Alati särava ja heatujulise ajakirjaniku Eeva Esse päevad ei möödu ilma spordita. Arvestades tema ettevõtmisi, siis võib väita, et see naine ei löö risti ette mitte millegi ees. Olgu tegemist mistahes väljakutse või hullumeese eksperimendiga, tema saab kõigega hakkama.
Lapsepõlvest saati sportliku ja aktiivse eluviisiga Eeva tunnistab, et veel natuke aega tagasi kuulus treenimine tema elus nii-öelda kõrvalosatäitja rolli. „Pühendusin treenimisele vastavalt tujule ja hetkevajadusele,“ räägib naine, kelle jaoks ei ole tänaseks enam midagi ületamatut. Kõik on teostatav, tuleb vaid tahta. „Viimastel aastatel on ette tulnud nii palju sportlikke väljakutseid ja võistlusi, mistõttu tuleb tunnistada, et spordi osatähtsus minu elus on oluliselt kasvanud,“ tõdeb Eeva. Spordita ta oma elu enam ette ei kujuta.
Motivatsioon seatud eesmärkidest
Aktiivne eluviis ja treenimine on teadagi suureks abiks sooritusvõime parandamiseks, hea enesetunde tekitamiseks ja veel paljuks muuks. Kuid alati ei õnnestu leida vajalikku motivatsiooni, et trenni minna. Selleks on Eeval aga kaval lahendus. Nimelt on naise liikuma panevaks jõuks kalendrisse kindlalt paika pandud võistlusgraafik, mille puhul ei jää lihtsalt muud üle, kui võistluseks valmistuda. Seega tee nagu Eeva – vali endale järgmine võistlus, kus osaleda, sest siis ei tule trennis mitte käimine enam kõne allagi.
Ühte konkreetset lemmiktrenni Eeva välja tuua ei oska. Uskumatu, aga spordilembesele naisele meeldivad võrdselt nii suusatamine, maanteerattasõit, ujumine kui ka jooksmine.
Hindab kvaliteeti
Arvestades Eeva treeningute mitmekesisust spordialade lõikes, on vastupidav varustus esmatähtis. See on ka põhjus, miks on ühe kindla brändi eelistamine keeruline. Sisetreeningutel on aga Eeva vaieldamatuks lemmikuks Nike riided ja jalatsid. „Mulle väga meeldib toodete disain, mis laseb neid kandes end alati hästi tunda ja Nike just seda pakubki,“ kiidab Eeva.
Tööpingetest vabaks
Seda, et trenn ka tööpingete vastu aitab, tunneb Eeva suurepäraselt omal nahal. „Olen end korduvalt suusarajale või jooksma kannustanud sellega, et töömõtteid täis peale ja stressis kehale restart teha ning see töötab alati,“ kinnitab ta ja soovitab teistelgi sama teha. Kõik teavad ju, mis on trennijärgne rahulolu. „Uskumatult hea tunne on see, kui pärast väsitavat päeva end hambad ristis trenni vean ja raske füüsiline pingutus olemise hoopis energilisemaks muudab,“ lausub Eeva. Tema sõnul annab edukas ja kordaläinud treening lisaks füüsise parandamisele ka väga palju vaimset jõudu.
Taskuhääling vs muusika vs vaikus
Tahtsin ka teada, kas Eeva eelistab treenida üksinda või seltskonnas. Arvestades tema mitmekesiseid treeninguid, ei tule ilmselt üllatusena, et kindlat eelistust tal ei ole. „Olenevalt alast ja treeningu iseloomust teen trenni nii üksinda kui ka seltskonnaga, õues ja siseruumides. Mulle väga meeldib trenni ajal muusikat või mõnd head taskuhäälingut kuulata, aga püüan sellest mitte liigselt sõltuda,“ räägib ta. Üksinda jooksutrenni tehes on Eeval alati klapid peas. Kuid teadliku sportlasena on maanteeratta grupisõidu treeningutel igasugune muusika kuulamine välistatud. „See hajutab tähelepanu ja on ohtlik, samuti ei ole muusika kuulamine tolereeritud või on see suisa keelatud paljudel spordivõistlustel,“ teab Eeva.
Tõeline motivaator
Eeva sõnul on enesega rahulolevad ja enesekindlad inimesed need kõige ilusamad. See on ka üks põhjus miks ta ise trenni teeb, et olla endaga heades suhetes ja motiveerida selleks ka teisi. „Olgu selleks maailma pikima murdmaasuusamaratoni, 90 km Vasaloppeti või 300 km maanteerattasõidu läbimine – kui suudan seda mina, suudavad seda ka kõik teised,“ motiveerib Eeva.
Tekst: Taisi Kõiv
Fotod: Jake Farra