Põnev ja sõltuvust tekitav tennis | Sportland Magazine

Jaga „Põnev ja sõltuvust tekitav tennis“

Põnev ja sõltuvust tekitav tennis

Kui sa soovid ühteaegu nii mängida kui sporti teha, siis on üheks parimaks valikuks tennis.

Septembri lõpus asus Sportlandi tennise kategooria juhina tööle Tanel Vaikma, kes on üdini tennisefänn ja seega õige inimene, kellelt selle mängu kohta lähemalt uurida.

Tanel on tennisega aktiivselt tegelenud viimased kaheksa aastat ning mängib üldjuhul 4-5 korda nädalas. “On olnud ka perioode, kui olen mänginud iga päev enne tööd ja peale tööd, ehk siis palju,” ütleb ta ise.

Tanel
Tanel

Ühendatud töö ja hobi

“Esmakordselt puutusin tennisega kokku 8-9 aastaselt, kui nägin kasuisa mängimas. Siis proovisin ka tennist mängida, kuid nagu lastel ikka, muutusid huvid päevast päeva, puudus kannatus ja püsivus,” meenutab Tanel. Kaheksa aastat tagasi tuli aga noormehe emal mõte, et võiks kogu perega selle võrratu mängu ära õppida. “Läksimegi algajate tennisetrenni, et saaksime kõik koos sportlikult aega veeta. Juba esimesel aastal selgus, et minu areng tennises oli teistest palju kiirem, teisel aastal hakkasin treenima eratreeneriga,” meenutab Tanel. “Samuti hakkasin käima erinevatel harrastusmängijate võistlustel ja siis tuli juba liigatennis. Lisaks sellele, et täidan oma vaba aja tennisega, on see nüüd ka minu igapäevatöö – mis saaks olla veel parem!” on ta rahul.

Alusta koos treeneriga

Tennisega alustamiseks on mitmeid võimalusi. “Eratreener, rühmatreeningud ning võib ka lihtsalt sõbraga koos proovima minna,” loetleb Tanel, kuid lisab, et tema soovitab algajal minna rühmatrenni, kus on koos samal tasemel tennisehuvilised. Päris omapäi ei ole kõige targem mängima hakata. “Tennis pole kerge spordiala, millega alustada ilma treeneri õpetuseta. Esimestel kordadel on kindlasti raskusi palli tabamisega ning kui keegi ei selgita, mida sa valesti teed ning kuidas oleks õige, siis on suur tõenäosus, et huvi kaob. Tennis pole päris sama nagu sulgpall, mida oled koduhoovis sõpradega mänginud (mitte, et sulgpall professionaalsel tasemel lihtne oleks),” räägib Tanel ja lisab, et esimestel kordadel on kindlasti raskusi reketi õigesti käes hoidmisega, selle tunnetamisega palli lüües, löögitehnika selgeks saamisega ning sellega, et pall üldse väljakule jääks. “Tenniselöögid on vägagi tehnilised, mida siiski peaks õpetama treener, kellel on vastav kvalifikatsioon,” ütleb ta.

Tennis

Vaja on kannatust

Tennisemängu omandamise kiirus sõltub paljuski sellest, millega mängija eelnevalt on tegelenud.

“Varasemad kogemused pallimängudes annavad kindlasti eelise kiiremaks arenguks. Minul läks mõni kuu, enne kui suutsin mõned löögid järjest teha, nii et pall väljakule jäi,” räägib Tanel oma kogemusest ja kinnitab, et tennise õppimine vajab aega, kannatust ja füüsilist vastupidavust. Kindlasti tuleb kasuks, kui käia lisaks jõusaalis ning teha kardiotreeninguid, mis kasvatavad jõudu ning vastupidavust.

“Tennis on huvitav, põnev ja sõltuvust tekitav spordiala. Kes kord on juba tennist mängima hakanud, see nii naljalt sellest harrastusest enam ei loobu,” on Tanel kindel.

TennisTennisega avanevad uued uksed

Tanel naudib tennisemängu juures kõige rohkem seda, et see on põnev ja tekitab adrenaliini.

“Mulle meeldivad spordialad, kus on pidev võistlusmoment ja tennis pakub seda alati. Isegi kui käid grupitreeningus või oled treeneriga kahekesi väljakul, tekib ikka hetki, kui tahaks treenerile “ära teha”. Paraku see tavaliselt ei õnnestu, aga üritada võib ikka,” muigab Tanel.

Tennist soovitab ta ka seetõttu, et trennist leiad palju uusi tuttavaid ja igal kuul toimuvad erinevad tenniseüritused, kus osalemine on mõnus ja tervislik viis vaba aja veetmiseks. Samuti on harrastajatel võimalus osaleda erinevates tenniselaagrites. “Tehes ise seda sporti, tekib hasart seda võrratut mängu ka meediakanalite vahendusel jälgida, aga samuti kohapeal vaatajana ja fännina erinevatel turniiridel maailmatippudele kaasa elada,” toob Tanel välja veel ühe aspekti, mis kirgliku tennise harrastamisega kaasneb.

Tennis

Reket ja jalanõud on olulised

Varustuse osas on algajale mängijale reket ja jalanõud esmatähtsad. “Reketit valides on mõistlik nõu küsida tennisekaupluste teenindajatelt ning soovitusi oskab kindlasti anda ka treener. Valik on suur ning igat mudelit iseloomustavad kindlad omadused: kaal + kaalukese, reketipea ja käepideme suurus ning muud erinevad näitajad. Algajatele on poodides konkreetsed reketimudelid, mida teenindajad soovitavad, kuna algajal pole veel välja kujunenud mängustiili. Seepärast pakutakse reketeid, mis üldjoontes on kergemad ja andestavamad,” selgitab Tanel ning toob välja, et igas Sportland Tennise kaupluses on olemas nn demo reketid, mida saab võtta proovimiseks ja see aitab langetada õige otsuse.

“Tennisejalatsid on samuti tähtsad, kuna erinevad väljakukatted nõuavad erinevaid jalatseid. Ja muidugi riietus, mis algajal harrastajal tõstab väljakul enesehinnangut ja mugavust, eriti naissoost mängijatel,” ütleb Tanel lõpetuseks.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu / Head

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kas talvel saab joosta?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus