Elisabeth Mägi on erinevate spordialadega tegelenud juba kolmeaastasest saadik. Tema suurim kirg on aga tantsimine, mille juures köidab teda enim võime ennast sõnadeta väljendada. Tantsimise kõrvalt leiab Elisabeth aega ka riiete disainimiseks. Veidi aega tagasi lõi ta lausa oma brändi – IBHAGI.
Kuidas sa leidsid tee tantsimise juurde?
Kolmeaastaselt alustasin iluvõimlemisega, millega tegelesin kuus aastat enne kui mind hip hop huvitama hakkas. Niisiis läksin hip hopi trenni ja käisin seal umbes kolm aastat. Ma ei oska öelda täpset põhjust miks aga siis tuli mul viis-kuus aastat pausi tantsust. Käisin siis paljudes teistes trennides ja huviringides, kuna olin hüperaktiivne laps ja tundsin huvi peaaegu kõige vastu. Siiski tundsin, et tants on miski, mis teeb mind kõige õnnelikumaks, pakub kõige rohkem huvi ja millega soovin tulevikus tegeleda. Mõtlesin kaua, millisesse stuudiosse või kelle juurde minna, kuni leidsin treenerid Alisa ja Josephi. Ma ei olnud kunagi varem sellisel tasemel tantsu näinud või kuulnud tantsumaailmast, kus toimuvad rahvusvahelised laagrid, treeningprogrammid, kus on nii palju häid tantsijaid ja treenereid. Kõige selle tõttu hakkasingi 2018. aasta detsembrist nende trennides käima.
Kas sul on erinevaid tantsustiile, mida tantsid või oled pühendunud mõnele kindlale stiilile?
Olen pühendunud rohkem hip hopile ja kontsadel tantsule, aga hip hop on tegelikult väga lai mõiste, kuna igal treeneril on erinev taust ja mõjutused, seega oleneb täpne tantsustiil suuresti treenerist ja laulust, millele nad kava on mõelnud. Laagrites või välismaal võtan erinevate treenerite klasse ning treenin ükskõik millist stiili, mida just see treener õpetab.
Mis sind tantsimise juures kõige rohkem köidab?
Köidab see, et tantijatel on võime rääkida ilma sõnadeta ning kui ilus seda vaadata on aga kui raske ise sama hästi teha. Samuti see, et tantsul ning sellel, kuidas üks inimene liigub või millise koreograafia loob, ei ole piire. Liigutused võivad väljendada seda, kuidas ma ennast sellel hetkel tunnen, kuidas muusika mind tundma paneb või milliseid helisid muusikas oma liikumisega soovin välja tuua. Kindlasti imetlen seda, kui ilus või lahe on tantsu vaadata, aga kui raske on ise sama hästi teha.
Kas lood oma tantsud ise?
Oma tantsud loon ise, mõnikord ka koos tantsijatest sõpradega, aga enamasti ikka ise.
Kellel ja miks soovitaksid tantsimisega tegeleda?
Soovitan tantsida sellel, kes soovib oma loomingulist poolt avastada, lihtsalt rõõmu tunda või korralikku trenni teha. Ausalt öeldes soovitan seda kõigile ühe tegevusena, mida vahetevahel teha tantsuklassis, suveterrassi peol, jazzklubis või kodus.
Mis on tantsuga seoses olnud sulle suurimad väljakutsed?
Koreograafia loomine siis, kui ei ole 100% selle tegemise tuju või on lihtsalt tunne, et ei ole häid ja originaalseid ideid. Olen leidnud sellele enda jaoks ka lahenduse – kuulan erinevaid laule, hetkeks lihtsalt improviseerin nendega ja üritan lasta oma kehal ning mõtetel muusikasse sukelduda. Teine väljakutse on mingil määral igas tantsuklassis, kus stiil on mulle uus ja mida on alguses raskem hästi sooritada.
