Taliolümpia: Kustutamatu emotsioon! | Sportland Magazine

Jaga „Taliolümpia: Kustutamatu emotsioon!“

Taliolümpia: Kustutamatu emotsioon!

Eile süüdati PyeongChangis olümpiatuli ning XXIII taliolümpiamängud kuulutati avatuks. Staadionile sammus teiste seas ka Eesti olümpiakoondis.

Olümpiamängude avatseremooniad on alati vaatamisväärsus omaette, sisaldades nii uut ja huvitavat ehk korraldajamaa poolt ettevalmistatud show’d kui vanu ja vankumatuid traditsioone ehk sportlaste sissemarssi, lipu heiskamist, vande andmist ja olümpiatule süütamist. Enamik inimesi vaatab seda ilu televisiooni vahendusel, kuid staadionitäis õnnelikke saab kogu spordipeole vahetult kaasa elada. Oma muljeid otse PyeongChangist vahendab Karl Altraja, kelle sõnul on avatseremooniat kohapealt vaadata, täiesti omaette elamus. “Atmosfäär, melu ja olümpiavaim on meeletult tugevad!” ütleb Karl ja lisab, et talle jäi meelde kogu show, aga kõige eredama emotsiooni andis ikkagi hetk, mil süüdati olümpiatuli. Seekord läitis olümpiatule 2010. aasta olümpiavõitja iluuisutamise naiste üksiksõidus Yu-Na Kim ja nagu tavaliselt hoiti tema nime hoolega saladuses kuni viimase hetkeni.

Sinimustvalge lehvis Saskia Alusalu käes

Kui tule süütajal on täita eriline roll, siis pea sama tähtis on ka iga delegatsiooni lipukandja amet – Eesti olümpiakoondise eesotsas kõndis lipukandjana kiiruisutaja Saskia Alusalu. “Eesti kiiruisutamine on olümpiamängudel esindatud enam kui 50 aastase vaheaja järel ja see on tõeliselt ilus viis seda tähistada. Loomulikult on see vastutusrikas ülesanne ja ühtlasi ka minu senise sportlaskarjääri üks pidulikumaid hetki,” tunnistas meie kiireim naine uiskudel enne tseremooniat. Alusalu on üldse teine Eesti kiiruisutaja, kes olümpiamängude avamisel on Eesti lippu kandnud – 1992. aastal Albertville’is oli lipukandjaks olümpiavõitja Ants Antson.

Publik nii teleri taga kui staadionil ootab oma riigi sportlaste sissemarssi muidugi alati elevusega ning meie noor koondis tegi seda Saskia juhtimisel uhkelt. “Väga eriline tunne oli. Ikkagi omad ju! Delegatsioon paistis väga kenasti välja ning midagi ette heita ei ole,” kommenteeris Karl ja avaldas lootust, et sportlastest keegi haigeks ei jää, sest staadionil oli tõepoolest väga külm.

On, mida oodata

Karli sõnul on aga kogu esimene mulje korraldajamaast positiivne. “Lõuna-Korea on tegelikult väga põnev ja üllatavalt puhas! Ootan suure huviga järgmiseid päevi ja uusi eredaid emotsioone,” ütleb ta.

Ja on, mida oodata, sest kuni 25. veebruarini kestvatel PyeongChangi taliolümpiamängudel osaleb kokku 92 koondist ligemale 3000 sportlasega, kes võistlevad 15 spordialal ja jagavad välja 102 medalikomplekti.

Eesti olümpiakoondisesse kuulub 22 sportlast kuuelt spordialalt. Eestlased lähevad starti kahevõistluses, murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, laskesuusatamises, kiiruisutamises ja suusahüpetes.

Tekst: Merilin Piirsalu
Foto: Karl Altraja ja Dranginis Vytautas

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Rain Karlson leidis poksis vabaduse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus