Kuuse elamusmajad Kõrvemaal | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses avati luksuslikud Kuuse elamusmajad“

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses avati luksuslikud Kuuse elamusmajad

Kõrvemaa kaunis loodus ja laialdaste võimalustega spordirajad on juba pikka aega meelitanud inimesi liikuma ja värsket õhku nautima. Nüüd on aga veelgi rohkem põhjust Eestimaa Šveitsi kohale sõita, sest Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses avati luksuslikud Kuuse elamusmajad.

„Majade loomisslugu ulatub tegelikult aastasse 2020, kui sel ajal valitsenud Covidi tingimustes hakati mõtlema keskuse uute arengusuundade peale. Kuuse elamusmajade idee algataja on Sportland Eesti üks asutaja ja omanik Are Altraja ning visiooni aitasid paberile panna BOA arhitektid. Plaani realiseerimine võttis küll mõned aastad aega, sest 2021. aastal ei õnnestunud EAS-ilt toetust saada, aga 2022. aastal esitas Sportland elamusmajade projekti uuesti ning sai majade rajamiseks toetuse. See võimaldas põhjalikumalt projekteerima ja planeerima asuda,“ ütleb Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse juht Margus Mäll.

Kuuse elamusmajad

Inspireeritud Lembitu Kuusest

Elamusmajad nimetati legendaarse spordireporteri Lembitu Kuuse järgi ning sobivad nii nime kui olemuse poolest Kõrvemaa kuuskede ja mändide vahele imehästi. Tegemist on tõeliste looduse keskele peidetud pärlitega.

Majade disainis on läbivalt kasutatud kuusepuu motiivi, katus on valmistatud kuuse laastudest ning kogu lahendus harmoneerub ümbritseva loodusega. „Disain on inspireeritud kuusepuust ning on pühendatud austusavaldusena Lembitu Kuusele. Tulevikus saab iga maja ka Lembitu lemmiksportlaste järgi oma nime, aga see ristimine toimub pisut hiljem,“ avaldab Margus.

Luksus keset loodust

Kuuse elamusmajad arendas ja ehitas Pinered OÜ. Majad on mõeldud nelja- kuni kuueliikmelisele seltskonnale. Need on väga kaasaegsed ja funktsionaalsed. Seal on kaks magamistuba, kööginurk, elutuba, saunakompleks, dušš ja WC. Lisaks on nii maja ees kui ka taga avar puitterrass, millelt avaneb vaade ümbritsevale metsale ja spordiradadele.

Sisedisain on samuti äärmiselt pilkupüüdev. Läbi kahe korruse ulatuva elutoa lae kõrgus on kaheksa meetrit ning ruumi ilmestavad kõrged aknad ja puidust viimistlus. Kahest aknaalusest magamistoast üks asub allkorrusel ning teine on kõrgemal avatud tasapinnal. Soovi korral saab magamise ajaks ette tõmmata elektrilised maast laeni kardinad, aga kes tahab pea padjal öist või varahommikust metsa ja taevast imetleda, siis see võimalus on samuti olemas.

Elamusmajade juures ei ole mitte midagi tavalist. „Mööbel on valmistatud eritellimusel. Nii mööbliplaadid kui ka elegantsed rippvalgustid on tellitud Itaaliast. Väga laheda disainiga mugavad diivanid valmistas Eesti tootja Bellus.

Kuuse elamusmajadMuidugi ei puudu raamaturiiulilt legendaarse spordireporteri elulooraamat „Lembitu Kuuse Kuld“. Elutoas on ruumi suure ekraaniga telekale, millel jooksevad mälestuskillud armastatud spordireporteri tegemistest ja ütlemistest, aga sealt saab infot ka Kõrvemaa võimaluste ja Sportlandi toodete kohta.

Funktsionaalne, säästlik, ainulaadne

Uutes majades on palju funktsionaalseid lahendusi. Näiteks nutilukud, mille kasutamiseks ei ole vaja võtit kaasas kanda. Maja ees on parkimiskohad kahele-kolmele autole ning Eesti start up’i VOOL elektriautode laadijad. Olemas on valguskaabel ja kiire internet, nii et kes otsib kohta kodukontoriks, see leiab ka selle Kõrvemaa metsade vahelt.

Praeguseks valminud kahest majast üks on ligipääsetav ka ratastooliga. „Majadest viiesaja meetri kaugusel asub rabalaugas, kuhu saab ette võtta hommikuse või õhtuse jalutuskäigu. Tulevikus plaanime rajada laukani laudtee, mida mööda saavad liikuda ka erivajadusega inimesed,“ räägib keskuse juht.

Kuuse elamusmajad

Muuhulgas on majad võimalikult keskkonnasõbralikud. Ehitamisel pöörati väga suurt rõhku soojustusele ning hooneid köetakse säästliku maaküttega. Vesi tuleb  kohalikust puurkaevust.

„Maja ehituses on kasutatud hästi palju klaasi ja puitu. Kindlasti läheme Kuuse elamusmajadega ka puitarhitektuuri konkursile kõrget kohta noppima,“ avaldab Margus. Ta toob veel välja, et metsatukas asuvate hoonete ümbruses jäeti alles nii palju puid kui vähegi võimalik. Mõned puud õnnestus kasvama jätta isegi terrassidele. „Kuna majade ümbruses on palju puid ning suurtest akendest paistavad igast suunast kaunid männid ja kuused, siis see tekitab ka siseruumides olles mõnusa metsase tunde.“

Parim paik aktiivseks puhkuseks

23. novembril avati kaks Kuuse elamusmaja, kuid potentsiaali on selles metsatukas kokku viie maja ehitamiseks ning kui esimesed majad leiavad piisavalt kasutust, siis seda kindlasti ka tehakse.

Kuuse elamusmajad sobivad väga laiale sihtgrupile. „Eriti mugavad on need sõpruskondale ja lastega peredele – vajadusel saab lisaks tellida ka beebivoodi. Samas sobivad ruumid hästi ka väiksemale kollektiivile seminariks, sest elutoas on suur laud, mille ümber koosolekut pidada või ajurünnakut teha,“ tutvustab Margus.

Kuuse elamusmajad sobivad eelkõige aktiivsele puhkajale, sest kõik võimalused sportlikuks ajaveetmiseks on Kõrvemaal absoluutselt igal aastaajal. Sportimiseks võib kaasa võtta oma varustuse, aga kohapealt saab rentida suusad, elektrilise jalgratta, räätsad, tõukekelgu või matkauisud. Seiklema võib minna omapäi või tellida retkejuhiga matka. Kel soovi, saab mängida discgolfi, harjutada täpsust viburajal, lasta liugu kelgu- või tuubimäel. Võimalusi looduse ja liikumise nautimiseks on lõputult.

Tuleb tulla ja nautida

Ükskõik, millise seltskonnaga Kuuse elamusmajja tulla, siis kindel on see, et kui suusaring, matk või muu sportlik ettevõtmine on läbi, saab minna privaatsesse saunakompleksi ning hiljem oma toas lihtsalt rahus ja vaikuses olla, puhata kiirest elutempost, lugeda raamatut, ajada juttu ja koguda uut energiat.

„Kuuse elamusmajad asuvad küll keset loodust, aga need pole askeetlikud metsaonnid, vaid kaasaegsete võimalustega majad, kus on kõik mugavused. See pole lihtsalt koht, kus öö ära magada, vaid koht, mis pakub ainulaadseid elamusi. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja nautida,“ kutsub Margus.

Ühe elamusmaja rendihind ööpäevaks algab 290 eurost. Broneerimiskeskkonna leiad kuusemajad.ee ja sportlandkorvemaa.ee

Projekti aitas rahastada Euroopa Regionaalarengu Fond Covid-19 pandeemiale reageerimise raames.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Andrei Ozdoba

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Raudne naine Nele Laev: juhuse hooleks ei tohi midagi jätta ning pühendumine peab olema täielik

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus