Maailmatasemel discgolfi võistlus Lauluväljakul | Sportland Magazine

Jaga „Discgolfi superstaarid kohtuvad Tallinna Lauluväljakul“

Discgolfi superstaarid kohtuvad Tallinna Lauluväljakul

Juuli lõpus toimub Tallinna Lauluväljakul maailmatasemel discgolfi võistlus Euroopa Discgolfi Festival, mis toob kohale Euroopa parimad discgolfarid. Võistlustulle on minemas ka mitmed Eesti tippmängijad, kes panevad end proovile väljakutsuval rajal ja ootavad publikut kaasa elama.

Möödunud aastal lauluväljakul toimunud discgolfi Euroopa meistrivõistlused tõid kohale 180 Euroopa tippu ning 7500 pealtvaatajat. Ürituse hea korraldus koos ülekannetega mitmel eri platvormil seadis tulevaste võistluste jaoks lati kõrgele. Turniiri ülemaailmne vaatajaskond ületas 700 000, mis kinnitab ürituse laialdast atraktiivsust ja kvaliteeti.

Keiti Tätte. Foto: Marika Salmi

Discgolfi terveks nädalaks

Käesoleval aastal on Euroopa Discolfi Festival üks viiest Elite Series’i staatusega Euroopas peetavast võistlusest. Rajale lähevad kaks erinevat klassi – MPO (Mixed Professional Open) ja FPO (Women’s Professional Open). Mõlemasse klassi kuuluvad maailmatasemel mängijad, eesotsas kahekordse maailmameistri Kristin Tattariga.

Esmaspäevast neljapäevani on osalejatele avatud rada harjutamiseks, et enne turniiri rajaga tutvuda. 22. juulil peetakse kaks kvalifikatsiooni võistlust, mille auhinnaks on pääs põhivõistlusele. 26.-28. juulini toimub põhivõistlus, mis kulmineerub pühapäeval. Lisaks on kolmapäeval kavas Delfi Disc Golf Superstar Challenge, kus 24 mängijat on jagatud kolmeliikmelisteks võistkondadeks, et mõõtu võtta kauguses, täpsuses ja puttimises 5000-eurose auhinna nimel. Kohal on Kristin Tattar, Simon Lizotte, Missy Gannon, Ricky Wysocki, Eagle McMahon, Eveliina Salonen ja paljud teised discgolfimaailma superstaarid. Kui võistlejad hinge tõmbavad, paneb kahes vaatuses korraliku peo püsti Karl-Erik Taukar bänd.

Kaidi Allsalu
Kaidi Allsalu. Foto: Marika Salmi

Rajal Eesti parimad

Lauluväljakul lähevad rajale ka värsked Eesti meistrivõistluste medaliomanikud – esikoha võitnud Kaidi Allsalu ja kolmanda koha pälvinud Keiti Tätte. Mõlemad soovivad võistlust nautida ja hea hooga jätkata. „Euroopa Discgolfi Festivalil valmistaks eelkõige suurt rõõmu mängida mängu, millega sisimas rahule jään,“ ütleb Kaidi. „Mina lähen igale võistlusele mõttega anda endast parim ja nautida võistlemist. Kui see välja tuleb, tulevad ka head tulemused,“ lisab Keiti.

Discgolfis on hooaja keskel graafik väga tihe ning spetsiifiliseks ettevalmistuseks väga aega ei ole. „Kuna see võistlus on üpris hooaja keskel, siis selleks mingit erilist ettevalmistust pole. Võistlusi on üsna tihedalt ja pidevalt käib selline vormi hoidmine,“ kommenteerib Kaidi.

Keiti ütleb, et on võistlushooajaks valmistunud juba talvest saati, keskendudes rohkem füüsise tugevdamisele ja siseruumides puttimisele. „Võistlushooaja keskel trenniks palju aega ei jää. Kogu treening toimub nädalast nädalasse uutel võistlusradadel harjutamisega. Vorm on hea, natukene teeb muret põlv, mis annab endast liiga suure koormuse korral valuga märku,” kirjeldab ta oma ettevalmistust.

Keiti
Foto: Mauri Levandi

Discgolf on Eestis tõusuteel

Kaidi
Foto: Marika Salmi

Sportlased leiavad, et nii kõrge tasemega võistluse toimumine Eestis on tunnustus kogu meie discgolfile. „Sellise tasemega üritus tähendab väga palju. Ütlen ausalt, et kui eelmise aasta lõpus seda uudist nägin, olin õnnest ja üllatusest pisarates. Täiesti uskumatu, et Eesti discgolf on nii noor, kuid samas saavutanud juba nii palju. See üritus annab Eestile ja meie discgolfi eestvedajatele järjekordse võimaluse näidata, kui võimsalt nad suudavad võistlust korraldada. Samuti on see väga suur võimalus meie parimatele mängida koos maailma paremikuga ning seda oma kodupubliku ees,“ jagab Keiti oma rõõmu.

Discolfi populaarsuse kasv on siinmail silmaga nähtav. Mängimiseks leiab radu pea igast Eesti nurgast ning igal huvilisel on võimalus vabast ajast ketast loopima minna. „Võrreldes selle ajaga kui mina 2014. aastal alustasin on discgolf astunud mitu head sammu edasi ja viimastel aastatel märkimisväärselt tõusnud pilti ka maailmakaardil. Oleme maailmas esindatud väga kõrgetasemeliselt, meil on kahekordne maailmameister Kristin Tattar, aga ilmselt teab iga discgolfar Eesti discgolfist ja mõningatest mängijatest rohkem kui ainult teda,” arvab Kaidi.

Väljakutseid pakkuv rada

Seppo Paju disainitud maailmatasemel lauluväljaku rada koosneb 18 korvist ning ületab 2023. aasta väljaku. „Lauluväljak on madalate okste tõttu äärmiselt väljakutsuv ning oma profiililt väga põnev. Kuna maa-ala on discgolfi raja kohta siiski suhteliselt väike, siis kasutatakse palju OB (out of bounds – väljaspool mängu piire) alasid. Neid kasutatakse nii ohutuse eesmärgil kui ka raskusastme andmiseks,“ räägib Kaidi.

Keiti toob samuti välja OB alade arvukuse ning mainib tuule tekitatud keerukuse. „Ma ei tea veel võistluse täpset rada, aga olles lauluväljakul varem mänginud, oskan arvata, et kindlasti tuleb mängu tuul, mis teeb võistlusolud raskemaks. Ala on üpris kompaktne, seega on seal palju OB-sid, mis teevad raja keerulisemaks. Kindlasti tuleb mäest üles ja alla viskeid, mis muudavad raja väga põnevaks. Ma väga ootan, et rada juba mängida saaks!“

Keiti
Foto: Mauri Levandi

Publikuks tasub tulla igaühel

Rajale minevate eestlaste jaoks on kodus võistlemine kindlasti veidi erilisem ning publiku kaasa elamine tuleb alati kasuks. „Kodus võistlen väga erilise tundega. Seest teeb soojaks, kui oma kodupublik raja ääres kaasa elab ja eesti keeles julgustavaid või kiitvaid sõnu hõikab. See on väga individuaalne, aga mina tunnen kindlasti suuremat pinget ka kodupubliku ees võisteldes. Välismaal tean, et inimesed Eestis loodavad, et mul hästi läheks ja elavad kaasa. Aga kui tunnetad seda kõike paarikümne meetri kaugusel oma seljataga, siis see tunne on lihtsalt nii tugev, et võime hoida oma mõtteid ja fookust ainult enda mängul on raskendatud. Aga ikkagi, see tunne on VÕIMAS – tulge kõik omadele kaasa elama,“ kutsub Keiti.

Foto: Marika Salmi

Kaidi sõnul sobib discgolf vaatamiseks olenemata sellest, kas oled sellega varem kokku puutunud või mitte ning reeglite õppimiseks on võimalusi palju. „Discgolfi on kerge jälgida, reeglid ei ole keerulised ning ilusaid viskeid on hämmastav vaadata. Võistluse jälgimiseks ei pea discgolfiga eelnevat kokkupuudet olema. Kui reeglid või mängu käik rohkem huvi pakub, tasub alati küsida kellegi käest, kes rohkem teab. Usun, et igaüks kes on toimuvaga kursis, on nõus mängu tagamaid veidi selgitama.”

Euroopa Discgolfi Festivali pileteid saab soetada Piletikeskusest!

Tekst: Rasmus Piirsalu
Avafoto: Marika Salmi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa metsajooks panustab liikumisrõõmu ja keskkonnahoidu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus