrik Kalmetist, kes avastas NTC paar aastat tagasi pärast MyFitnessiga liitumist, kui ta uudishimust eri rühmatunde proovis. „Päris esimestest kordadest mäletan, et olin läbimärg ja mingis ebamäärases kringliasendis. Treener naeris pisarateni ja ei suutnud isegi kedagi juhendada, sest ma olin nii lootusetult läbi,“ meenutab ta. „Nüüd on juba hästi, sest olen paar aastat intensiivsemalt vormi parandanud, aga see ei tähenda, et trenn ei oleks raske. Kui raske ei ole, siis järelikult ei pinguta piisavalt,“ leiab ta.
Järjepidevus toob arengu
NTC treeningutega tegeleb Henrik olenevalt nädalast. „Mulle meeldib vahelduse mõttes ka teistes trennides käia, aga põhimõte on, et nädalas võiks olla kokku vähemalt kolm-neli trenni. Seekordse challenge’i raames tahaksin proovida paari n-ö täisnädalat ehk teeksin esmaspäevast reedeni kõik NTC-d kaasa,“ plaanib ta.
NTC juures meeldib näitlejale mitmekülgsus. „Trennid on alati erinevad ja keskenduvad eri külgede arendamisele: paraneb nii tugevus, vastupidavus kui ka liikuvus. NTC on väljakutse nii kogenud treenijale kui ka algajale – see sobib kõigile,“ usub Henrik. Ta ise võib tõdeda, et paari aasta jooksul toimunud areng on märgatav. „Mul on parem füüsiline vorm ja enesetunne, sest tunnen oma keha paremini ja tunnen end oma kehas paremini. Konkreetsemalt rääkides suudan nüüd teha palju rohkem kätekõverdusi ja kükke,“ toob ta näiteks.
Alati on kuhugi pürgida
NTC suureks plussiks on seltskond, kellega koos trenni tehakse. „Üksi kindlasti ei viitsiks niimoodi pingutada,“ tõdeb Henrik ja soovitab huvilistel kohe mõni sõber kaasa haarata. „Nii saate teineteist toetada ja viilida on keerulisem, sest keegi ei taha sõpra alt vedada ja teda üksi raskesse trenni jätta,“ arvab ta. Tema meelest ei tasu algajatelgi karta, et nad hakkama ei saa. „Alati on trennis keegi, kes suudab rohkem ja paremini, aga samuti keegi, kes kannatab nagu sinagi. Seega on, kuhu pürgida ja kellega samastuda,“ leiab Henrik.
Emotsioonid laes
Telesaatejuht Keili Sükijainen avastas NTC treeningud alles hiljuti. „Kui mulle tehti ettepanek asuda NTC heaks eeskujuks, olin kohe nõus. Mulle on alati meeldinud kambaga koos treenida ja selline proovikivi tundus hea viis korraliku trenniga algust teha,“ ütleb ta.
Keili esimene NTC trenn oli ENDURANCE, mida juhendas Sandra Raju. „Emotsioonid on siiani laes! Kui täiesti aus olla, siis peale poolt soojendust oli kops koos ja mõtlesin, et APPI, millesse ma end mässinud olen. Siis vaatasin, kuidas kõik teised ümberringi samamoodi higistavad, treener naeratab, ja leidsin sisemise jõu. Märkamatult oli trenn läbi ja „tehtud!“ tunne, mis peale seda valdas, on kõigest muust parem,“ kinnitab Keili.
Sõltuvust tekitav kambavaim
Keilile meeldib kambavaim, mis NTC trennis valitseb. „Seltskond on ääretult oluline. Kõik trennid, mida olen elu jooksul proovinud, on olnud n-ö meeskonnaalad. Neist ei saa puududa, sest terve punt vajab su kohalolekut. Tunnen NTC puhul sama,“ märgib ta. Värske NTC austajana julgeb Keili trenni teistelegi soovitada. „Kuskilt tuleb ju alustada ja NTC kambavaim on väga sõltuvust tekitav! Kindlasti ei tohiks lasta end heidutada trenni raskusest. Tegelikult on see nagu tavaline kekatund, kus harjutusi tehakse korduste peale. Kui on kehvem päev, teed natuke vähem, ja järgmisel korral annad endast maksimumi. Vähemalt olid kohal ja panustasid. Hiljem tänavad sind juba su keha ja vaim,“ on ta kindel.
Keilil motivatsioonist puudu ei tule. „Üks NTC pikaaegne fänn ütles, et ei tohi mõelda „oh kui raske, kas ma ikka suudan“. Pigem peab end sättima lainele „nii mõnus, järgmine kord teen veel rohkem“. Kindlasti motiveerivad mind, sotsiaalmeedia fänni, ka trennikaaslaste pildid ja videod. Kui näen, kuidas teised hommikul trennis käisid, ei saa ma kehvem olla ning kiirustan õhtul NTC-sse,“ ütleb ta.
Sinu nutikas treener
Kui sul ei ole võimalik alati trenni kohale minna või sa ei saa üldse NTC rümatreeningutega liituda, siis tuleb appi NTC äpp, tasuta treener ja treeningkava sinu nutiseadmes. Treenida saad kodus, spordisaalis, õues, reisil… just seal, kus soovid. Kavad on väga mitmekesised ja igal trennil on tutvustus, mis selgitab konkreetsete harjutuste sisu ja mõju. Iga harjutus on üles filmitud ja kasutajat juhendatakse kogu treeningu vältel. Treenerile kohaselt ergutab NTC äpp sportlast korrektse tehnikaga lõpuni pingutama.
NTC äppi võivad kasutada kõik. Algaja saab sealt baasteadmised harjutuste kohta ning juhised, kuidas treeningutega alustada. Edasijõudnu leiab vaheldust olemasolevatele harjutustele-kavadele, ergutades sellega oma keha uutmoodi liikuma.
NTC äpi viis parimat trenni
1) Simple routine for better runs on kõigile, kes tegelevad jooksmisega.
2) Controlled Blast on vastupidavust arendav treening, mis paneb proovile isegi kogenud sportlase.
3) Tank Top Arms on mõeldud õlavöötme vormimiseks, sest reljeefseid käsivarsi on alati ilus vaadata.
4) Quick Hit Abs by Christiano Ronaldo teeb säru kerelihastele.
5) Floor to core treening on liikuvuse arendamiseks klassikaliste baasharjutustega. Ära arva, et keharaskusega võimlemine on lihtne!
*Kui sul on keha, siis oled sa sportlane.
Leia endale sobiv treening, aeg ja treener MyFitnessi tunniplaanist.
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Nike