Tippsportlase graafik on tõeliselt tihe. Kui treeningute ja võistluste kõrval tuleb ka raha teenida, siis on parimaks võimaluseks paindliku graafikuga töö. Just sellise lahenduse on leidnud ujuja Cevin Anders Siim, kes töötab klienditeenindajana Sportland Ülemiste kaupluses.
Kui kaua ja kellena oled Sportlandis töötanud?
Minu töösuhe Sportlandiga algas 2017. aasta juulis. Sportlandi sattusin peale gümnaasiumi lõpetamist, mil mõtlesin, et sooviksin saada töökogemust ning miks mitte alustada sporditarvete poes.
Töötan klienditeenindajana ning minu peamisteks ülesanneteks on toodete müümine ja tutvustamine klientidele, et leida igaühele kõige parem variant.
Mis sulle oma ameti puhul kõige rohkem meeldib?
Kõige rohkem meeldib mulle võimalus ennast täiustada. Omandan pidevalt töö käigus toodete kohta uusi teadmisi, mida saan ka hiljem klientidele jagada. Eriti teeb meele rõõmsaks see, kui mõni klient kirjutab teenindusprotsessi kohta positiivse tagasiside. See annab motivatsiooni ja innustust juurde.
Millised on olnud senised suurimad väljakutsed Sportlandis töötades?
Inimesed on erinevad ning on olnud situatsioone, kus tuleb rinda pista närviliste ja rahulolematute klientidega. Sellistes olukordades tuleb jääda rahulikuks, kinnitada endale, et pahameel pole suunatud isiklikult sinu vastu ja leida probleemine lahendus.
Millised omadused tulevad kasuks inimesele, kes töötab klienditeenindajana?
Kindlasti hea suhtlemis- ja koostööoskus, sest ilma nendeta ellu ei jää. Samuti tuleb ennast suhteliselt kiiresti viia kurssi erinevate toodete omadustega, õnneks korraldatakse selleks Sportlandi töötajatele pidevalt erinevaid tootekoolitusi. Kui aga ei tea kindlalt toote kohta kõike, siis alati tasub küsida abi kogenumatelt kolleegidelt, muuhulgas on see ka hea võimalus enese täiendamiseks.
Mis on sinu tugevused selles töös?
Enda suurimaks plussiks pean suhtlemisoskust, mis on mul tänu Sportlandis töötamisele järjepidevalt arenenud. Positiivselt mõjub tooteid valivatele klientidele ka sinu enda kogemus – seega, enda hinnangu andmine tootele on tihti määravaks ning alati tasub see esile tuua.
Mida Sportlandi kui tööandja puhul kõige rohkem hindad?
Sportlandis töötamine annab kindlasti juurde häid kontakte tulevikuks ning mitmeid hüvesid. Hindan võimalust töögraafik enda järgi koostada ning tasuta osa võtta erinevatest spordi- ja kultuuriüritustest.
Sina oled ühendanud tippspordi ja töötamise. Mis on selle juures kõige suurem väljakutse?
Sportlandis on hea töötada, sest siin saab enda treeninggraafikust sõltuvalt koostada ka töögraafiku, mis ei sega treenimist. Olen Sportlandile väga tänulik, et saan kellaajaliselt määrata endale graafiku ning vajadusel koormuseid muuta, kui on mõnes kuus rohkem võistlusi vms. Väljakutseks pean võib-olla seda, kui treeningu järgselt pean tööle asuma. Siis tekib vahel küll mõte, et pigem läheks koju puhkama.
Mitu korda nädalas trenni teed ning millised on ujumises sinu eesmärgid?
Trennide arv sõltub treeningperioodist – mida lähemale võistlustele, seda rohkem puhkame, põhjaladumise perioodil tuleb nädalas 20-22 treeningtundi. Keskmiselt on mul nädalas kavas üheksa veetreeningut ja viis üldkehalist (kolm jõusaali ja kaks kerelihaste treeningut).
Olen terve elu unistanud sellest, et oma riiki olümpiamängudel esindada ja selle nimel käib ka kõva töö. Olen eesmärgiks võtnud Pariisi 2024.
Kas spordi tegemine ja töötamine spordipoes teineteist kuidagi täiendavad?
Kindlasti, eriti just ujumisosakonnas tunnen end kõige kindlamalt, sest seal saan inimestele läbi enda kogemuste tooteid soovitada ja nõu anda. Sageli tulevad ka töökaaslased minu juurde, kui keegi ujumise vallas midagi spetsiifilist uurib, seega on mul ka paremad võimalused müügi tegemiseks.
Mis ujumisvarustusest Sportlandis saadaval on ning kas valikust leiab oma nii algaja kui tõsisem harrastaja?
Sportlandist leiab ujumisosakonnast kõike treenimiseks vajalikku igaüks. Eriti kiidan prillide valikut, mille seas on olemas nii lastele, täiskasvanud harrastajatele kui ka tippsportlastele vajalikud variandid. Samuti on olemas kõik treeningvahendid – lestad, punnid, ujumislauad, ninaklambrid jne.
Mida ujumisvarustuse kohta kõige rohkem küsitakse?
Ujumisvarustuse osas tekib rohkem küsimusi prillide kohta, mis on ka normaalne, sest nendest sõltub ju vees nägemine ning kui prillid vett läbi lasevad, siis on midagi valesti. Tavaliselt tullaksegi küsimusega, milliseid prille mulle või lapsele soovitaksite. Alati toon esile mitu erinevat varianti, mille seast on kliendil võimalik lõplik valik teha. Samuti pakun võimalust proovimiseks, sest ostja peab saama kinnitust, et just need prillid istuvad peas kõige paremini.
Millega lisaks tööle ja ujumisele veel tegeled?
Õpin Tallinna ülikoolis kehakultuuri erialal. Vabal ajal tegelen joonistamisega. Nüüd pole pikka aega joonistanud, aga olen varem teinud erinevaid tellimustöid. Eriti meeldib mulle joonistada mustvalgeid portreesid.
Kuidas meeldib sulle puhata ning kui palju sul praeguses eluetapis puhkamiseks aega jääb?
Puhata meeldib mulle kodus Elvas või Soomes vanaema juures, sest seal tean, et hetkel kohustusi pole ning meel saab puhata. Kahjuks jõuan nendesse kohtadesse viimasel ajal väga harva. Kuna spordis on väga tähtis taastumine, siis igal võimalikul hetkel üritan puhata, vajadusel teha powernap’e ning korra kuus proovin jõuda massaaži.
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: erakogu / Aleksei Vorontsov