Carmen Rääk: soovin, et kõik mida teen, oleks seotud spordiga | Sportland Magazine

Jaga „Carmen Rääk: soovin, et kõik mida teen, oleks seotud spordiga“

Carmen Rääk: soovin, et kõik mida teen, oleks seotud spordiga

Sügisel Valga Põhikooli üheksandasse klassi astuv Carmen Rääk on tulihingeline sportlane, kes suudab end edukalt jagada nii sõprade, kooli, spordi kui muusika vahel.

Noorel ja edukal kergejõustiklasel on ette näidata 1500m takistusjooksu Eesti rekord ajaga 5.18,31, Eesti meistrivõistluste 300m tõkkejooksu esikoht ning veel hulk häid tulemusi. Mis kõige olulisem, tal on kõvasti ambitsiooni saada veelgi paremaks.

Juba neljandast klassist kergejõustikuga tegelev Carmen on varakult omandanud oskuse korraga kõigega hakkama saada, sest olgem ausad, teha tippsporti ning saada sealjuures koolis häid hindeid, on üldjuhul keeruline. Tragil tüdrukul on aga prioriteedid paigas.

„Pean õppimist väga oluliseks ja ka hinded on minu jaoks tähtsad,“ räägib Carmen. Tema jaoks on oluline kõik võimalused tulevikuks lahti hoida ning õppeedukus on just see, mis selleks eelise annab. Neiu sõnul on õppimine üpris lihtne, aga siiski teab noor sportlane, et tulemuse nimel tuleb pingutada, tulgu see pingutus stardipakust või koolilaua tagant, lõdvaks ei tohi ennast kunagi lasta.

Carmen Rääk

Kool ja sport ei väsita noort neiut aga piisavalt, sest nende kõrvalt jätkub Carmenil aega tegeleda ka muusikaga. Nimelt käib ta muusikakoolis, kus käsil on klaveriõpingud. Selge on see, et tegu on andeka ja aktiivse noorega. „Ma ei kujutaks ettegi elu ilma hobide ja spordita, kodus istumine pole minu jaoks,“ tunnistab ta.

Ootab kooli algust

Sügis on ukse ees ja kool kohe algamas ning seda hetke ootab Carmen väga. „Ma vist ootan kooli algust rohkem, kui teised minuvanused,“ arvab ta. Kindel režiim koolis aitab muud asjad päevas paika loksutada ning teisi tegemisi on nii lihtsam planeerida.

Kõige enam ootab neiu aga taaskohtumist sõpradega. Paljudega neist on ka suve jooksul aega veedetud, kuid tahaks ju kogu klassi näha. „Saan enda kooli- ja klassikaaslastega väga hästi läbi, seepärast on jällenägemise rõõm eriti suur,“ ütleb ta.

Head hinnete kõrval ongi Carmenil väga tähtsal kohal inimsuhted. „Minu jaoks on esikohal läbisaamine sõprade ja õpetajatega, sest ilma nendeta ei teeks midagi ära,“ tõdeb neiu, kes hoolib lähedaste inimeste olemasolust ja toetusest.

Carmen

Nike laseb silma paista

Kooli ajal on Carmeni jaoks kõige tähtsam mugavus ning tiheda graafiku juures on oluline ennast hästi tunda, seepärast eelistab ta käekotile iga kell koolikotti. Riided peavad olema seljas mugavad, kuid ka ilusad. „Uue Nike outfit’iga on lausa lust ringi liikuda, kas koolis, teel trenni või koos sõpradega, alati veab välja,“ kiidab Carmen.

Üleüldse hindab ta Nike puhul toodete disaini ja silmapaistvust, nii vabaaja kui spordiriiete osas. „Nike puhul on minu lemmikuteks sports bra’d ja kõikvõimalikud jalanõud. Vabal ajal eelistan mugavaid pükse ega ütle kunagi ei mõnusale pusale, ning need ei vea Nike puhul kunagi alt,“ ütleb neiu veendunult.

Unistuseks medalid ja spordiarsti karjäär

Ka tulevikuplaanide üle meeldib Carmenile juba mõtteid mõlgutada. Sportlasehing peabki tulevikule keskenduma, sest spordiski tuleb ju pidevalt eesmärke seada. „Minu suureks sooviks on see, et kõik mida ma teen, oleks seotud spordiga, seepärast ongi minu üks unistustest saada tulevikus spordiarstiks,“ avaldab neiu.

Sportlikud saavutused on aga hetkel rohkem käegakatsutavamad. „Loomulikult pürgin ma aina paremate tulemuste poole, suurim eesmärk on jõuda tiitlivõistlustele ning sealt mõni medal korjata,“ kinnitab Carmen enesekindlalt.

Tekst: Taisi Kõiv

Fotod: Kertin Vasser / Marko Mumm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

CrossFit – armastus esimesest pilgust

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus