Golf avab uksi | Sportland Magazine

Jaga „Golf avab uksi“

Golf avab uksi

Meie kliimas ei saa aasta läbi mõnusalt golfiga tegeleda. Golfireis aitab hooaega pikendada, kogeda teistsuguseid väljakuid ja ennast mõneks ajaks tavaelust välja lülitada. Reisikogemusi jagab endine profimängija, praegune treener ja reisikorraldaja Paul Põhi.

Treenerina on Paul väga tihti näinud, kuidas inimesed golfipisikuga nakatuvad. „Elu mängib tihti oma kaardid kätte, kui on õige aeg alustada. Golfihasart tekib väga kiiresti ja on alati tore näha, kuidas inimeste silmad põlema lähevad. Handicap on golfis hea mõõdupuu, millega oma arengut jälgida. Algajad saavad igast väikesest eduelamusest indu juurde,“ räägib ta sissejuhatuseks.

Paul Põhi
Paul Põhi Foto: Jake Farra

Golfireisiga maailma avastama

Kui golfipisik kord sees on, siis tahaks ju igal aastaajal mängida. Eestis kestab aktiivne golfiperiood umbes seitse kuud, aga mänguvõimalusi saab laiendada golfireisidega. Reise on eksperdi sõnul kolme liiki. Esiteks võib tavalisel perereisil võimalust kasutada ja mängida üks ring golfi. Teiseks on konkreetsed võistlusreisid ja kolmas variant on golfireis, mis meenutab spordilaagrit, kuna nädal aega tegeletakse päevast päeva golfiga. „Ühe sellise reisi korraldan sügisel ja selle sihtpunkt on Türgi. Grupis on kokku 16 inimest ja lisaks tavalistele mängudele korraldame treeninguid ja päevasiseseid võistlusi, samuti selgitame välja parimad kogu reisi peale,“ tutvustab Paul üht võimalikku golfireisi.

Lõbus golfiseltskond Türgis Belekis
Lõbus golfiseltskond Türgis Belekis Foto: erakogu

Silmaring laieneb kõvasti

Golfireisid on lõbusad seltskondlikud reisid, kus liigutakse ohtralt ja mängitakse palju golfi. „Esimest korda kaasas käinute tagasiside on olnud ülimalt hea. Esialgu on kardetud, et ainult golf golfi otsa, aga tegelikult on reis väga toredaks kujunenud,“ märgib Paul.

Reisidel jääb alati aega tutvuda kohalike oludega. Käiakse ekskursioonidel vaatamisväärsuste juures või näiteks safaril. Väga tavaline on spaamõnude nautimine ja kohalikes linnades käimine. Täiesti omaette vaatamisväärsuseks võivad olla golfiklubid: need kuuluvad tihti rikastele, kes soovivad enda jõukust eksponeerida.„Olen Venemaal mänginud väljakul, kus ainuüksi klubihoone ehitus maksis 10 miljonit dollarit. Ka Türgis on mõned klubihooned justkui suured marmorist lossid,“ kirjeldab Paul. Türgi-reisidel saavad mängijad kogeda väljakuid, mida on varem vaid telekast nähtud ja kus on mänginud maailma tipud.

Paul Põhi
Paul Niitväljal Foto: Jake Farra

Golf avab uusi uksi

Golfireisi sihtkoha valimisel on üheks kaalukeeleks aastaaeg. Südatalvel on mõistlikum vaadata Euroopast kaugemale ja talviste sihtriikidena võiks kaaluda Taid, Lõuna-Aafrika Vabariiki, Egiptust ja Marokot. Kevadel ja sügisel on suurepäraseks valikuks Euroopa, kuid lisaks tuttavatele Hispaaniale ja Türgile võiks valida Portugali lõunaranniku põnevad golfiväljakud või Itaalia. „Mina olen viimasel ajal käinud kõige rohkem Türgis, Beleki kandis, kus on 15 golfiväljakut ja palju hotelle ühes kohas. Seal saab täielikult keskenduda golfile ja muu kära unustada,“ soovitab Paul. Beleki üks silmapaistvamaid golfiväljakuid on Carya, mis on ainsana Euroopas täispikkuses valgustatud. „Saab täiesti kottpimedas mängida, kuna valgustatud on avalöögi osa, raja keskosa ja loomulikult lõpp. See annab väga põneva elamuse, mida mujalt saada ei ole võimalik.“

Loodusega silmitsi

Golfiväljakud asuvad tavaliselt looduskaunites kohtades ja vahel satuvad radadele uitama kohalike loomaliikide esindajad. „Austraalias võib väljakute kõrval kohata känguruid, olenevalt asukohast jooksevad ringi kitsed või näiteks ahvid. Lapimaal Levil on üsna tavapärane see, et raja ääres on lausa karjakaupa põhjapõtru. Nad on golfiväljaku üks osa ja see teeb mängimise palju huvitavamaks,“ ütleb Paul.

Kilpkonn Türgis Foto: erakogu

Unistuste golfiväljak?

Paul Põhi: „Iga golfimängija unistus on mängida USA-s Augusta Nationali väljakul. Mul õnnestus paar aastat tagasi seda oma silmaga näha, kuid ma pole seal veel mänginud. Tahaks seal kindlasti elu jooksul korra mängida, kuna sel kohal on väga rikkalik ajalugu. Legendaarne väljak, kus ma ise olen mänginud, on St Andrews Šotimaal, mida peetakse golfi koduks. Kokku olen ma mänginud umbes 130 väljakul üle maailma ning need on olnud väga eriilmelised.“

Golfireisi kulud

Pauli korraldatav sügisene golfireis läheb osalejatele maksma umbes 1100 eurot ning kevadise reisi hind oli 1250 euro ringis. Sel reisil võib rahakoti koju jätta, kuna kõik vajalik on hinna sees. „Tihtipeale peetakse seda liiga kalliks ja otsustatakse omal käel sarnasele reisile minna, aga hiljem kõiki kulusid kokku liites saadakse veel suurem summa. Kõik hinnas pakett on väga muretu ja lihtne – saab olemist nautida ja golfimängule keskenduda.“

Tekst: Siim Semiskar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

IRONMAN Tallinn märkis Eesti maailma triatlonikaardile

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus