Sportland Kõrvemaa metsajooks | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa metsajooks panustab liikumisrõõmu ja keskkonnahoidu“

Sportland Kõrvemaa metsajooks panustab liikumisrõõmu ja keskkonnahoidu

Sportland Kõrvemaa Metsajooks innustab peresid tulema loodusesse liikuma ning kogema rõõmu, mida pakub ühiselt koos veedetud aeg. 18. augustile planeeritud sündmuselt leiab jõukohaseid väljakutseid igas vormis ja vanuses spordisõber. Jooksule tasub end kirja panna juba aegsasti veebiehel, soodushinnaga saab seda teha kuni 11. augustini.

Osalemisega panustavad inimesed nii oma tervisesse kui Sportlandi algatatud metsa istutamise kampaaniasse. Kingituste ja asjade asemel jagavad korraldajaid okaspuude istikuid, mis leiavad uue kodu metsades üle Eesti. Soovi korral aitab ideed ellu viiv tiim noorele puule ka Kõrvemaal koha leida.

Kõrvemaa metsajooks 2023

Mõtlevad ja tegutsevad keskonnasõbralikult

Sportliku päeva peakorraldaja Gisela Needriti sõnul on keskkonnamõjude vähendamise ja jätkusuutlikkuse teema erinevatel Eesti kultuuri- ja spordisündmustel muutunud juba tavapäraseks mõtlemis- ja tegutsemisviisiks. Võistluskeskuse rajamisel tarbitakse korduvkasutatavaid materjale alates rajamärgistustest kuni bännerite ja loomulikult toidunõudeni välja, samuti kutsutakse inimesi üles keskkonnateemadel kaasa mõtlema.

“Looduses, nagu ka mistahes teises keskkonnas, tuleb tegutseda vastutustundlikult. Püüame olla sellega osalejatele eeskujuks ning loodetavasti viivad nad selle mõtteviisi endaga koju kaasa. Kindlasti aitab seda võimendada positiivne emotsioon, mida pakub hästi hoitud imeilusal looduskaitsealal liikumine,” ütleb korraldaja ja soovitab võimalusel kohale tulla rongiga Aegviidu peatusesse, kust on organiseeritud bussitansport võistluskeskusesse ja tagasi.

Koroonapandeemia ajal alguse saanud Sportland Kõrvemaa metsajooksu suurim võlu ongi eelkõige just loodus. “Sündmus toimub tervenisti maastikukaitsealal, kus rajameister Sven on välja nuputanud täiesti uue raja. Kevadjooksuga võrreldes on loodus väga palju lopsakam, metsas saab süüa mustikaid ja pärast jooksu võib minna näiteks ujuma.”

Kõrvemaa metsajooks 2023

Liikumisfestival kogu perele

Korraldajate tiimiga alles tänavu liitunud Gisela Needrit tunneb enim rõõmu sündmuse perekeskse lähenemise üle. “Eestis pole väga palju neid sündmusi, kuhu saab kogu perega soodsalt minna. Meie lastejooksud on tasuta ja noortele pakume osalust Mesikäpa jooksul minimaalse hinnaga. Lisaks on meil tasuta lastehoid, kus on juhendatud tegevused. Pere noorimad liikmed on seal kenasti hoitud, et lapsevanemad saaksid jooksma minna,” lisab ta.

“Suurematele lastele on Mesikäpa telgis koostöös TVO-ga prügisorteerimise teemaline orienteerumismäng, kus harime keskkonna teemadel eelkõige küll lapsi, aga ka nende vanemaid. Soovijad saavad võimaluse ratsutada poni või hobusega, kiikuda, jalgpallipiljardit mängida, madalseiklusrajal end proovile panna või discgolfi mängida. Tegevusi, millega sportlikku päeva sisustada, jätkub igale maitsele,” lubab Needrit.

Kõrvemaa metsajooks 2023

Valida saab mitme distantsi vahel

Sportland Kõrvemaa metsajooksu põhidistants on 21 ja lühem rada 10 kilomeetrit pikk, mida saab soovi korral kenasti läbida ka maastikuvõimekusega lapsekäruga. “Pikemal distantsil on rajameistri sõnul mõned keerukamad laskumised, aga põhimõtteliselt pole ka seal midagi võimatut,” tutvustab Needrit.

Raja profiil on Kõrvemaale omaselt mitmekülgne, kuid kõikidele jõukohane. “Julgustan tõesti kõiki osa võtma, väljakutse saab tempo näol endale ise valida. Kes ei soovi, et tema nimi ja tulemused pärast internetis üleval on, saab valida mõnusa ajavõtuta matkadistantsi.”

Kõrvemaa metsajooks 2023
Foto: Aldis Toome

Lihashoolduse eest hoolitseb MyFitness

Pärast pingutust rajal ootab MyFitnessi venitusalal treener, kelle näpunäidete järgi saab teha süvavenitust. “Nike hoolitseb mattide eest, kuid tulla võib ka oma isikliku matiga. Venitusala on avatud kaks tundi ja innustan sellest kõiki osa võtma, sest korralik lihashooldus käib spordiga käsikäes.”

Kirsiks tordil on Sportland Kõrvemaa keskuse mõnus saun, head pesemisvõimalused, värskendav tiigivesi ning mitmekülgse menüüga kohvik.

Programm ja info

10.00
Võistluskeskus avatud, registreerimine
11.00
Lastejooks 400 m (1–5 a)
11.30
Lastejooks 800 m (6–10 a)
11.50
MyFitness ühissoojendus
12.00
21 km start
12.20
10 km start
12.30
5 km start; Mesikäpa Noortejooks (kuni 20 a)
13.30
Avatud MyFitness venitusala (võta oma joogamatt kaasa)
14.30
Autasustamine, loosiauhinnad
Finiš suletakse kell 15.30.

Kõrvemaa metsajooks 2023
Foto: Aldis Toome

Liikuma peab iga päev!

Sporditaustaga Gisela Needrit tunneb rõõmu, et üha rohkem inimesi on leidmas tee Sportlandi nelikürituste sarja juurde. “Osalusnumbrid jäävad küll veel tippaegadele alla, kuid on hetkel selges kasvutrendis. Liikumine on elu osa, mis käib sinuga kuni lõpuni kaasas, see on oluline arusaam. Õnnetunne, mis pärast mõne toreda väljakutse läbimist valdab, kannab veel pikka aega. Teeme kõik, et meie sündmustel valitsev õhustik sellele igal moel kaasa aitaks.”

Sportikku perepäeva panustavad ka Sportlandi sõbrad

Nike on kaasas kogu liikumissarjaga ning kingib inimestele, kes läbivad neli nelikürituse etappi, uued Pegasuse tossud. “Kelle jaoks metsajooks on alles esimene üritus, saab sellest kampaaniast osa küll järgmisel hooajal, aga kindlasti motiveerib selline auhind just Sportlandi sarja valima,” leiab Needrit.

Kõrvemaal on juba mainitud MyFitnessi venitusalale jooksusõpru energia ja muu hea paremaga kostitamas veel ka Fitshop, Gram ja Salvest. “Tehnikahuvilised saavad kohapeal tutvuda Apple’i uute demokelladega, mille toob kohale iDeal. Kiiremad otsustajad saavad need endale tasuta rajale testimiseks kaasa haarata.”

Kõrvemaa metsajooks 2023

Registreerimine ja info: Sportland Kõrvemaa Neliküritus (sportlandkorvemaa.ee)

Tekst: Marta Vasarik
Fotod: Reiko Kolatsk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ironman Tallinn tuleb läbi aegade uhkeim

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus