Lisaks vabas looduses golfi mängimisele on Eestis loodud võimalus harrastada golfi ka sisetingimustes. Enda kogemustest golfimängu ning sisegolfikeskustega räägib lähemalt golfar ning Eesti golfikoondise liige Anete Liis Adul.
Aeg enesetutvustusvooruks – kes sa oled ja millega tegeled?
Olen 16-aastane golfimängija, õpilane, õde, laps. Tegelen põhiliselt golfiga, aga mul on palju muid harrastusi, näiteks võib tuua kitarri ja klaveri mängimise, laulmise, vahelduva eduga ujumise ja õpilasesinduse juhtimise.
Millal ja miks sa golfiga alustasid?
Minu käest on seda palju küsitud ja ma pole siiani päris kindel … aga arvan, et nüüdseks olen sellega viis aastat tegelenud. Algusaastaid on raske arvestada ja sisse lugeda, sest olin siis nii väike ja ei võtnud golfi päris tõsiselt.
Alustasin aga seetõttu, et kolisime Jõelähtme golfiväljaku ehk Estonian Golf & Country Club-i lähedale elama. Isa käis pidevalt golfiväljakul ja ükskord tahtsin kaasa minna. Esimesest hetkest olin lummatud kaunist loodusest ja mängust endast. Olen praegu ja olin ka siis sportlik, värske õhk mulle meeldis ja see tundus ideaalne spordiala.
Kui kaua Eestis golfihooaeg kestab?
Põhihooaeg kestab maist septembrini, siis toimuvad ka suuremad võistlused. Aga tegelikult sõltub golfimäng siiski ilmast. Mängida saab siis, kui maa pole külmunud ja lund ei ole, mõnel aastal näiteks isegi jaanuaris ja veebruaris, aga siis pole olulisi võistlusi.
Kuidas sa talve üle elad?
Ka talvel saab trenni teha. Golfi jaoks on olemas sisehallid, kus harjutatakse tehnikat. Samuti on võimalik käia välismaal – mõtlen riike, kus on soe kliima. Teine tähtis osa golfist on üldfüüsiline treening ning seda saab teha nii väljas kui ka sees: suusatamine, jooksmine, jõusaal… Valikuid on palju.
Kui palju Eestis sisegolfikeskuseid on?
Suuremaid on kolm. Tallinnas on näiteks BMW Sisegolfikeskus, Tere Tennisekeskuses ja Arigato Spordiklubis on eraldi golfiosa. Samuti peaks olema vähemalt kaks golfiruumi, üks Kadrinas ja teine Tartus.
Kas sisegolfikeskusesse võib tulla ka siis, kui pole kunagi varem golfi mänginud?
Golfiga saad iga kell alustada ja peakski alustama. See on spordiala, mis sobib igas vanuses inimestele.
Soovitan võimaluse korral kohe endale juhendaja võtta, sest muidu on oht, et harjutad tehnikat valesti ja pärast on raskem ümber õppida. Ka sisegolfikeskustes on talvehooajal treenerid olemas.
Kas sisegolfikeskusesse võib ka koos sõprade või perega minna?
Golf on harrastajatele natukene midagi muud, kui neile, kes sellega professionaalsel tasemel tegeleda tahavad. Küll aga on kindel see, et mida rohkem sõpru või tuttavaid kaasas on, seda lõbusamaks ja toredamaks golfiringid või harjutamine kujuneb.
Kas golf on meeste või naiste ala? Miks?
Väga tihti arvatakse, et golf on meeste ala ja naised ei sobi golfi mängima. See on minu meelest täiesti vale. Golf sobib kõigile ja ei ole mingit vahet, kas oled mees või naine. Ka tulemused ei olene soost. Kes rohkem vaeva näeb, sellel on ka paremad tulemused.
Oletame, et sa kohtud inimesega, kes pole kunagi golfi mänginud. Mis on sinu arvates need olulised põhjused, miks talle golfi soovitada?
Värskes õhus kõndimine, loodus, hea seltskond ja trenn on minu jaoks need põhjused, mis võiksid golfi juurde tõmmata. Muidugi on golfis nii palju asju, mida mittegolfimängijad ei mõista, aga kunagi pole hilja alustada ja ise katsetada!
Millised on sinu tulevikuplaanid? Seda nii golfiga seotult kui isikliku elu vaates?
Tahaksin saada kas professionaalseks golfimängijaks või treeneriks. Plaanin minna ka golfikohtuniku koolitusele. Isikliku elu vaates on mul kindel soov ülikooli minna, sellest olen unistanud juba väiksest saati.
Tule golfi mängima!
Talv on saabumas, õues on külm, kõle ja pime, aga tahaksid midagi toredat teha? Tule proovi soojas toas golfi! Eestis saab sisetingimustes golfi proovida näiteks Tallinnas (BMW sisegolfikeskuses, Golf X Studios ning Golden Club Tere tennisekeskuses) ning õigepea ka Tartus Golf X Studios. Vaata lähemalt siit!
Golfarite edu saladus on jooga!
Kas teadsid, et paljud golfimängu harrastajad tegelevad talvel just joogaga? Selleks on mitmeid põhjuseid – näiteks on jooga oluline lihastugevuse ja -vastupidavuse treenimisel ning tasakaalu ja stabiilsuse arendamisel.
Mitmeid erinevaid joogatunde pakub ka Tallinna lähedal asuv Niitvälja golfikeskus. Loe lähemalt erinevate joogatreeningute kohta siit.
Tekst: Marit Talunik
Fotod: Mats Soomre (Belbin Eesti)
Kommentaarid
Väga tubli tüdruk! Edu ja Jaksu! Ainult edasi!