Septembri alguses toimus Tallinna vanalinnas ja selle ümbruses järjekorras teine Vanalinna Open discgolfis. Kokku läbis 109 korviga pop-up raja 344 discgolfarit.
Meeste ehk MPO divisjonis tuli tihedas konkurentsis võitjaks Hannes Kurn (-74). Ümbermängimisel jäi teiseks Oscar Tirman (-74) ning kolmanda koha sai Henar Ruudna (-73). Naiste võistlusklassis ehk FPO-s krooniti võitjaks hiljuti tiimide MM-il kulla võitnud Kaidi Allsalu (-50). Poodiumi teisele astmele astus Maria Liivamägi (-45) ja kolmandaks tuli Ly Teder (-34).
Võistluse idee sündis juba ammu
„Mõte korraldada Tallinna parkides discgolfi võistlus hakkas idanema juba viis aastat tagasi. Eks igale uuele ideele ole alguses vastuseisu, kuid ma ei jätnud jonni. Idee kasvas isegi suuremaks kui alguses mõeldud oli. Esimese kooskõlastuse saime Kadrioru pargi direktorilt, mis oli strateegilises võtmes väga oluline arvestades edasisi läbirääkimisi,“ räägib peakorraldaja Ralf Rogov võistluse sünnist.
Kadrioru pargi direktoriga käidi kogu maaala läbi, näidati ja selgitati täpselt, kuidas discgolfi mängimisega seotud liikumine toimib ning saadi kooskõlastus. Ka käesoleval aastal saadi esimene nõusolek just Kadriorust, mistõttu saadi kiirelt edasi liikuda.
“Meie algne mõte oli liikuda läbi Tallinna imeilusa vanalinna. Hüpata sisse pubidesse, tekitada vanalinnas liikuvates inimestes mängu vastu huvi jne. Kahjuks tõmbas Covid sellele kriipsu peale, kuid leidsime lahenduse kohtade näol, mis olid samuti mängijate jaoks uued ja huvitavad,” kirjeldab Ralf mängukohtade valikut.
„Kõigil“ oli võimalus osa võtta
Kõik, kes vähegi tahtsid, said võistlusest osa võtta. Protokollist võis leida nii professionaale kui harrastajaid, algajaid ja toetajaid. Osavõtjate arv oli sel aastal kõvasti tõusnud. Kui 2021. võttis võistlusest osa 224 mängijat, siis sellel korral koguni 344.
Võistluspäev algas ja lõppes Tallinna lauluväljaku discgolfipargis. Võistlusrada läbis sellel aastal Šnelli, Tornide ja Tammsaare parke. Lisaks sai kettaid visata Rannamäel, Linnahallis, Kanuti aias, Rotermann Citys, Olybeti spordibaari ees Harju tänaval, Sportland Viru keskuse poes, Apollo Coca-Cola Plazas, Harju-, Hirve- ning Lindamäel.
Kokku 109 korvi
Võistluse formaat oli väga lihtne. Iga mängija pidi läbima ringi ümber Tallinna vanalinna ning mängima ära kõik nummerdatud rajad.
„Mängijate tagasiside oli väga positiivne. See sündmus ei ole võistlus, kus mängitakse vaid mõisa peale. Inimesed tõid esile suurepäraseid emotsioone, mis tekkisid keset linna mängides. Lisaks discgolfile, mis on põnev ja väljakutsuv, kõnniti kokku maha umbes 25 kilomeetrit, mis on tervisespordi võtmes väga korralik tulemus,” toob Ralf esile mitmekülgset kasu.
Lisaks talle kuulusid korraldustiimi Vaiko Järvi ja Timmo Ordjas. „Mäletan, et esimesel aastal pidasid paljud mängijad meid kergelt öeldes hulluks, olles kindlad, et vanalinnas ja ümberkaudsetes parkides mängimiseks luba ei saa. Sellised arvamused ja väljaütlemised vaid tõstsid motivatsiooni tõestamaks, et kõik on võimalik, kui vaid tahta,” räägib peakorraldaja võimatust missioonist, mis siiski võimalikuks osutus.
Sportlandi poodidest leiab discgolfi mängimiseks kõik vajaliku
„Sportland on meid mõlemal aastal väga palju toetanud. Neil on palju kogemusi nii discgolfi propageerimisel kui ka suurte ürituste korraldamisel ning ka nende poodidest leiab kõik vajaliku. Vanalinna Openil oli suureks abiks ja toeks Sportlandi brändijuht Dmitri Smirnov, kelle nõu ja igakülgne abi kulus marjaks ära. Sportland pani välja ka mitmeid loosiauhindu, mis meelitavad just algajaid ja harrastajaid. Meie eesmärk ei ole korraldada tippvõistlust suurte auhinnarahadega, vaid propageerida discgolfi kui väga ägedat vaba aja veetmise vormi,” on peakorraldajal selge visioon.
Kõik võistluse tulemused leiab Disc Golf Metrixist: https://discgolfmetrix.com/2035578
Näeme juba uuel aastal Vanalinna Openil #3!
Tekst: Kärt Radik
Fotod: Ralf Rogov