Proovi uuel aastal midagi uut ning osale vabatahtlikuna rahvusvahelisel triatlonivõistlusel! | Sportland Magazine

Jaga „Proovi uuel aastal midagi uut ning osale vabatahtlikuna rahvusvahelisel triatlonivõistlusel!“

Proovi uuel aastal midagi uut ning osale vabatahtlikuna rahvusvahelisel triatlonivõistlusel!

Kas oled end kunagi proovile pannud vabatahtlikuna mõnel rahvusvahelisel üritusel? Kui mitte, aga tahad proovida, siis nüüd on avatud vabatahtlike registreerimine IRONMAN 70.3 Otepää ja IRONMAN Tallinn võistlustele. Pane ennast kohe kirja, sest lisaks põnevale kogemusele võid külge saada ka triatlonipisiku.

Millest alustada?

Registreerimiseks tuleb täita ankeet Trismile veebilehel või kirjutada: [email protected] kui soovite näiteks tulla vabatahtlikeks grupiga.

Mida teha saab?

Triatloni vabatahtlikel on väga lai ampluaa. Erinevate rollidega saab tutvuda siin.

Kes vabatahtlikuks sobib?

Tööd leidub igas vanuses vabatahtlikele. Kindlasti ei tohi karta vähest kogemust või seda, et varasem kokkupuude triatloniga puudub. Minimaalne inglise keele oskus on vajalik, sest mõlemad võistlused on rahvusvahelised.

Ironman vabatahtlikud
Foto: Jüri Suurkivi

MIDA RÄÄGIVAD KOGEMUSTEGA VABATAHTLIKUD?

Kui sa pole vabatahtliku tööga varem kokku puutunud, siis on alati hea küsida nõu nendelt, kes selles juba kätt on proovinud. Oma kogemusi jagavad Zinaida Kruusalu ja Keidi Nurme, kes mõlemad on IRONMAN-i üritustel vabatahtlikuna kaasa löönud.

Kuidas sattusid vabatahtliku töö juurde?

Zinaida: Paar aastat tagasi kuulsin raadiost saadet, kus räägiti vabatahtlike tööst, siis tekkis uba huvi. Eelmisel aastal istusin Vabaduse väljakul, sõin pitsat ja vaatasin IRONMAN Tallinn 2018 võistlust, täpsemalt ratta vahetusala. Sel hetkel sain selgelt aru, et olin õigel ajal vales kohas. Koju jõudes registreerisin ennast kohe veebis vabatahtlikuks IRONMAN Tallinn 2019 võistlusele.

Keidi: Töötan Swedbankis ja vabatahtliku töö juurde jõudsin läbi Swedbanki heategevusliku programmi. Selle raames toimus meie iga-aastane motivatsiooniüritus IRONMAN 70.3 Otepääl vabatahtlikena.

Milliseid ülesandeid oled vabatahtlikuna  täitnud?

Zinaida: Minu põhiülesanne oli rattapüüdja töö, millest unistasin juba eelmisel aastal. Kui tavaliselt viib triatlonivõistlustel sportlane ise oma ratta peale rattaetappi hoidikusse, siis IRONMAN Tallinn on ainulaadne triatlonivõistlus Eestis, kus vabatahtlikud võtavad või püüavad võistlejate käest rattad ja viivad need hoidikusse. Sportlane ei pea kulutama energiat rattakoha otsimise peale, sest vahetusala on suur, ta võib kohe jätkata võistlust.

Vabatahtliku jaoks tähendas see ettevaatlikult, kiirelt ja osavalt ratta võtmist võistlejalt, sest sõiduvahendid on hinnalised ja sportlased peale 180 km sõitu väsinud. Samuti tähendas töö mitu tundi jooksmist koos sportlaste ratastega vahetusalas, sest võistlejad saabusid erineva kiirusega erineval ajal.

Zinaida
Zinaida Foto: erakogu

Keidi: Olen olnud vabatahtlik 2019. aasta Otepää ja Tallinna üritustel. Otepääl olin rattaraja esimeses joogipunktis, kus tuli kogu punkt valmis seada, jooke jagada ning hiljem koristada. Seal tekkis ka olukord, kus vesi sai otsa ja tuli väga loovalt käituda, et rajal olijad ei jääks joogita. Õnneks ruttasid appi läheduses olnud inimesed, kes jagasid meile lahkelt vett, millega joogipudeleid täita.

Tallinnas olin Kalarannas jooksu joogipunktis, ülesanneteks taas punkti üles seadmine ja mõned tunnid joogi jagamine. Loomulikult kuulus ülesannete hulka ka võistlejate ergutamine ning võib julgelt öelda, et enamus meist karjus endal hääled ära. Kuna omasid oli rajal päris mitmeid, siis ootusärevus neid näha oli fantastiline.

Kas vabatahtliku töö tõi sind triatloni juurde või triatlon vabatahtliku töö juurde?

Keidi: Võib vist öelda, et mõlemat pidi. Kõigepealt tuli tööandjalt väljakutse osaleda Otepää triatlonil ja läbi selle väljakutse tuli ka vabatahtliku töö meeskonnaüritusena. Kõik seal toimuv puges lihtsalt väga sügavale mu hinge ja sai osakeseks minust.

Keidi
Keidi Foto: erakogu

Tänaseks olen osalenud kolmel triatlonil. Otepää Škoda Laagri 4:18:4, Sportland Kõrvemaa ja Tallinna Škoda Laagri 4:18:4. Proovida otsustasin, kuna see tundus midagi väga suurt ja ületamatut. Eelnevalt olin sportlikus võtmes täitsa null. 2019. aastaga olen saavutanud väga palju ja saanud meeletult palju positiivseid emotsioone, mida igal võimalikul moel edastan ka enda lähikondlastele, nii suuliselt kui ka veebiavarustes.

Zinaida:  Kindlasti oleksin võtnud rohkem osa vabatahtliku tööst, kuid ise olen aktiivne sportlane ja osalen väga paljudel võistlustel. Spordiga hakkasin tegelema alles viis aastat tagasi, olles 41-aastane nelja lapse ema, töötades igapäevaselt meditsiiniõena. Sellel aastal võtsin osa enda jaoks teisest IRONMAN 70.3 Otepää võistlusest ja saavutasin oma vanuseklassis 7. koha ning samas Eesti meistrivõistlusel 2. koha.

Miks soovitaksid kätt proovida vabatahtlikuna?

Zinaida: See on hea võimalus proovida midagi uut, kohtuda ja suhelda energiliste ja särtsu täis inimestega. See on võimalus aidata sportlasi, jagades positiivsust ja toetavaid sõnu.

Keidi: Esiteks selleks, et kogeda suurürituse melu ja teiseks, et teha midagi ühiselt meeskonnaga. Olla osake suurest ja vingest spordivõistluse korraldustiimist – seda ei ole võimalik sõnadesse panna. Lisaväärtusena saad uued ägedad tuttavad.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Koolitused aitavad töötajatel ennast teostada ja töö vastu kirge säilitada

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus