Anni Rahula: olen võtnud vastu väljakutse olla parem kui varem | Sportland Magazine

Jaga „Anni Rahula: olen võtnud vastu väljakutse olla parem kui varem“

Anni Rahula: olen võtnud vastu väljakutse olla parem kui varem

Anni Rahula on aktiivne ja sihikindel naine, kes on juba noorest saadik väga sportlik. Kuigi suur osa ajast kulub tal praegu turundustööle, ei ole jalgpallikohtuniku amet ja treeningud Anni elust kuskile kadunud.

Turundamise, jalgpallikohtuniku ameti ja treeningute kõrvalt tegeleb Anni pidevalt enese arendamisega ning on ennekõike ema ning abikaasa rollis. Olgu lemmiktegevusi kui tahes palju, siis on ta oma peamiseks eesmärgiks võtnud just perega ajaveetmise. Selline aktiivsus nõuab omajagu energiat ning aastatega on Annil tekkinud omad nipid, et motivatsioon ei kaoks.

Millist rolli mängib sinu elus sport?

Sport on minu elus alati tähtsat rolli mänginud. Käisin noorena Tallinna Balletikoolis ja olen isegi noore baleriinina Estonia laval olnud. Hiljem tegelesin veidi tõsisemalt kergejõustikuga ning jõudsin Eesti koolidevahelisel võistlusel kõrgushüppes neljandale kohale. Nii see on läinud ning hetkel on mu hobi ja töö ühendatud.

Anni Rahula

Milliste aladega peamiselt tegeled ja mis sulle treenimise juures meeldib?

Pean jalgpallikohtuniku ametit, kuhu sattusin seoses jalgpalli keskel kasvamisega. Mul oli alati teadmine, et mängima ma kindlasti ei hakka, küll aga soovisin olla osa sellest ägedast mängust.

Treeninguna naudin veel jooksmist, mis on samuti mõnus osa minu spordimaailmast. Treening puhastab mõtteid ja teeb enesetunde suurepäraseks. Julgen väita, et see on minu õnnetundega selgelt põimitud.

Anni RahulaMillega ennast sportima motiveerid?

Kui sport on prioriteediks võetud ning armastatud töö tegemise eelduseks, siis eraldi pidevat motiveerimist väga vaja polegi. Keerulisematel päevadel on mul loomulikult ka oma nipp – panen lihtsalt trenniriided selga ja ühel hetkel ikka tuleb see tunne, et „kui ma juba riides olen, siis teen selle trenni ära“.

Millised sportlikud väljakutsed oled sellel aastal vastu võtnud?

Olen võtnud vastu väljakutse olla parem kui varem! See tähendab, et nõuan endalt veidi parema ajaga testide läbimist ja raskema intervalljooksu läbimist, kui seda minult jalgpallikohtunikuna nõutakse. See vajab minult rohkem läbimõeldud treeninguid ning ka koormuse suurendamist. Eesmärk on ennast ületada.

Kui oluline on sinu jaoks perega aktiivselt aega veeta?

Väga oluline, ning just sel teemal ma end salamisi hetkel ka kõige rohkem kritiseerin. Kuna tegemisi on tõesti nii palju, siis perega välja minemine ja seiklemine on liialt tahaplaanile jäänud. Naudin perega metsas jalutamist ja hoovis lapsega mängimist. Ootan suve, et saaksime taas jalgratastega sõita, sest talvised kelgutamised on sel aastal kahjuks ilma tõttu ära jäänud.

Kui tihti leiad aega puhkamiseks? Miks see oluline on?

Hetkel puhkan veidi liiga vähe, aga kindlasti olen selle juba plaani võtnud. Puhkamine on tõeline akude laadimine ja see on äärmiselt vajalik, et inimene läbi ei põleks. Ilma selleta lihtsalt ei saa, aeg-ajalt tuleb kehale puhkust anda.

Anni Rahula

Sportlandi treeningkampaanias esindad Nike brändi. Kuidas seda brändi iseloomustaksid?

Olen terve elu olnud just Nike fänn. Olen päris pisikesest tüdrukust peale väga selgelt nende tooteid eelistanud ja ilmselt on mind kõige rohkem kõnetanud Nike toodete välimus – vinged, julged ja stiilsed.

Millised omadused sulle Nike toodete juures meeldivad?

Nike tooted on alati mugavad, stiilsed ja tõesti müstiliselt vastupidavad. Näiteks ei ole ma kunagi ühtegi eset pidanud ära viskama seetõttu, et see on katki läinud.

On sul mõni lemmik, mida tahaksid soovitada?

Minu lemmikud on hetkel kindlasti kõrge pihaga retuusid, mis on väga mugavad ja treeningutel asendamatud kaaslased. Lisaks on mu garderoobis mitmed Air Max ja Air Force jalanõud, mis muudavad ka veidi pidulikuma riietuse ägedamaks. Kindlasti soovitan selliseid lahedaid jalanõusid, mis lisavad põnevust ja eripära. Näiteks halli pintsaku ja pükste juurde sobivad suurepäraselt valged Air Force’id.

ANNI 5 NIPPI TERVISLIKUMA ELU JAOKS: 

·      Kvaliteetne uni. Minu jaoks 100% kõige tähtsam punkt siin nimekirjas.

·      Oskus öelda: EI! Selles olen ma päris kehv, aga kindlasti on see tervise hoidmisel väga tähtis oskus. Me keegi ei tohiks läbi põleda sel põhjusel, et teeme liiga palju.

·      Liigu piisavalt. Leia endale tegevus, mis sind toast välja ja diivanilt üles kisub! Olgu see suurepärase seltskonnaga NTC treening või jalutuskäik sõbraga. Mõnele sobib hästi päevas 10 000 sammu eesmärk.

·      Vali toitu teadlikumalt. Tänapäeval on äärmiselt lai valik erinevaid toiduaineid ning alternatiive, mis on ainult positiivne. Me sööme selleks, et elada, mitte vastupidi. Mõõdukus on toitumisel võtmesõnaks.

·      Ole õnnelik! Lihtne öelda, teinekord aga keeruline ellu viia. Ümbritse end õigete inimestega ja ära ennast unusta. Väga oluline on töö ja tegemiste kõrvalt leida hetki endale.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Mart Vares

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Miks istuva töö tegijal on vaja iga päev teadlikult liikuda?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus