Sportland Salomon tiim sihib Ace Xdream sarja esikohta | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Salomon tiim sihib Ace Xdream sarja esikohta“

Sportland Salomon tiim sihib Ace Xdream sarja esikohta

Juuli lõpus võitis Sportland Salomon tiim Ace Xdream sarjas Kõrvemaa etapil B raja võistluse ning noolib samas klassis sarja üldvõitu. Tiim moodustati aastal 2017 Sven Luksi eestvedamisel, temale lisaks kuuluvad võistkonda Alar Viitmaa ja Indrek Lillsoo.

„Teadsin millist võistkonda vaja on ning valitud said parimad. Alar on seikluspordis aegade algusest olnud minu alaline konkurent, mõned korrad on ta osalenud asendusliikmena ka mu varasemas võistkonnas. Ta on kindel kaardilugeja, kes tiimis vastutab orienteerumise eest.Indrek on tööloom, kes kutsub meid korrale, on meie tüür ja seda mitte ainult kanuus või süstas. Mina olen tempomeister – rattas ees ja ujudes taga ning püüan Alarit orienteerudes võimalikult vähe segada,“ tutvustab Sven enda võistkonda.

Sportland Salomon
Alar, Indrek ja Sven

Sportliku taustaga mehed

Sportland Salomon tiimi liikmed on läbi ja lõhki spordimehed. Sven on suure osa elust tegelenud orienteerumisega, aga talle meeldib ka suusatada, rattaga sõita ja matkata, muuhulgas tegutseb mees aktiivselt retkejuhina. Seiklusspordi radadel on ta kaasa löönud pea 20 aastat. „Viimastel aastatel on põhirõhk rattasõidul ning siiani on sellest piisanud, et seikluspordis ka jooksuetappidel vastu pidada. Eraldi jooksutrennis ma üldjuhul ei käi,“ räägib Sven.

Alari esimene seiklusspordi võistlus oli 2002. aastal Lapin Kulta Cup. „Olles aastaid tegelenud põhiliselt orienteerumise ja jooksmisega, tekkis huvi millegi teistsuguse vastu ja seiklussport pakub seda vaheldust ideaalselt,“ põhjendab ta oma huvi.

Endise tippkäsipalluri ja üheksakordse Eesti meistri Indreku esimene kokkupuude seiklusspordiga toimus 10 aastat tagasi, kui tema esimene võistlus kestis lausa 15 tundi. „See on siiani ajaliselt minu kõige pikem võistlus,“ ütleb ta ja lisab: „Seiklusspordis meeldib mulle, et kõik rajad on erinevad ja piisavalt väljakutsuvad. Kindlasti on positiivne ka see, et kasutusel on erinevad alad ja lisaülesanded, mis teeb spordi mitmekülgseks.“

Sven ja Indrek on mõlemad Kehra elanikud, kuuluvad kohalikku orienteerumisklubisse Põrgupõhja, käivad koos orienteerumisvõistlustel ja satuvad ka koos treenima. Alar elab Viljandis ning ühineb teistega võistlusteks.

Ühtlane tase toob tulemusi

Sportland Salomon tiim on loomisest alates osa võtnud Ace Xdream seiklusspordi sarjast, kus on võimalik valida kolme eri raskusastmega raja vahel: A, B ja C. Sportland Salomoni võistkond on otsustanud B raja kasuks. „A rada on küll lipulaev, kõige pikem ja auväärsem, aga seal on vaja oluliselt rohkem joosta. B rada on kompaktsem ning mingis mõttes on seal isegi konkurentsi rohkem – nii kui eksid, oled kohe 38-s, nagu näiteks juhtus Kõrvemaal peale esimest ülesannet,“ selgitab Sven. „Igatahes meie saame B rajalt kõik vajaliku kätte. Xdreami tehakse ju rohkem fun’i pärast, seal on vahelduvad alad ja lisaülesanded, see on SEIKLUS sõna otseses tähenduses, kus boonuseks on konkurendid, võistlus ja loomulikult võit,“ kirjeldab Sven.

Mehed peavad oma võistkonna tugevuseks ühtlast taset ja omavahelist sobivust. „Meie liikumine rajal on algusest lõpuni ühtlaselt hea. „Kui konkreetselt aladest rääkida, siis ratas on meil võrreldes konkurentidega tugev. Kindlasti on eeliseks see, et meil on seiklusspordis piisavalt palju kogemusi,“ arvab Indrek.

Alari sõnul on hea ka see, et üksteise tugevused ja nõrkused on teada. „Tugevaks küljeks on see, et kõik saavad orienteerumisega hakkama. See on eriti oluline, kui tuleb eraldi punkte võtta,“ ütleb ta.

„Ilmselt on tiimi tugevuseks äärmiselt ühtlane seltskond. Kõik on piisavalt head orienteerujad, väga vastupidavad ja meie iseloomuomadused sobivad. Kõik tunnid, mis on metsas veedetud, oleme tülitsemata hakkama saanud. Tulemusi oleme ka saavutanud,“ lisab Sven.

Sportland Salomon tiim

Esikoht Kõrvemaalt

Selle hooaja parima tulemuse tegi Sportland Salomon tiim juuli lõpus Kõrvemaal öisel Ace Xdream’il. Igal mehel on seda meenutades midagi esile tuua.

„Kõrvemaa oli oluline, sest esimesel kahel etapil me oma tulemusega väga rahul ei olnud ning öisel võistlusel, Sveni koduradadel, lootsime paremat. Alustasime aga rabistades ja põhikonkurendid said korraliku edumaa. Õnneks oli võistlus pikk ja viimaseks lisaülesandeks suutsime esimesed peaaegu kinni püüda. Siis oli Sven vibulaskmisel täpne, aga konkurendid eksisid,“ räägib Alar, kuidas võit tuli.

Sven lisab, et talle on alati öised võistlused meeldinud, sest need on kõige emotsioonikamad.„Meie võistkonna moto on heas mõttes: „Tugevad, aga lollid“. Käime ju võistlustel aastaid, aga teeme ikka samu rumalaid vigu. Nagu näiteks see, et ära stardis rabista… aga ikka läheme panema. Kõrvemaa on selle ere näide,“ toob ta välja, et alati on millestki veel õppida.

Indrekule jäi aga viimasest võistlusest kõige eredamalt meelde tiimi lõpuspurt, mis hakkas pihta juba Soodla veehoidla juurest ning kokkuvõttes tõi napi esikoha. „Selle hooaja eesmärk oligi Kõrvemaa etapp võita ja see õnnestus. Võib juba hooaja kordaläinuks pidada,“ on ta rahul ja avaldab lootust, et öösiti saab võistelda edaspidigi. „Mitu aastat pole sarjas öist etappi toimunud. Usun, et korraldajad ja osalejad jäid rahule ning järgnevatel aastatel toimub taas öine Xdream.“

Sportland Salomon tiim

Salomon on seiklussportlastele parim

Seiklusspordis on suurim roll mõistagi sportlastel, aga alahinnata ei saa ka varustust, mida kasutatakse. Sportland Salomon tiimil selle taha õnneks midagi ei jää, sest nagu tiimi nimestki järeldada võib, kasutavad nad Salomoni tooteid. „Salomon on seiklussportlaste jaoks parim, sest varustus ei tohi nende tundide ajal, mille sa rajal veedad, kuidagi segada ega häirida. See peab looma põhimõtteliselt lisaväärtust,“ lausub Sven. „Mulle meeldib Salomoni valikust kõige rohkem joogivest. Senini olid kõik vestid ja joogivööd mulle kõige ebameeldivamad aksessuaarid, mida pigem vältisin. Salomoni vest ei sega aga absoluutselt ning sel on palju erinevaid taskuid, see on kompaktne ja kerge. Justkui osa kehast,“ kiidab ta.

Alar on eri spordialasid harrastades kasutanud Salomoni varustust juba väga pikka aega. „Salomoni põhilised head omadused on mugavus ja vastupidavus, mis mõlemad on seiklusspordi varustuses väga tähtsad,“ kinnitab ta.

Ka Indrekul jätkub selles osas ainult kiidusõnu. „Väga tähtis on jalanõude sobivus ja mugavus. Sel hooajal võistleme Salomon Trail Running S/Lab jalatsitega, mis sobivad mulle ideaalselt. Lisaks käin nendega orienteerumisvõistlustel. Olen väga rahul,“ lausub ta.

Miks seiklusspordiga tegeleda?

„Seiklussporti soovitan nendele, kes ei karda väljakutseid ning on valmis mitmetunnisteks seiklusteks. Näiteks sel hooajal on Xdreami eri etappidel osalenud minu vennad ja Kõrvemaa etapil osales mu 12-aastane poeg koos Sveni poja ja elukaaslasega,“ räägib Indrek, et on seiklusspordi pisikut juba teistessegi süstinud.

Alar arvab, et seiklussporti võiks proovida kõik vastupidavusalade tegijad, kes tunnevad, et üks ala on igav ja tahavad treeningutesse vaheldust.

„Seiklussporti võib soovitada kõigile, kel vähegi tahtmist koos sõpradega liigutada. Tegevust jagub tundideks, aja aga seltskond (kolm) kokku ja mine. Tegelikult ei pea ju tormama ega kihutama, võib rahulikumalt võtta. Võistkonnas peab aga keegi kaarti jagama, sest muidu võib keeruliseks minna,“ tõdeb Sven. Ta usub ka, et selline etapp nagu Kõrvemaal oli, toodab seiklusportlasi juurde. „Oli värskendav ja loominguline võistlus, kus kõik oli olemas. Tahaks veelkord kiita rajameistrit Erik Aibastit, kes selle kõik kokku oli pannud!“

Tekst: Merilin Piirsalu 

Fotod: Ace Xdream / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Carmen Rääk: soovin, et kõik mida teen, oleks seotud spordiga

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus