Polina ja Mihkel Mattisen naudivad suusarõõme ja osalevad Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil | Sportland Magazine

Jaga „Polina ja Mihkel Mattisen naudivad suusarõõme ja osalevad Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil“

Polina ja Mihkel Mattisen naudivad suusarõõme ja osalevad Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil

Taaskord on ilmataat olnud helde, talv on olnud talve nägu ja suusasõbrad on saanud korralikult suusatada. Kui aga lihtsalt suusatamisest väheks jääb, siis on hea end proovile panna mõnel suusamaratonil, näiteks Kõrvemaal.

Nimelt toimub pühapäeval, 6. veebruaril Sportland Kõrvemaa Suusamaraton, mis on ühtlasi Sportland Kõrvemaa Nelikürituse avapauguks. Käesoleval aastal on nelikürituse kalendris aga lausa viis eriilmelist võistlust. Lisaks suusatamisele saab osa võtta kahest jooksuvõistlusest, triatlonist ja rattamaratonist. Tasub end juba praegu kirja panna, sest kui finišeerid viiest võistlusest vähemalt neljal, premeerivad korraldajad sind tutikate Nike Pegasus 38 jooksutossudega. Seejuures ei ole tähtis, kas läbid lühikese või pika distantsi, sest iga eneseületus on tunnustamist väärt!

Kõrvemaa maraton

Tule koos perega!

Aga nagu ikka, kõigest järjekorras ehk esimesena oodatakse kõiki spordisõpru suusarajale. Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni peakorraldaja Mari Hütsi soovitab tulla koos perega. „Lastele on kavas 400 m distants, noortele Mesikäpa distants 3 km ning põhistartidena on võimalik läbida 9, 19 või 38 km,” kutsub ta kõiki lumele.

Kuigi tegemist on vbatehnikas sõidetava suusasõiduga, saab raja läbida ka klassikalises sõidustiilis, sest klassikajälg on samuti olemas. Kõiki lõpetajaid ootab soe supp, saun ja uhke medal. Registreeri suusamaratonile juba täna.

Lastedistants

Starti läheb ka perekond Mattisen

Kõrvemaal suusatades võib kohata nii tuntud kui ka tundmatuid nägusid, kes tulnud kogu perega looduses sportimist nautima. Sel aastal on sinna tee leidnud ka Polina ja Mihkel Mattisen, kes plaanivad osa võtta Sportland Kõrvemaa Suusamaratonist.

Mattisenid

Mis suhe teil suusatamisega on ja palju sellega tegelete?

Mihkel: Lapsepõlves oli talviti elementaarne, et nädalavahetustel käisime kogu perega metsas suusatamas. See oli väga tore traditsioon. Mingil hetkel jäi see aga unarusse ja märkamatult tekkis murdmaasuusatamisesse „väike“, umbes paarikümneaastane paus.

Eelmisel koroonatalvel, kui jõusaalid suleti, oli vaja leida alternatiiv jõutreeningule, et sport elust ei kaoks. Tuli hea mõte personaaltreeneri abiga suusaoskus taastada ning edasi arendada. Ala hakkas veelgi rohkem meeldima ja nüüd käime Polinaga lisaks jõusaalile rõõmuga suusatamas. Paar korda nädalas kindlasti, vahel rohkemgi. Samuti naudime tõeliselt mäesuusatamist. Erinevatel suuskadel oleme sel talvel juba palju olnud ning lõpetame alles siis, kui ilmataat teeb omad korrektuurid.

Polina: Lapsepõlves Kurgjärvel toimunud kergejõustikulaagrites sain vahel murdmaasuusad alla, kuid hinge see ala väga ei pugenud. Tehniliselt olin täielik puujalg. Järgmise võimaluse sain 11 aastat tagasi, Tallinna Ülikoolis, kui õppeprogrammi raames korraldati Otepääl murdmaasuusatamise laager. Aga ka siis ei hakanud silm veel särama.

Hiljuti alanud koostöös Sportlandiga andsin endale Pirita kuuskede ja mändide vahel kolmanda võimaluse. Vanemaks saades on kokkupuude loodusega muutunud olulisemaks ning usun, et see võis olla suureks faktoriks, miks otsustasin taaskord proovida suusatamist.

Teisel jõulupühal sõitsin Pirital suure ringi, tunne oli hea ning läbisin esimesele ringile kohe otsa teise, kokku 14,4 km. Vaatamata lihvimist vajavale suusatehnikale tundsin esimest korda elus murdmaasuusatamisest lausa eufooriat. Nii võtsingi eesmärgiks suusatada igal nädalal vähemalt kaks-kolm korda. Praeguseni on see hästi õnnestunud ja naudin murdmaasuusatamist täiel rinnal!

Miks suusatamine hea on?

MihkelMihkel: Kogukehatreening värskes õhus tekitab eriliselt mõnusa tunde, seda oleks patt talvel kasutamata jätta.

Polina: Minu jaoks on murdmaasuusatamine praegusel perioodil parim viis aktiveerimaks hingamiselundkonda, lisades mõistlikku koormust südame- ja veresoonkonnale. Nii ala- kui ka ülakeha saab vägevat ja nauditavat füüsilist koormust. Tunnen rõõmu looduse ja talve pakutavate võimaluste ühildamistest.

Millised spordialad teie tütrele meeldivad?

Mihkel ja Polina: Emilia on sportimist alati armastanud ning ei jäta kunagi võimalust kasutamata. Ta käib kergejõustikutrennis, aga lisaks meeldib suusatada, hüppenööriga hüpata, rattaga sõita jne. Suvel plaanib ta ära proovida ka surfamise, ehk hakkab seegi meeldima. Spordivälistest tegevustest armastab ta väga laulda ja tantsida, ka õppida meeldib, nagu ta siit kõrvalt praegu ütles.

Miks Teie perele Kõrvemaal meeldib?

PolinaKõrvemaal saab nautida puhast Eestimaa loodust väga mitmel viisil. Võimalik on suusatada eri pikkusega metsaradadel. Jaanuari keskpaigas kutsus Sportland meid Kõrvemaale veetma üht mõnusat talvepäeva, kus avanes võimalus avastada lisaks väga headele murdmaasuusatamise tingimustele tuubiradasid ning matkata tõukekelkudel. Viimast, enda jaoks täiesti uutmoodi sportimis- ja matkaviisi nautisime tõepoolest sajaga! Samuti oli tore kuulata looduse vaikust ja vestlusi. Ka naerupahvakad on tõukekelkudel garanteeritud. Emotsioone kui palju! Mainimata ei saa jätta mootorsaaniga sõitu. Tõelise lõõgastuse saamiseks saab aga sammud seada Iglu sauna.

Olete tänavu minemas Sportland Kõrvemaa Suusamaratoni starti. Milline distants kavas on ja kas on plaanis ka teistest nelikürituse etappidest osa võtta?

MattisenMihkel ja Polina: Mõlemad suusatame ilmselt 19 km. Kui ajagraafik võimaldab, siis kindlasti proovime teistel sarja võistlustel osaleda.

Sellised spordisündmused pakuvad alati palju rõõmu ja ka väljakutseid! Meie eesmärk võistlustel pole esikoha saavutamine, vaid tunda rõõmu- ja tänutunnet erinevate liikumise- ja sportimisviiside üle. Inimene on loodud liikuma ja meist igaüks saab ning peab pikema ja kvaliteetse elu nimel toetama oma tervist. Tavapärase liigutamise ja treeningrutiini vahele on väga hea pakkuda nii enda meelele kui ka kehale midagi ning tulla mugavustsoonist välja ja haarata väljakutsetest kinni.

Suusarajal on tähtis ka riietuse valik. Millistes riietes tunnete end mugavalt ja mida teistele soovitate?

Polina: Riietuse esimene kiht on alati väga oluline. Helly Hanseni pikk spordipesu hoiab hästi sooja. Murdmaasuusatamisel annab mugavalt liikuda Crafti jopes ja pükstes, mis hoiavad piisavalt soojas ega aja liigselt või ebamugavalt higistama. Kuna murdmaariiete ülemine pealiskiht on küllaltki õhuke, siis tihti kasutame sooja hoidmiseks Helly Hanseni mäesuusajopet. Viimasega on mugav ka pikki jalutuskäike teha. Jalutamistel ja matkades on jalad soojad ja kuivad Timberlandi talvesaabastes.

Polina

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Iti-Pätrik Järve / Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti sportlased Pekingi taliolümpial riietab Sportland

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus