Spordinädala kokkuvõte: ralli, discgolf ja purjetamine – spordisuve tipphetked saabusid koos päikesega | Sportland Magazine

Jaga „Spordinädala kokkuvõte: ralli, discgolf ja purjetamine – spordisuve tipphetked saabusid koos päikesega“

Spordinädala kokkuvõte: ralli, discgolf ja purjetamine – spordisuve tipphetked saabusid koos päikesega

Möödunud nädalal toimus Eestis kaks tähtsündmust – Delfi WRC Rally Estonia ja Euroopa Discgolfi Festival. Viimaks kohale jõudnud suvi soosis mõlemat suurvõistlust ja rõõmustas rohkearvulist publikut. Nädalavahetusel lõppes ka Muhu Väina regatt ning maastikurattaspordis selgusid Eesti meistrid.

Tänak-Järveoja kodupubliku ees poodiumil

Delfi Rally Estonia pakkus ootamatusi ja põnevust algusest lõpuni. Tartus ning Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Kastre, Nõo, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel sõidetud FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi võitis rootslane Oliver Solberg (Toyota 2:36.35,1), kes edestas Ott Tänakut (Hyundai; +25,2) ja Thierry Neuville’i (Hyundai; +48,3).

Delfi Rally Estonia poodium
Delfi Rally Estonia poodium. Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Solberg näitas kogu ralli jooksul muljetavaldavat kiirust asudes juhtima juba reede hommikul. Ta ei lasknud kellelgi enesele ohtlikuks saada. Varem ei olnud Solbergil MM-sarjas ühtegi katsevõitu, aga Rally Estonial kogunes neid tervelt kümme. Märkimist väärib, et tegemist oli tema esimese MM-ralliga Toyota Rally1 kategooria autos.

Teise kohaga lõpetanud Ott Tänak tunnistas Delfile, et ei oodanud Oliver Solbergilt nii domineerivat sõitu. „Nädalavahetus läks, nagu arvatud. Mainisin, et me polnud enne rallit kõige paremini meelestatud ja aimasin ette, et saab olema keeruline. Lootsin, et suudan vähemalt teisele kohale sõita. Arvasin, et see juhtub pigem Kalle Rovanperä kui Oliveri järgi. Oli teada, et ta suudab siin kiiresti sõita, aga mitte nii, et ta suudab domineerida. See oli üllatus,“ rääkis Tänak.

Küll aga tõusid Ott Tänak-Martin Järveoja Rally Estonia järel MM-sarja liidriks ning edastavad napilt – vaid ühe punktiga – Elfyn Evansit (Toyota).

WRC2 klassi võit jäi Rally Estonial aga Eestisse, sest oma karjääri esimese selle klassi etapivõidu võtsid Robert Virves ja Jakko Viilo (Škoda Fabia Rally2).

Kristin Lätt lõpetas teise kohaga

Kahekordne kettagolfi maailmameister Kristin Lätt saavutas Tallinna lauluväljakul toimunud Euroopa Discgolfi Festivalil teise koha.

Kristin Lätt
Kristin Lätt. Foto: Merilin Piirsalu
Keiti Tätte
Keiti Tätte. Foto: Merilin Piirsalu

Laupäeval suurepäraselt mänginud ja liidriks tõusnud Lätt alustas Eesti esimesel PDGA suure slämmi turniiril viimast võistluspäeva hästi ja juhtis pärast kümnendat rada viie viskega. Siis ebaõnnestus ta 11. Rajal ning soomlanna Silva Saarinen vähendas kaotusseisu kahele viskele. Järgmised kolm rada läbiti võrdselt, kuid 15. rajal sulas eestlanna edu ühele viskele ning 17. rajal läks puttimisel väga kindel olnud Saarinen juhtima juba kolme viskega. Lätt lõpetas küll 18. raja birdie‘ga, kuid Saarinen ei eksinud ja võitis oma karjääri esimese major-taseme tiitli. Kolmanda koha sai ameeriklanna Ella Hansen.
Eestlannadest jõudis esikümnesse ka Keiti Tätte, kes sai üheksanda koha. Kaidi Allsalu jäi jagama 14. kohta.

Meeste turniiril võitis ameeriklane Calvin Heimburg, kaasmaalaste Gannon Buhri ja Isaac Robinsoni ees. Eestlastest oli parim Mauri Villmann, kes saavutas üheksanda koha. Silver Lätt jäi jagama 51. kohta ning Albert Tamm 55. kohta.

Lauluväljakul käis kõikide festivali päevade peale kokku võistlust vaatamas üle 15 000 inimese. Kaasa elati kõigile, kuid kõige palavamalt toetati ikka omasid.

Kristin Lätt rääkis Delfile, et tema enesetunne ei olnud kogu nädalavahetuse jooksul parim, aga ta tundis rahva toetust ka poodiumi teisel astmel seistes. „Tore oli tõesti! Tunda oli, et nad elasid mulle kõvasti kaasa. Arvan, et iga inimene nägi, et mul ongi keeruline olla. Mul on endal nii kahju sellepärast, aga ma ei saa seda kuidagi jooksupealt muuta. Üritasin vastu pidada ja teha nii, nagu ma saan. Tulemus oli selline nagu ta oli, aga rahva armastust sain tunda – see on väga liigutav,“ ütles Lätt.

Euroopa Discgolfi Festival toimub taas järgmisel suvel 18.–21. juunini.

naiste esikolmik
Euroopa Discgolfi Festivali naiste esikolmik. Foto: Merilin Piirsalu

Muhu Väina regati võitsid Olympic ja Sugar

Laupäeval selgusid Eesti vanima ja suurima purjetamisvõistluse, 68. Muhu Väina regati võitjad. Kokku osales sadakond jahti ja ligemale 600 purjetajat.

ORC I klassis selgus võitja alles viimasel, Pärnu ringi etapil, kui nii viimase sõidu kui kogu regati parimaks osutus jaht Olympic. Teise koha sai Forte ja kolmas oli Clean Energy.

„Võit tuli väga raskelt. Ütleme nii, et see oli minu karjääri kõige teravama konkurentsiga võistlus. Enne viimast sõitu oli jämedalt viiel meeskonnal võimalus võita, aga õnnestus meil. Oleme väga õnnelikud,” vahendas ERR-i spordiportaal Olympicu kapteni Tiit Vihuli sõnu.

Olympicu meeskond
Olympicu meeskond. Foto: Jānis Spurdzinš

ORC II grupis saavutas võidu jaht Sugar kapten Marjaliisa Umbi käe all. Teise koha sai Amserv Toyota ja kolmandaks seilas Katariina II.

Mõlema grupi jahtide jaoks jätkub hooaeg augusti keskel Tallinnas toimuvate avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustega.

Keilas peeti maastikukrossi Eesti meistrivõistlused

Keila Terviseradadel toimunud „Keila ON Keskus“ maastikukrossi Eesti meistrivõistlustel võidutses naistest väljalangemissõidus teist aastat järjest Merili Sirvel. Juba kvalifikatsioonis päeva parimat aega näidanud Sirvel teenis kindla võidu finaaliski, jättes selja taha Mairit Kaarjärve ja Maribel Rannala. „Tegelikult noored tüdrukud üllatasid viimases sõidus, kui tegid stardikiirenduse teravamalt,“ ütles Sirvel võistluse järel. „Sain neist siiski poolel maal mööda ja seejärel oma sõitu teha.“

Meeste arvestuses tuli samuti teist aastat järjest võitjaks Kirill Tarassov. Hõbemedali teenis Markus Pajur ja pronksi Imre Ojavere. „Tõmbasin stardisirge lõpus jala pedaalist välja ja tundsin, kuidas konkurendid kuklasse hingasid. Õnneks sain seejärel ikkagi liidripositsioonil jätkata. Siiski pidin tänavu veel finišisirgelgi pingutama, et võita. Eelmisel aastal tuli tiitel natuke kindlamalt,“ kommenteeris Tarassov.

Kirill Tarassov
Esiplaanil Kirill Tarassov. Foto: Kristjan Kivistik

Olümpiakrossis pälvis naistest meistritiitli Janika Lõiv. Teise koha sai Mari-Liis Mõttus ning kolmandana ületas finišijoone Annabrit Prants. Eliitmeeste sõidus tuli võitjaks Markus Pajur, teine oli Kirill Tarassov ja kolmas Matthias Mõttus.

Olesk ja Pihela Euroopas edukad

Männikul toimunud 25m püstoliharjutuste Euroopa karikavõistluste etapil oli pühapäeval standardpüstoli harjutuses tulejoonel 35 laskurit kaheksast riigist. Etapi võitis meie laskur Peeter Olesk.

Kõrgushüppaja Elisabeth Pihela, kelle isiklik rekord on 1.92, sai Norras Bergenis toimunud kergejõustiku kuni 23-aastaste vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel seitsmenda koha. Pihela ületas kõrgused 1.75 ja 1.80 esimesel katsel ning sai 1.84-st jagu teisel katsel. Järgmiseks kõrguseks oli 1.87, mida eestlanna alistada ei suutnud.

Tekst: Merilin Piirsalu

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

3x3 korvpall on kiire, intensiivne ja lihtne tänavasport – tule osalema suvises sarjas või mängijatele kaasa elama!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus