Äsja uue albumi välja andnud Bedwetters on laineid löönud nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Bändi basskitarristi Kaspar Koppeli sõnul on ansambli nooruslik energia säilinud ning juurde on pandud lugude kirjutamise ja produtseerimise osas. Rääkisime Kaspariga muusikast, talvest ja paljust muust.
Kuidas leidsid tee muusika juurde?
Mulle meeldis teismelisena käia Pärnus kohalike bändide kontsertidel. Kõige eredamalt on meeles emo/metal bändide Paingreedi ja Mushy live’id Sütevaka kooli saalis. Vaatasin bändimeestele alati alt üles ja kogu see maailm tundus üliäge. Ühel hetkel sain aru, et ma võiksin ju tegelikult ise ka seda teha ja otsustasin õppida pilli mängima. Kui teised saavad hakkama, saan mina ka! Poole aasta pärast olin juba Bedwettersis ja mu elu võttis täiesti uue suuna.
Miks valisid just basskitarri?
Naljakal kombel oli see täielik juhus. Mul oli plaanis hakata kitarri õppima, kuid teel pillipoodi sattusin kokku ühe tuttava kitarristiga, kes ütles, et kitarriste on kõik kohad täis, aga headest bassimeestest on alati puudust. Kuna mu eesmärk oli hakata bändi tegema, tundus see mõistliku soovitusena ning poest tulin välja juba basskitarriga.
Kuidas võrdleksid praegust Bedwettersi perioodi eelmisega? Mis on paremaks läinud ja kas on ka midagi, mida igatsed?
Kuigi oleme kõik oluliselt vanemad ja kogenumad, ei saaks öelda, et me väga palju küpsemad oleksime – meile meeldib ikka täpselt sama lolle nalju teha ja ennast mitte liiga tõsiselt võtta. Edasiminek on toimunud aga lugude kirjutamise ja produtseerimise osas – kõik meie uued lood on meie enda produtseeritud. Ma julgen öelda, et need ei jää rahvusvahelisele tasemele kuidagi alla.
Bändi algusaegadel saime kogeda ja teha palju asju, mida enamik samas vanuses noori teha ei saa, kuid ma naudin oma praegust elu isegi rohkem. Seega tegelikult midagi taga ei igatse.
Millise muusikaga seotud saavutuse üle oled kõige uhkem?
Kõige meeldejäävam on muidugi MTV Euroopa muusikaauhinna võitmine 2007. aastal, kuid tegelikult oli see suures pildis üks õnnelik juhus. Palju uhkem olen kogu järgnenud aja üle, mil andsime bändiga palju suuri kontserte nii Eestis kui kümnes välisriigis.
Millist nõu annaksid alustavatele bändidele, et mainstream´is läbi lüüa?
Ega siin ühtegi võlunippi ei olegi, oluline on võimalikult palju muusikat kirjutada ja püsivalt välja anda. Muusika salvestamine ja välja andmine on lihtsam kui kunagi varem, seega on vähemalt sama oluline sotsiaalmeedia, eriti TikToki, aktiivne kasutamine ja seal originaalse sisu loomine, mille kaudu võimalikult paljudele inimestele orgaaniliselt silma jääda. Kui oled saanud inimesed juba enda kontole, jääb vähemalt mingi osa kindlasti ka muusikat kuulama ja jälgima. Väikesed sammud ja püsivus viivad lõpuks eesmärgini.
Millist muusikat sa ise kuulad?
Kuulan täiesti seinast-seina muusikat, vastavalt meeleolule. Rokki ja metalit kuulan viimastel aastatel vabal ajal väga vähe. Rohkem panen mängima hiphopi, popi, house’i ja mõnusa gruuviga muusika. Võin ühe päeva jooksul kuulata nii Mac Millerit, Taylor Swift’i, Gregory Porterit kui Nothing But Thieves’i.
Mis eesmärgid olete endale bändina lähitulevikuks seadnud ja millised projektid hetkel käsil on?
Meil tuli just peale 14-aastast pausi välja uus album „It Is What It Is“, mille tegemine võttis päris palju energiat ja aega. Hetkel plaanime albumit võimalikult palju inimestele tutvustada ja tegeleme järgmise aasta esinemiste planeerimisega. Eesmärgiks on üles astuda võimalikult suurtel lavadel. Lubame põnevaid üllatusi!
Töö kõrval on oluline ka puhkus. Kuidas sulle meeldib talvisel ajal vaba aega veeta?
Vaba aega on kõigi tegemiste kõrvalt aina vähemaks jäänud, seega üritan võimalikult palju sellest veeta koos perega. Igal võimalusel läheme abikaasa ja lapsega parki mängukale, kelgutama või kohvikusse saiakeste järele. Mida rohkem veedame aega koos väljas, seda parem on ka enesetunne.
Kuidas mõjutab pimedama aja tulek sinu vaimset tervist?
Tööd ja ringi sebimist on palju ning lihtne on sattuda stressi küüsi, eriti pimedal ajal. Proovin võimalikult palju liikuda ja vabas õhus aega veeta ning siiani on see hästi toiminud.
Millist trenni teed füüsilise vormi hoidmiseks ning kuidas mõjutab talve tulek sinu treeningrutiini?
Üritan igal nädalal vähemalt korra-kaks jõusaali jõuda. Olen seda rutiini hoidnud juba aastaid ja kui mõni nädal peaks jõusaal vahele jääma, tunnen end kohe imelikult. Samuti proovin võimalikult palju ringi liikuda jala, iga päev päris 10 000 sammu kokku ei tule, aga palju puudu ka ei jää. Lisaks on väga heaks trenniks laval olemine – iga live kestab umbes tunni. Lavalt tulen alati maha läbimärjana.
Talv muudab viimasel ajal mu rutiini nii palju, et teed on libedamad ja jõulude ajal on alati rohkem esinemisi.
Oled Sportlandi kampaanias Helly Hanseni esindaja. Mis sulle selle brändi juures meeldib?
Mulle meeldib väga, et saan Helly Hanseni riideid mugavalt kanda nii ärikohtumisel kui vabal päeval lapsega kelgutama minnes. Helly Hanseni riided on samal ajal nii ülimugavad, praktilised kui ka stiilsed.
Millised on sinu lemmikud Helly Hanseni tooted?
Külmade ilmade tulekuga said minu igapäevasteks kaaslasteks Helly Hanseni saapad ja soe pesu. Veedame iga päev lapsega võimalikult palju aega väljas ja ilma nendeta oleksin kindlasti juba haige. Elame mere ääres, kus on pidevalt tuuline, kuid siiani pole ma veel ka kõige kõvema tuisuga külma tundnud.
Tekst: Rasmus Piirsalu
Fotod: Iti-Pätrik Järve