Millised on sinu tantsimisega seotud eesmärgid ja unistused?
Need on päris suured. Eesmärk lähitulevikuks on õpetada mõnes Eesti laagris ning siis juba välismaa laagrites ja programmides, üleüldiselt soovin tänu tantsule reisida erinevatesse riikidesse. Unistuseks on teha koostööd artistidega, kas luua nende show’le koreograafia või olla üks tantsijatest laval või muusikavideos. Sooviksin olla erinevate brändide reklaamides või brändi saadikuks ja teha koostööd. Näiteks kõrvaklappe reklaamides – võiksin tantsida videos kõrvaklappidega, mis oleks väga naturaalne, kuna teen seda nii kui nii.
Kes on olnud sinu suurimad eeskujud ja mida neilt õppinud oled?
Kindlasti mu ema, kes on üks kõige töökam, lahkem ja hoolivam inimene, keda ma tean. Tänu temale on mul olnud võimalik käia kõikides huviringides ning palju reisida.
Tantsumaastikul on mul nii palju erinevaid eeskujusid, et ma nimepidi neid välja ei too, aga nad on pärit Austraaliast, Hollandist, USA-st, Hispaaniast, Saksamaalt, Eestist jne.
Millega tegeled väljaspool tantsimist?
Veedan aega sõpradega ja perega, jalutan õues, kuulan muusikat, käin tööl ning tegelen disainiga ja oma brändiga IBHAGI (@ibhagio£ficial), mille lõin natuke aega tagasi oma teise väljundina. Disain ja stilistika on üks minu huvidest ja asi millega soovin ka tulevikus tegeleda. Vahel olen ka modelliks erinevatele Eesti brändidele või kampaaniatele, nagu näiteks Sportlandi ketsikampaania.
Sportlandi kampaanias oled Puma esindaja. Millised Puma tooted sulle kõige rohkem meeldivad?
Mulle meeldivad kõige rohkem nende jalanõud, näiteks Puma Mayze Classic või erkrohelised Puma Kosmo Rider. Classicud näevad ilusad ja universaalsed välja, aga erkrohelised paistavad välja ning neid kannaksin näiteks üleni musta outfit’iga.
Millise outfit’i juurde sa eelistad ketse kanda ning kas on midagi, millega ketsid sinu meelest üldse kokku ei sobi?
Kannan ketse põhimõtteliselt iga outfit’iga, kuna need on päris universaalsed jalatsid ja sobivad peaaegu kõigega, kannaksin neid ka igapäevase kleidi või seelikuga. Minu arvates ei sobi ketsid väga fancy– või õhtukleidiga, mille juurde eelistaksin kontsakingi või lihtsalt chic-kingi.
Millised on sinu lemmikud ketsid? Kas olulisem on mugavus või välimus?
Lemmikketsid on mustad Nike Air Force 1-d, need näevad clean’id välja ja sobivad põhimõtteliselt kõigega, käin nendega peaaegu igas tantsuklassis. Teised lemmikud on Nike Dunk Low’d, mul ei ole ühtegi paari, aga sooviksin osta lausa kogu kollektsiooni.
Kui suurt rolli mängib tantsimise puhul õige riietus ja õiged jalatsid? Mille järgi neid valid?
Minu jaoks mängib õige riietus suurt rolli, eriti kuna mulle meeldib disain ja stilistika ning soovin end mugavalt tunda. Hip hopi tantsides kannan oversize’d riideid, aga kontsadel pigem liibuvaid ja kuumemaid outfit’e. Seda on hästi näha minu Instagramist. Jalanõud on samamoodi olulised nagu riided, eriti nende mugavus ja kokkusobivus kogu outfit’iga. Alati valin ka oma riietuse ja jalatsid tantsuklassi vibe’i järgi, et need sobiksid kokku lauluga, mille järgi kava õpime.
Tekst: Rasmus Piirsalu
Fotod: Liina Notta