Sportland Ülemiste poes töötab klienditeenindajana kolm ägedat noormeest, kelle kireks on käsipall. Just ühine huvi spordimaailma vastu tõi Raimond Himma, Marten Saare ning Martin Neruti kokku Baltikumi suurimasse Sportlandi.
Noormehed ütlevad kui ühest suust, et Sportland sai valituks noortesõbraliku keskkonna ning sportliku olemuse tõttu. Lisaks töötamisele on nende kõigi elu lahutamatuks osaks saanud käsipall. „Võib öelda, et olen hetkel kahes kohas tööl – esimene neist on Sportland ning teine käsipall,“ tõdeb Marten.
Spordimehed suhtuvad käsipalli täie tõsidusega ning üritavad töö kõrvalt leida võimalikult palju aega, et sellega tegeleda.
Käsipallis loeb kiirus
Kui mujal maailmas on käsipall väga populaarne ala, siis Eestis sellel veel väga laia kandepinda ei ole. Eesmärk on aga mängul igal pool sama – pall käega väravasse visata. „Võib öelda, et see on nagu jalgpalli vastand – palli püüame ja viskame kätega ning jalgadega mänguvahendit puutuda ei tohi,” kirjeldab Raimond. Kõige olulisem on selle juures äärmiselt kiire reaktsioon.
Just mängu käik on see, mis noormehi selle ala juures köidab. „Käsipallis on mõnus adrenaliin ja kiirus,“ iseloomustab Martin.
„Kiire mäng on mulle alati meeldinud, sest kogu aeg toimub midagi ja usun et ka pealtvaatajatel on huvitav käsipalli jälgida,“ lisab Marten.
Mängus peab olema mitmekülgne
Lisaks kiirusele nõuab käsipall väga mitmekülgseid oskusi ning head tiimitööd. „Korraga peab tähelepanu pöörama paljudele aspektidele. Mulle meeldib, et iga mäng on erinev ning puudub üksluisus,“ ütleb Raimond.
Marten toob välja, et väravate viskamine pole ainuke oluline osa mängust, vaid panustada saab mitmel moel. Lisaks füüsilistele oskustele on platsil vaja head meeskonnatööd. „Tiim peaks olema ühise eesmärgi nimel väljas, hoidma kokku ja toetama üksteist. Kergem on pall sõbrale sööta kui ise üksinda keerutada,“ ütleb Raimond. Martin lisab, et oluline on olla üksteise vastu sõbralik ning oma kaaslasi austada.
Käsipall nõuab järjepidevat treenimist
Käsipalli juurde jõudsid poisid juba noores eas ning otsustavaks teguriks said sõbrad. „Trennis hakkasin käima sellepärast, et kõik teised poisid minu klassist läksid. Ja sinna ma jäin,“ meenutab Martin. Praeguseks on noormehed väga pikalt käsipalliga tegelenud ning aasta aastalt muutub treeningkava tihedamaks.
Marten ja Raimond mängivad SK Tapa koosseisus ning Martin kuulub Raasiku/Mistra võistkonda. Kuna mänge on sageli, siis peab ka treenimisega pidevalt tegelema. Noormehed käivad keskmiselt neli korda nädalas pallitrennis ning oma vabal üritavad ka muud sporti teha.
Sportland toetab noori
Noormehed nendivad, et Sportland on ideaalne töökoht noortele, kes tahavad raha teenimise kõrvalt ka oma hobidega tegeleda. „Graafik on väga paindlik ning alati tullakse vastu, kui on vaja võistlustele või trenni minna,“ ütleb Marten. Ka Martin tahab töö kõrvalt keskenduda treeningutele, mistõttu on hea, kui tööandja on mõistev. „See annab hea lükke noorte tulevase elu kujunemiseks,“ lisab Raimond, kes töö kõrvalt õpib füsioterapeudiks ning peab iga päev klapitama töö-, trenni- ja kooliaegu.
Poistel on hea meel selle üle, et Sportlandis töötades õpib palju erineva spordivarustuse kohta, mis tuleb tulevikus kasuks igale spordisõbrale. „Põhjalikud teadmised erinevate jalatsi- ja riidetehnoloogiate ning nende kasutusala kohta, on info, mida paljudel inimestel ei ole,” nendib Raimond.
Poes töötamine tugevdab tiimitööd
Samamoodi nagu meeskonnaliikmed platsil, peavad ka klienditeenindajad poes töötades toimima ühtse tiimina. Kuna kliente on alati rohkem kui teenindajaid, siis tuleb oskuslikult olla oma kolleegidele toeks, et ühiselt kõik tehtud saaks. „Nii võistkonnas kui töökollektiivis peab olema usaldus üksteise vahel, et sa saad teiste peale loota ja vastupidi. Nii töötab meeskond kõige efektiivsemalt,” toob Marten välja olulise.
Tekst: Kaisa Kiriland
Fotod: erakogu